Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Marhalen

Ukradla ma k sebe

1
Počet hlasov: 104

Marhalen

Ukradla ma k sebe

MARHALEN je bratislavská hudobná skupina, ktorá svojou tvorbou rozhodne nepatrí len do jedného hudobného „šuflíka“. V jej repertoári totiž nájdete rock-popové, rockové, bluesové, rock ´n´rollové, punkové či heavy metalové piesne. Môžu za to traja členovia kapely, ktorí píšu muziku na výhradne slovenské texty, v drvivej väčšine od dvorného textára Juraja Soviara. Skupina Marhalen vznikla v roku 2014 (u kapelníka v kuchyni, pozn. autora). K trojici zakladateľov – Pavel Achs (akustická gitara, spev), Adrian Máňa (elektrická gitara, spev) a Ján Coss (elektrická gitara, spev), sa neskôr pridal Ján Nyíregyházki (bicie nástroje). Ako posledná do kapely prišla Nina Ševcová (basgitara). Kapelník Pavel Achs na otázku, čo to vlastne Marhalen je, rád odpovedá: „Je to širokospektrálny, pop-rockovo-punkovo-bluesovo-rock´n´rollový hudobný liek takmer na všetko, niečo ako paralen, len oveľa silnejšie“. Informácie o kapele, fotografie z koncertov nájdete aj na Facebookovej stránke skupiny Marhalen.

Elegant Emigrant

I'm More Alive

0
Počet hlasov: 82

Elegant Emigrant

I'm More Alive

Skupina Elegant Emigrant vznikla v roku 2014 po tom, čo sa spevák a gitarista Majo po mnohých rokoch strávených v cudzine rozhodol usadiť opäť doma a založiť si kapelu spolu so svojou partnerkou- skladateľkou a hudobníčkou Luciou. Stabilným členom sa okamžite stal aj ich kamarát, bassgitarista Jendo a na bubeníckom poste sa v priebehu času vystriedalo zopár nádejných adeptov. Skupina nahrala v roku 2015 svoj debutový album, ktorý o rok neskôr vlastnoručne vypustila von a po neveľkom počte koncertov sa na konci roku 2016 vykryštalizovala súčasná zostava, do ktorej pribudol gitarista Samo a bubeník Ivo. Každý z členov má už za sebou viac či menej bohatú kariéru muzikanta a v tomto zložení objavili spoločnú záľubu a radosť z experimentovania so svojimi staronovými nápadmi. Po prvej sérii koncertov v tejto zostave má kapela naplánované ďalšie a pomaly začína chystať nahrávanie svojich najnovších songov.

Jozefovekone

Prečo pane

2
Počet hlasov: 74

Jozefovekone

Prečo pane

Vznik kapely Jozefovekone sa datuje od roku 2016. Názov vznikol z kombinácie dvoch slov: Jozef - Jozef Halgoš píše básne a Palco - Pavol Kováč (spev, gitara) ich upravuje a zhudobňuje spolu s členmi kapely Eddy - Kamil Krivosudský (basová gitara a vocal), Vladky - Vladislav Medár (bicie nástroje a spev), Viktor - Viktor Čičaj (klávesy). Kone - skúšobňu máme v jazdeckom areáli a aj spevák sa pohybuje veľa rokov okolo koní. Okrem iného básnik Jozef Halgoš je celý život pri koňoch ako jazdec, neskôr aj ako rozhodca jazdeckých súťaží, tak preto kone. Inak sme úplne normálna partička muzikofilných chlapíkov v strednom veku a máme stále chuť sa hrať. Tak preto hráme a neriešime problémy typu “dokelu na tú prvú dobu to nebolo (ale niekedy hej)”. Sem tam už aj niekde zahráme a radujeme sa spoločne s obecenstvom,” píšu chalani.

Elýščítat

Bombím

0
Počet hlasov: 71

Elýščítat

Bombím

Za projektom Elýščítat je mladý 18-ročný Ondrej Obst z Trenčína. “Tvorím elektronickú hudbu, ktorú by som nerád škatuľkoval do jedného žánru. Rád experimentujem, rád objavujem nové zvuky a rytmy pomocou zaujímavých ciest, “ hovorí o svojej tvorbe Elýščítat. “Moje posledné veci majú omnoho väčšiu dynamiku a flow, a to aj vďaka chuti posunúť to zase niekam ďalej,” prezrádza a dopĺňa, že jeho hudobnými vzormi sú Ivy Lab, Shades, Arca, Flying Lotus, Panáčik, alebo Jimmy Pé a FVLCRVM. Jeho skladba Bombím je z jeho debutového albumu, ktorý vydáva už 15. mája.

