Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Potmehút

Víla v daždi

1
Počet hlasov: 207

Potmehút

Víla v daždi

“Víla v daždi je jedna zo Silúzií, ako nazývame kolekciu našich audiovizálnych počinov, pretože každú našu skladbu ilustruje videoklip,” vravia členovia kapely Potmehút o skladbe, ktorú prihlásili do Demovnice. PoTmeHútaa vystihuje podľa ich slov proces akým prichádzali inšpirácie priamo z tmavých kútov skúšobne i mysle. Paradoxne vraj niektoré túžobne hýria farbami pod slnkom prežiareným viečkom. Aktuálnu zostavu tvorí Tomáš Kubeník za bicími, Peter Kečkeš so sólovou gitarou a Michal Priester s basgitarou. Momentálne sa kapela prezentuje aj online pomocou videosinglov, ktoré postupne vypúšťa a malo by to dospieť k albumu s desiatimi skladbami.

Tibor Koszkowski

Vision

6
Počet hlasov: 205

Tibor Koszkowski

Vision

Tibor Koszkowski má 23 rokov a je študentom réžiu hraného filmu na FTF VŠMU v Bratislave. Vždy sa snažil pretvoriť svoj život v umenie. Venuje sa hudbe, filmu, fotografii. Rád číta filozofiu. “Hudba pre mňa znamená emóciu. Myslím si, že pri počúvaní mojej hudobnej tvorby je dôležitá istá empatia a silná dávka kontemplácie. Svoju hudobnú tvorbu nevnímam ako komerčný produkt, ale ako vážnejšie umelecké dielo, ktorého cieľom je isté posolstvo,” vyjadril sa Tibor. Aktuálne sa vraj nachádza vo fáze hľadania hudobného producenta a vydavateľstva. V blízkej dobe je jeho ambíciou vydať debutový album, ktorému by mal predchádzať debutový singel s krátkometrážnym videofilmom, ktorý si chcem sám režírovať (scenár naň vznikol pred 2 rokmi).

Bufet

Tak ako naozaj

1
Počet hlasov: 91

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

Qnedlyq

Swine

1
Počet hlasov: 80

Qnedlyq

Swine

“Skladba Swine vznikla v roku 2017 najskôr ako sprievodná pieseň ku klipu, ktorý som mal už dlho v hlave. Slová k tejto skladbe som mal tiež už napísané predtým, keďže ma veľmi hnevala vojnová situácia vo svete a ľudia, ktorí ju spôsobujú. Preto aj tento názov Swine, “ hovorí Lukáš, ktorý stojí za projektom Qnedlyq. Hudbu k skladbe mu pomáhal produkovať kamarát Loopata Makay. “V začiatkoch prešla táto skladba rôznymi fázami a štýlmi. Napokon sme ten zvuk nazvali drum&space v duchu “make tea not war”.

Stringbow trio

Bossa Dorado

4
Počet hlasov: 54

Stringbow trio

Bossa Dorado

Kapela Stringbow trio funguje od roku 2017. Pohybuje sa v žánri world music a gypsy jazz. Ich hudba podľa ich slov ponúka jedinečnú fúziu troch akustických strunových nástrojov: husle , gitara a kontrabas. Do Demovnice sa prihlásili so skladbou Bossa Dorado.

Force

Material Life

4
Počet hlasov: 40

Force

Material Life

Vznik kapely Force sa datuje od roku 2016. Ide o otvorený experimentálny hudobný projekt vychádzajúci z elektronickej syntezátorovej hudby. Má momentálne 4 aktívnych hosťujúcich členov. a patrí medzi členov združenia SYNTH Slovakia. Producenti: Radomir Remenar (Trnava), Juraj Remenar (Trnava), Albin Nemec (Trnava), Gregory Bright (Detroit) Spolupracovníci: Rastislav Biely, Dagmara Gazova Koufou, Silvia Janickova.

Daniel Sárkány

Welcome

0
Počet hlasov: 37

Daniel Sárkány

Welcome

Daniel sa neprihlasuje do Demovnice_FM prvýkrát, tentokrát prihlásil do súťaže jeho čerstvú skladbu Welcome, ku ktorej existuje už aj videoklip. Daniel pochádza z Bratislavy a tvorí autorské piesne s gitarou a klavírom.Tiež sa venuje extrémnym vokálom, no tie sa v skladbe Welcome neobjavujú.

Lunapark

Volavka biela

0
Počet hlasov: 32

Lunapark

Volavka biela

„Život ako Lunapark s množstvom atrakcií. Ostáva na nás, ktorú si vyberieme.“ Lunapark sme otvorili v roku 2015. Hlavné atrakcie tria obsluhujú Rišo Wagner (gitara), Tomáš Wagner (bicie, spev), Slavo Lichner (basa). Kolotoče hrajú alternative-post rock. Potulujeme sa prevažne po kluboch stredného Slovenska. Nápadov na skladby máme rovnako ako atrakcií.

Nina Rosa

Žuvenal

1
Počet hlasov: 17

Nina Rosa

Žuvenal

Príbeh tria s názvom NINA ROSA začal minulý rok, keď sa huslistka a speváčka Nina rozhodla založiť si vlastnú kapelu a pomenovala ju po svojom najväčšom fanúšikovi – svojej babičke. Spolu s kamarátmi a zároveň muzikantami, ktorých obdivovala, dali dokopy zopár vlastných piesní a začali hrať. Po roku majú za sebou koncerty v Čechách, na Slovensku a v Rakúsku, niekoľko festivalov a živé vystúpenie v rámci Pražského jara pre Český rozhlas. V pesničkách je cítiť láska k hudbe a cestovaniu. Prelínajú sa tu reálne i vymyslené jazyky spolu s reálnymi i vymyslenými štýlmi. Žánrovo kapela reprezentuje slovenský jazz manouche, vršovický pop, kapverdské indie a ďalšie. “Žuvenal“ je druhý singel z pripravovaného albumu. Je to pieseň o poslaní, o mraze, o veľkom bielom psovi, ktorý kráča zasneženou nočnou krajinou, pretože nesie správu, ktorá musí byť počutá.

Thedeus White

Ride On By

0
Počet hlasov: 11

Thedeus White

Ride On By

Zoskupenie Thedeus White vzniklo pred dvoma rokmi pôvodne ako koncertná akustická kapela. Po roku sa z koncertnej kapely Thedeus White stal štúdiový projekt, pretože niekoľko členov zoskupenia odišlo po svojom… V priebehu minulého roka začali Michal Zachar a Adam Špindor so stavbou nahrávacieho štúdia, v ktorom realizujú svoju tvorbu. Orientujú sa na žánre príbuzné bluesu, folku, rocku a country...Texty ich piesní sú v anglickom jazyku. Väčšinu nástrojov a spevov si nahrávajú sami, prípadne k ním prídu aj nejakí hostia. Postprodukcia, mix a mastering si realizujú tak isto sami.

design by konkurencia