Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Vajkres x KabaRep

Púštny kvet

2
Počet hlasov: 249

Vajkres x KabaRep

Púštny kvet

Formáciu Vajkres tvoria mladí chalani zo Starej Ľubovne, ktorí sa opäť chopili svojej šance a začali intenzívne pracovať na novom albume. Posielajú svoj úvodný singel Púštny kvet, ktorý podľa ich slov “symbolizuje svetlo na konci dlhého tunela povinností a nádej, že materialistický svet, ktorý nás obklopuje nemusí byť v našich životoch hlavnou prioritou a svojim pozitívnym a aktívnym prístupom môžeme o tom presvedčiť a inšpirovať aj iných.” Na albume spolupracujú so živou kapelou KabaRep, ktorá sa ozýva aj v piesni Púštny kvet.

Lidka Žáková

Tulák

1
Počet hlasov: 239

Lidka Žáková

Tulák

Lidka robí hudbu 7 rokov. “Najviac ma baví pesničky tvoriť, veľa píšem a často zhudobňujem svoje básne. Obdivujem nádherné hlboké hlasy legendárnych spevákov, ktorými sa inšpirujem a veľa čerpám aj z klasiky. S pesničkou Tulák som mala šťastie na aranžéra v štúdiu menom Tom Lobb, ktorý doplnil môj klavír a spev. Vždy som nanovo dojatá, keď si uvedomím, že patrím k hudobníkom. A za tento zázrak som vďačná ako len viem, “ píše.

Elis

Kľukatá cesta

0
Počet hlasov: 128

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Mitch

Chill (prod. Gabriel Silvay)

0
Počet hlasov: 49

Mitch

Chill (prod. Gabriel Silvay)

Maťo Michalica tvorí hudbu pod prezývkou MITCH. Do Demovnice sa prihlásil so skladbou CHILL, za ktorej vznik vraj vďačí skvelým hudobníkom – Gabrielovi Silvayovi a Jankovi Lazoríkovi na saxofóne. "Hudba ma obklopovala z každej strany už od narodenia - najprv som ju miloval len v polohe poslucháča a fanúšika, no neskôr som spoznal aj nekonečnú slobodu a pocit absolútnej eufórie, ktoré som pociťoval počas toho ,ako som začal hudbu tvoriť a transformovať svoje myšlienky, nápady a inšpirácie do písania textov. Tento proces ma robí dokonale šťastným," vraví. Mitch nemá žiadne ambície, ciele ani očakávania, texty si píše do zošitov už vyše 16 rokov a hudobné nápady si nahráva do diktafónu počas prechádzok so psom alebo keď ho práve chytí tvorivá chvíľka. "Mám vyše 30 pesničiek nahratých do diktafónu s hotovými textami, ale nedokážem si sám zhudobniť to, čo počujem v hlave do finálneho tvaru, ako každý normálny, slušný a hlavne profi hudobník. Čistá hanba, uznávam. Pred asi dvoma rokmi ma môj otec zoznámil so svojim bývalým študentom – hudobne multitalentovaným Gabom Silvayom, s ktorým sme si hneď sadli ľudsky aj hudobne. A len vďaka Gabovi Silvayovi a Jankovi Lazoríkovy na saxofóne, sa z diktafónu stala hudobná realita a vznikla jedna z pesničiek, " približuje proces tvorby Mitch.

Bufet

Tak ako naozaj

0
Počet hlasov: 39

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

bob_mono

Bob song

0
Počet hlasov: 24

bob_mono

Bob song

Róbert Monček je gitarista kapely TLKSHW a FAT KIT. Pod pseudonymom bob_mono funguje pomerne krátko, približne od roku 2017. Jeho hudba je žánrovo rozmanitá - od gitaroviek až po elektroniku. “Bob song je skladba, ktorá je už nahratá veľmi dlho a nepodarilo sa mi ju pretaviť do kapely TLKSHW, tak som sa rozhodol ju zverejniť aspoň takto. Je to škoda, neukázať ju svetu, pretože podľa mňa z nej ide pozitívna energia.”

Seven Roses

Dragon Cave

0
Počet hlasov: 23

Seven Roses

Dragon Cave

Pod hudobný projekt Seven Roses sa podpisuje 19-ročný Šimon Rychtárek. Fanúšikom elektronickej je už od svojich 10 rokov. “Prvý krát som počul Skrillex - Scary monster and nice spirites zhruba v roku 2010, kedy bol dubstep úplne iný ako v dnešnej dobe. Fanúšikom dubstepu som však zostal dodnes,” vraví Šimon. Prvýkrát začal tvoriť, keď mal 15 rokov. Priznáva, že to zo začiatku nebolo jednoduché. Odvtedy sa mu však podarilo vydať 4 skladby. Do Demovnice poslal najnovšiu nahrávku s názvom Dragon Cave.

Seger

Narodil som sa

0
Počet hlasov: 16

Seger

Narodil som sa

Hudobník Seger hrá folk punk. Pred vyše pól rokom si vzal do rúk jeho demo Skutok sa nestal bývalý člen kapely Galiba - Maroš Potkan a vyrobili spolu “ DIY splitko” na kazete. To sa ocitlo aj “v distre” Dáši fon Fľaše. “Som scenárista na voľnej nohe a hrávam zatiaľ sám, lebo založiť si kapelu je pre mňa rovnako náročné, ako založiť si rodinu. Žijem v Bratislave a texty píšem zásadne po slovensky. To v nich je ten folk. Po hudobnej stránke je to punk. Asi…”

Tom Dolly

Salma Hayek II

0
Počet hlasov: 14

Tom Dolly

Salma Hayek II

Pod umeleckým pseudonymom sa skrýva mladá hudobníčka Nikola. Pochádza z Liptovského Mikuláša a momentálne študuje v Čehách. “Hudbou si odpovedám na životné otázky, ukľudňujem myseľ a zahrievam srdce. Snažím sa zachytiť hnev, radosť, strach a všetky ostatné emócie, s ktorými potrebujem vyjsť von,” vyjadrila sa Nikola. Umenie, či už vizuálne alebo audio, tvorí pod menom Tom Dolly. Svoj pseudonym vysvetľuje takto: „Keď si neuvedomujem, kto v skutočnosti som, moja duša je ľahšia a tvorba sa rozvíja úplne iným smerom. Rada pracujem so zvukom. Deformujem ho. Snažím sa zachytiť každú maličkosť, ktorú postrehnem. Zvuk je všade okolo nás, preto si ho treba pozorne všímať. To je jedna z vecí, ktoré ma na tvorení novej hudby najviac bavia,” dodáva.

Marcus Shygo

Cancer

2
Počet hlasov: 7

Marcus Shygo

Cancer

Pod umeleckým menom Marcus Shygo vystupuje mladý 20-ročný Marcel Šajgalík z malej dediny Terany. Počúva rôzne veci - neo klasiku, punk rock, oldies, ale hlavne house music a elektronickú tanečnú hudbu ako takú. Hudbu produkuje už štvrtý rok, momentálne popri štúdiu hudby a zvukového dizajnu na UKF v Nitre. Okrem toho sa už asi tretí rok učí hrať na klavíri. “ Posielam Vám moju poslednú skladbu z názvom Cancer, hlas nie je môj, ale je free of copyright takže v pohode, sám som si ju mixoval aj mastroval,” odkazuje.

design by konkurencia

Momentálne bohužiaľ nie je možné hlasovať cez Facebook účet, preto na tento účel využívajte účet Google. Na vyriešení problému pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.