Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Thedeus White

Ride On By

7
Počet hlasov: 207

Thedeus White

Ride On By

Zoskupenie Thedeus White vzniklo pred dvoma rokmi pôvodne ako koncertná akustická kapela. Po roku sa z koncertnej kapely Thedeus White stal štúdiový projekt, pretože niekoľko členov zoskupenia odišlo po svojom… V priebehu minulého roka začali Michal Zachar a Adam Špindor so stavbou nahrávacieho štúdia, v ktorom realizujú svoju tvorbu. Orientujú sa na žánre príbuzné bluesu, folku, rocku a country...Texty ich piesní sú v anglickom jazyku. Väčšinu nástrojov a spevov si nahrávajú sami, prípadne k ním prídu aj nejakí hostia. Postprodukcia, mix a mastering si realizujú tak isto sami.

Bufet

Tak ako naozaj

0
Počet hlasov: 183

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

Potmehút

Víla v daždi

0
Počet hlasov: 73

Potmehút

Víla v daždi

“Víla v daždi je jedna zo Silúzií, ako nazývame kolekciu našich audiovizálnych počinov, pretože každú našu skladbu ilustruje videoklip,” vravia členovia kapely Potmehút o skladbe, ktorú prihlásili do Demovnice. PoTmeHútaa vystihuje podľa ich slov proces akým prichádzali inšpirácie priamo z tmavých kútov skúšobne i mysle. Paradoxne vraj niektoré túžobne hýria farbami pod slnkom prežiareným viečkom. Aktuálnu zostavu tvorí Tomáš Kubeník za bicími, Peter Kečkeš so sólovou gitarou a Michal Priester s basgitarou. Momentálne sa kapela prezentuje aj online pomocou videosinglov, ktoré postupne vypúšťa a malo by to dospieť k albumu s desiatimi skladbami.

Lunapark

Volavka biela

0
Počet hlasov: 45

Lunapark

Volavka biela

„Život ako Lunapark s množstvom atrakcií. Ostáva na nás, ktorú si vyberieme.“ Lunapark sme otvorili v roku 2015. Hlavné atrakcie tria obsluhujú Rišo Wagner (gitara), Tomáš Wagner (bicie, spev), Slavo Lichner (basa). Kolotoče hrajú alternative-post rock. Potulujeme sa prevažne po kluboch stredného Slovenska. Nápadov na skladby máme rovnako ako atrakcií.

Stringbow trio

Bossa Dorado

1
Počet hlasov: 30

Stringbow trio

Bossa Dorado

Kapela Stringbow trio funguje od roku 2017. Pohybuje sa v žánri world music a gypsy jazz. Ich hudba podľa ich slov ponúka jedinečnú fúziu troch akustických strunových nástrojov: husle , gitara a kontrabas. Do Demovnice sa prihlásili so skladbou Bossa Dorado.

Červený bicykel

Na lúčke zelenej

2
Počet hlasov: 28

Červený bicykel

Na lúčke zelenej

Bratislavská kapela Červený bicykel sa prezentuje výlučne vlastnou tvorbou, pričom poslucháčov sprevádza rôznymi štýlmi. Práve pre túto žánrovú pestrosť je ťažké presne určiť, čo to chlapci vlastne hrajú. Možno najbližšie by bolo pomenovanie folk-pop-rock, ale fanúšikov určite neprekvapí, keď začujú tučné funky, reggae alebo prvky swingu... Možno najlepšie sa to dá vystihnúť takto: „Červený bicykel je hudobná skupina, kde jednoduchý a účinný prevodový mechanizmus prevádza pozitívne myšlienky a pocity, tlakom do pedálov nástrojov priamo do uší, čím sa darí odbúravať stres a napätie.“ Od vzniku v roku 2010 sa v kapele vystriedalo viacero muzikantov, čo prirodzene menilo zvuk a celkový výraz. V roku 2011 skupina vyprodukovala demo nahrávku so siedmimi skladbami, ambíciou do budúcnosti je však riadny album.

