Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Wandererove Segry

Wanderer

5
Počet hlasov: 187

Wandererove Segry

Wanderer

Dievčatá z kapely Wandererove Segry využili možnosť Druhej šance a prihlásili skladbu Wanderer. Skupinuí päť jedinečných hudobníčok, ktoré sú zároveň tri a dve sestry. Pochádzajú z metropol východného Slovenska, Prešova a Košíc. Spoločne sa predstavujú okrem vlastných priezvisk pod pseudonymom "Wandererova". Svoju hudbu opísali ako spleť štýlov - folku, rocku prípadne až punku s kúskami ľudovej hudby siahajúcej k hippies. Zapamätáte si ich aj preto, že hoci sú Slovenky, spievajú po česky a k svojej druhej skladbe Wanderer natočili videoklip.

Thedeus White

Ride On By

1
Počet hlasov: 150

Thedeus White

Ride On By

Zoskupenie Thedeus White vzniklo pred dvoma rokmi pôvodne ako koncertná akustická kapela. Po roku sa z koncertnej kapely Thedeus White stal štúdiový projekt, pretože niekoľko členov zoskupenia odišlo po svojom… V priebehu minulého roka začali Michal Zachar a Adam Špindor so stavbou nahrávacieho štúdia, v ktorom realizujú svoju tvorbu. Orientujú sa na žánre príbuzné bluesu, folku, rocku a country...Texty ich piesní sú v anglickom jazyku. Väčšinu nástrojov a spevov si nahrávajú sami, prípadne k ním prídu aj nejakí hostia. Postprodukcia, mix a mastering si realizujú tak isto sami.

Červený bicykel

Na lúčke zelenej

0
Počet hlasov: 104

Červený bicykel

Na lúčke zelenej

Bratislavská kapela Červený bicykel sa prezentuje výlučne vlastnou tvorbou, pričom poslucháčov sprevádza rôznymi štýlmi. Práve pre túto žánrovú pestrosť je ťažké presne určiť, čo to chlapci vlastne hrajú. Možno najbližšie by bolo pomenovanie folk-pop-rock, ale fanúšikov určite neprekvapí, keď začujú tučné funky, reggae alebo prvky swingu... Možno najlepšie sa to dá vystihnúť takto: „Červený bicykel je hudobná skupina, kde jednoduchý a účinný prevodový mechanizmus prevádza pozitívne myšlienky a pocity, tlakom do pedálov nástrojov priamo do uší, čím sa darí odbúravať stres a napätie.“ Od vzniku v roku 2010 sa v kapele vystriedalo viacero muzikantov, čo prirodzene menilo zvuk a celkový výraz. V roku 2011 skupina vyprodukovala demo nahrávku so siedmimi skladbami, ambíciou do budúcnosti je však riadny album.

Clube de esquiar

Mihla sa elegantne

3
Počet hlasov: 102

Clube de esquiar

Mihla sa elegantne

Bratia Juraj a Jakub Havlíkovci spolu dávnejšie hrávali v kapele Egreš. Juraj bol súčasťou gypsy jazzovej Maringotky a revival kapiel, ktoré vzdávali poctu Nickovi Drakeovi, Joãovi Gilbertovi či Miltonovi Nascimentovi. Clube de esquiar je výrazne ovplyvnený brazílskou hudbou 70. rokov, kedy pod podobným názvom Clube da esquina (Klub na rohu) vyšli dva dvojalbumy geniálneho Miltona Nascimenta a ďalších skvelých hudobníkov, ktorí sa stretávali “na rohu” v Belo Horizonte, hlavnom meste Minas Gerais, ináč banskom regióne Brazílie. Kapela Clube da esquiar teda komolí tento názov s novým významom Lyžiarskeho klubu, nakoľko bratia Havlíkovci veľa rozmýšľajú o vlastnej kapele, keď sa stretávajú spolu “na lyžiach” v okolí Banskej Bystrice. Ich tvorba by sa dala charakterizovať následovne: “gitara s dôrazom na predošlý a nasledujúci akord, bicie s dôrazom na doby medzi údermi, spev s dôrazom na priestor medzi Minas a Gerais….” Spievané sú texty lisabonského básnika Fernanda Pessou.

Lunapark

Volavka biela

0
Počet hlasov: 92

Lunapark

Volavka biela

„Život ako Lunapark s množstvom atrakcií. Ostáva na nás, ktorú si vyberieme.“ Lunapark sme otvorili v roku 2015. Hlavné atrakcie tria obsluhujú Rišo Wagner (gitara), Tomáš Wagner (bicie, spev), Slavo Lichner (basa). Kolotoče hrajú alternative-post rock. Potulujeme sa prevažne po kluboch stredného Slovenska. Nápadov na skladby máme rovnako ako atrakcií.

Z Osi

Balada úžerníka

3
Počet hlasov: 91

Z Osi

Balada úžerníka

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa vraj “z osi našlo a z osi zišlo.” Po horizontálnej osi je najvyšším členom basgitarista Martin. Hlavným pilierom je gitarista a autor piesní Ivan - to bude asi vertikálna os. No a najmladším členom a priesečníkom oboch osí je speváčka Dominika. Štýl hudby sa pohybuje niekde medzi elektrickou zástrčkou, gitarou a náladovosťou. „Balada úžerníka“ je presne jednou zo skladieb, ktorej ťažko určiť uhol, tak sorry,” píšu s nadhľadom.

Bufet

Tak ako naozaj

0
Počet hlasov: 88

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

Acustica deLuxe

Love And Freedom

1
Počet hlasov: 83

Acustica deLuxe

Love And Freedom

Kapela Acustica deLuxe hrala vo svojich začiatkoch ako trio a hrala čisto inštrumentálne skladby funky-jazzového štýlu. Po menšej pauze kapela prijala speváka a začala sa viac venovať akustickej tvorbe a využívať nástroje ako sú klarinet, husle či trombón. Nové nástroje kapelu posunuli do nových polôh a ovplyvnili aj celkovú tvorbu a náladu piesní. “Máme za sebou niekoľko domácich festivalov a mnoho kultúrnych akcií. Zahrali sme si už aj na festivale Rock For People,” hovoria členovia kapely. Do Demovnice_FM sa prihlásili v rámci Druhej šance.

The Silence

6 Days

7
Počet hlasov: 56

The Silence

6 Days

Sme syntezátorová kapela hrajúca synthpop štýl. Vznik: 2012 (Trnava). Lider spevak - Miki - Miloš Malovec a Miroslav Hrnčár (klávesy,programing vocal). Kapelu oslovilo Nemecké rádio Schwarze welle hrali 2 skladby (Right now, Just one day (acoustic version)). Už vo novembri hrali The Silnece ako predkapela skupine Oceán. Kapela dokončuje druhý album s prípravou na tretí album ktorého názov je zatiaľ utajený.

Head XXII

Not The Same

0
Počet hlasov: 25

Head XXII

Not The Same

Hudobný projekt s názvom Head XXII vznikol v auguste tohto roku, kedy sa skupina mladých ambicióznych ľudí rozhodla, že je čas predstaviť svetu svoje hudobné výtvory. V súčasnosti má projekt štyroch členov, hlavou projektu je klávesák Radoslav, ktorému pomáhajú gitarista Pali, basgitarista Ján a speváčka Veronika. Tvorba je žánrovo rozmanitá, s potenciálom osloviť široký okruh poslucháčov. S každou skladbou prichádza dávka experimentovania. Projekt sa snaží spájať hudobné a vizuálne umenie, aby každá skladba mala aj originálnu obrazovú hodnotu.

design by konkurencia