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

0
Počet hlasov: 66

The Cardinals

V zajatí štyroch stien

“Neradi sa škatuľkujeme do nejakého štýlu, pretože hrávame pop i rock, ale naša tvorba občas "načrie" i do rock'n'rollu či blues,” vravia o sebe The Cardinals. Na základe pozvania hudobného promotéra si dokonca zahrali i v americkom Nashville počas každoročného CMA festivalu. “Tvoríme v slovenčine aj angličtine, spievame v dvojhlasne aj trojhlasne, vokálmi sme prispeli i skupine "Peter & The Rowers" v skladbe "I'm Leavin'", ktorá s ňou 14 týždňov viedla európsky ECMA rebríček,” zdôraznili. Momentálne pripravujú debutový album.

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

2
Počet hlasov: 63

Uzavretá Spoločnosť

Démon noci

Uzavretá spoločnosť vznikla v roku 1991 v Trenčíne ako punková kapela 4 kamarátov, ktorí vraj nevedeli hrať na žiadny nástroj. Po niekoľkých koncertoch a troch demách si dali od r.oku 1996 20-ročnú pauzu, aby sa znova zišli v pôvodnej zostave. V súčasnosti sa vraj pohybujú na hrane jednoduchého alternatívneho rocku a punku.

Projekt203

Sirény

3
Počet hlasov: 61

Projekt203

Sirény

Projekt203 je formácia hrajúca elektro pop. Tvoria ju dvaja členovia - speváčka Siss Enns a klavesák Ondrej, ktorý je aj autor všetkých skladieb a textov. Koncertujú hlavne v kluboch a ich hudba je dotvorená videoprojekciou.

The Gang

Only the Devil Knows

3
Počet hlasov: 51

The Gang

Only the Devil Knows

The Gang je slovenská rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2013. Na jej čele stojí slovenská hard-rocková gitarová legenda Vadim Bušovský, známy z účinkovania v legendárnych Dorian Gray. V roku 2016 sa za mikrofón postavila mladá talentovaná speváčka Dory, ktorej nezameniteľný hlas si všimli aj porotcovia v súťaži Rocková maturita 2016, kde si kapela vďaka svojmu dynamickému rockovému koncertnému prejavu vybojovala 3. miesto.The Gang taktiež vystúpili na najväčšom domácom rockovom festivale Topfest 2016. Členmi kapely sú okrem Vadima a Dory basgitarista Tom the Thunder, klasicky vzdelaný klávesák Iggy the Reaper a ťažkotonážny bubeník Dr. Evil. Štýlom The Gang je zmes hard-rockových koreňov v kombinácii s moderným zvukom a čírou energiou, čím spolu vytvárajú výbušný, intenzívny a dynamický zvuk. Svojou tvorbou nasledujú dedičstvo kapiel ako Led Zeppelin, Deep Purple, AC/DC a pod., avšak čerpajú inšpiráciu aj z moderných rockových kapiel ako napr. The Pretty Reckless, The White Stripes, Rival Sons či Wolfmother. V roku 2017 kapela plánuje dokončenie debutového albumu, z ktorého už vyšlo 5 singlových skladieb podporených videoklipom.

Z3

Soul

0
Počet hlasov: 38

Z3

Soul

V Z3 sa uskutočnili mnohé zmeny od posledného vysielania v Demovnici. Do kapely prišiel druhý gitarista Rišo Ďorď a nedávno sa do kapela pripojila aj mladá a talentovaná speváčka Sara Knotekova. Do Demovnice poslali v rámci Druhej šance ich prvý spoločný song názvom "Soul".

Tomáš Trník

Fadeaway

0
Počet hlasov: 11

Tomáš Trník

Fadeaway

Tomáš Turník má len 17 rokov a je ešte len na začiatku jeho hudobnej cesty. “Som samouk, hrám na gitare, klavíri, ukulele a práve pracujem na svojom albume, ktorý sám produkujem,” hovorí. K produkcii hudby sa dostal viac menej z nutnosti, pretože vraj potreboval nahrať soundtrack k detskej e-knižke. “Odvtedy ma to chytilo a namiesto toho aby som v piatok išiel do klubu, vyrábam buď beat, pesničku, filmový soundtrack alebo jammujem,” konštauje Tomáš. Prednedávnom zverejnil prvú pesničku z albumu. Dodáva, že je zameraný na veľkú škáľu žánrov a všetko tvorí v angličtine.

design by konkurencia