Awaking Affinity

Slide of joy

0
Počet hlasov: 22

Awaking Affinity

Slide of joy

Veľkokrtíšska kapela AWAKING AFFINITY sa začala formovať koncom roka 2014 a hodnú chvíľu fungovala ako duo basa - bicie. Počas tohto obdobia vzniklo mnoho piesní, ktoré boli výsledkom spontánneho hudobného smerovania hráčov bez konvencií stretávajúcich sa predovšetkým za účelom potešenia pri tvorbe muziky. Kapela je inšpirovaná nespočetnými zoskupeniami rôznych žánrov a sama sa so zaradením do konkrétneho hudobného štýlu nezaťažuje. Tohto roku (2016) doplnili zvuk klávesové nástroje a skladby priebežne nadobúdajú finálnu podobizeň. V budúcnosti by kapela rada rozšírila svoje obsadenie o ďalšie hudobné nástroje a tým podporila "feeling" jednotlivých skladieb.

Wandererove Segry

Wanderer

0
Počet hlasov: 15

Wandererove Segry

Wanderer

Dievčatá z kapely Wandererove Segry využili možnosť Druhej šance a prihlásili skladbu Wanderer. Skupinuí päť jedinečných hudobníčok, ktoré sú zároveň tri a dve sestry. Pochádzajú z metropol východného Slovenska, Prešova a Košíc. Spoločne sa predstavujú okrem vlastných priezvisk pod pseudonymom "Wandererova". Svoju hudbu opísali ako spleť štýlov - folku, rocku prípadne až punku s kúskami ľudovej hudby siahajúcej k hippies. Zapamätáte si ich aj preto, že hoci sú Slovenky, spievajú po česky a k svojej druhej skladbe Wanderer natočili videoklip.

Z Osi

Balada úžerníka

4
Počet hlasov: 8

Z Osi

Balada úžerníka

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa vraj “z osi našlo a z osi zišlo.” Po horizontálnej osi je najvyšším členom basgitarista Martin. Hlavným pilierom je gitarista a autor piesní Ivan - to bude asi vertikálna os. No a najmladším členom a priesečníkom oboch osí je speváčka Dominika. Štýl hudby sa pohybuje niekde medzi elektrickou zástrčkou, gitarou a náladovosťou. „Balada úžerníka“ je presne jednou zo skladieb, ktorej ťažko určiť uhol, tak sorry,” píšu s nadhľadom.

Clube de esquiar

Mihla sa elegantne

0
Počet hlasov: 1

Clube de esquiar

Mihla sa elegantne

Bratia Juraj a Jakub Havlíkovci spolu dávnejšie hrávali v kapele Egreš. Juraj bol súčasťou gypsy jazzovej Maringotky a revival kapiel, ktoré vzdávali poctu Nickovi Drakeovi, Joãovi Gilbertovi či Miltonovi Nascimentovi. Clube de esquiar je výrazne ovplyvnený brazílskou hudbou 70. rokov, kedy pod podobným názvom Clube da esquina (Klub na rohu) vyšli dva dvojalbumy geniálneho Miltona Nascimenta a ďalších skvelých hudobníkov, ktorí sa stretávali “na rohu” v Belo Horizonte, hlavnom meste Minas Gerais, ináč banskom regióne Brazílie. Kapela Clube da esquiar teda komolí tento názov s novým významom Lyžiarskeho klubu, nakoľko bratia Havlíkovci veľa rozmýšľajú o vlastnej kapele, keď sa stretávajú spolu “na lyžiach” v okolí Banskej Bystrice. Ich tvorba by sa dala charakterizovať následovne: “gitara s dôrazom na predošlý a nasledujúci akord, bicie s dôrazom na doby medzi údermi, spev s dôrazom na priestor medzi Minas a Gerais….” Spievané sú texty lisabonského básnika Fernanda Pessou.

design by konkurencia