Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Bufet

Tak ako naozaj

0
Počet hlasov: 126

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

Thedeus White

Ride On By

2
Počet hlasov: 117

Thedeus White

Ride On By

Zoskupenie Thedeus White vzniklo pred dvoma rokmi pôvodne ako koncertná akustická kapela. Po roku sa z koncertnej kapely Thedeus White stal štúdiový projekt, pretože niekoľko členov zoskupenia odišlo po svojom… V priebehu minulého roka začali Michal Zachar a Adam Špindor so stavbou nahrávacieho štúdia, v ktorom realizujú svoju tvorbu. Orientujú sa na žánre príbuzné bluesu, folku, rocku a country...Texty ich piesní sú v anglickom jazyku. Väčšinu nástrojov a spevov si nahrávajú sami, prípadne k ním prídu aj nejakí hostia. Postprodukcia, mix a mastering si realizujú tak isto sami.

Potmehút

Víla v daždi

0
Počet hlasov: 106

Potmehút

Víla v daždi

“Víla v daždi je jedna zo Silúzií, ako nazývame kolekciu našich audiovizálnych počinov, pretože každú našu skladbu ilustruje videoklip,” vravia členovia kapely Potmehút o skladbe, ktorú prihlásili do Demovnice. PoTmeHútaa vystihuje podľa ich slov proces akým prichádzali inšpirácie priamo z tmavých kútov skúšobne i mysle. Paradoxne vraj niektoré túžobne hýria farbami pod slnkom prežiareným viečkom. Aktuálnu zostavu tvorí Tomáš Kubeník za bicími, Peter Kečkeš so sólovou gitarou a Michal Priester s basgitarou. Momentálne sa kapela prezentuje aj online pomocou videosinglov, ktoré postupne vypúšťa a malo by to dospieť k albumu s desiatimi skladbami.

Lunapark

Volavka biela

0
Počet hlasov: 82

Lunapark

Volavka biela

„Život ako Lunapark s množstvom atrakcií. Ostáva na nás, ktorú si vyberieme.“ Lunapark sme otvorili v roku 2015. Hlavné atrakcie tria obsluhujú Rišo Wagner (gitara), Tomáš Wagner (bicie, spev), Slavo Lichner (basa). Kolotoče hrajú alternative-post rock. Potulujeme sa prevažne po kluboch stredného Slovenska. Nápadov na skladby máme rovnako ako atrakcií.

Nina Rosa

Žuvenal

0
Počet hlasov: 37

Nina Rosa

Žuvenal

Príbeh tria s názvom NINA ROSA začal minulý rok, keď sa huslistka a speváčka Nina rozhodla založiť si vlastnú kapelu a pomenovala ju po svojom najväčšom fanúšikovi – svojej babičke. Spolu s kamarátmi a zároveň muzikantami, ktorých obdivovala, dali dokopy zopár vlastných piesní a začali hrať. Po roku majú za sebou koncerty v Čechách, na Slovensku a v Rakúsku, niekoľko festivalov a živé vystúpenie v rámci Pražského jara pre Český rozhlas. V pesničkách je cítiť láska k hudbe a cestovaniu. Prelínajú sa tu reálne i vymyslené jazyky spolu s reálnymi i vymyslenými štýlmi. Žánrovo kapela reprezentuje slovenský jazz manouche, vršovický pop, kapverdské indie a ďalšie. “Žuvenal“ je druhý singel z pripravovaného albumu. Je to pieseň o poslaní, o mraze, o veľkom bielom psovi, ktorý kráča zasneženou nočnou krajinou, pretože nesie správu, ktorá musí byť počutá.

Daniel Sárkány

Welcome

0
Počet hlasov: 32

Daniel Sárkány

Welcome

Daniel sa neprihlasuje do Demovnice_FM prvýkrát, tentokrát prihlásil do súťaže jeho čerstvú skladbu Welcome, ku ktorej existuje už aj videoklip. Daniel pochádza z Bratislavy a tvorí autorské piesne s gitarou a klavírom.Tiež sa venuje extrémnym vokálom, no tie sa v skladbe Welcome neobjavujú.

Stringbow trio

Bossa Dorado

0
Počet hlasov: 31

Stringbow trio

Bossa Dorado

Kapela Stringbow trio funguje od roku 2017. Pohybuje sa v žánri world music a gypsy jazz. Ich hudba podľa ich slov ponúka jedinečnú fúziu troch akustických strunových nástrojov: husle , gitara a kontrabas. Do Demovnice sa prihlásili so skladbou Bossa Dorado.

Červený bicykel

Na lúčke zelenej

0
Počet hlasov: 26

Červený bicykel

Na lúčke zelenej

Bratislavská kapela Červený bicykel sa prezentuje výlučne vlastnou tvorbou, pričom poslucháčov sprevádza rôznymi štýlmi. Práve pre túto žánrovú pestrosť je ťažké presne určiť, čo to chlapci vlastne hrajú. Možno najbližšie by bolo pomenovanie folk-pop-rock, ale fanúšikov určite neprekvapí, keď začujú tučné funky, reggae alebo prvky swingu... Možno najlepšie sa to dá vystihnúť takto: „Červený bicykel je hudobná skupina, kde jednoduchý a účinný prevodový mechanizmus prevádza pozitívne myšlienky a pocity, tlakom do pedálov nástrojov priamo do uší, čím sa darí odbúravať stres a napätie.“ Od vzniku v roku 2010 sa v kapele vystriedalo viacero muzikantov, čo prirodzene menilo zvuk a celkový výraz. V roku 2011 skupina vyprodukovala demo nahrávku so siedmimi skladbami, ambíciou do budúcnosti je však riadny album.

Rastislav Dubovský

A-me

0
Počet hlasov: 10

Rastislav Dubovský

A-me

Rasťo Dubovský sa popri práci sporadicky venuje hudbe a hraniu na gitare. Čo sa týka jeho hudobných vplyvov a preferencií, počúva najmä Radiohead, Beck, ale aj domáceho Andreja Šebana.

Awaking Affinity

Slide of joy

0
Počet hlasov: 4

Awaking Affinity

Slide of joy

Veľkokrtíšska kapela AWAKING AFFINITY sa začala formovať koncom roka 2014 a hodnú chvíľu fungovala ako duo basa - bicie. Počas tohto obdobia vzniklo mnoho piesní, ktoré boli výsledkom spontánneho hudobného smerovania hráčov bez konvencií stretávajúcich sa predovšetkým za účelom potešenia pri tvorbe muziky. Kapela je inšpirovaná nespočetnými zoskupeniami rôznych žánrov a sama sa so zaradením do konkrétneho hudobného štýlu nezaťažuje. Tohto roku (2016) doplnili zvuk klávesové nástroje a skladby priebežne nadobúdajú finálnu podobizeň. V budúcnosti by kapela rada rozšírila svoje obsadenie o ďalšie hudobné nástroje a tým podporila "feeling" jednotlivých skladieb.

design by konkurencia