Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Corr

Chance To Win

4
Počet hlasov: 212

Corr

Chance To Win

Corr je mladá rocková kapela z Bratislavy, ktorá pôvodne začínala s komornými akustickými koncertami, no v minulom roku sa rozhodla svoj zvuk pozmeniť a pridala bicie a elektrické gitary. Kapela vznikla v roku 2013, avšak na prelome rokov 2015 a 2016 sa uskutočnili personálne zmeny a z pôvodných členov zostali iba gitarista Pexo a basák Kubs. Do kapely postupne prišli speváčka Zuli, gitarista Vadim a najnovšia posila - bubeník Kubo. Každý člen kapely čerpá inšpiráciu z iných kapiel, ale ako spoločné zdroje inšpirácie by sme spomenuli kapely ako Coldplay alebo Pink Floyd. V novembri 2017 sa kapela po pár neúspešných pokusoch nahrať debutový singel spoznala s Maránom Dzubakom zo Smile 4 U records a debutový singel s názvom "Chance to win" bol na svete. V aktuálnom období kapela pracuje na pesničkách na debutový album.

Lidka Žáková

Tulák

1
Počet hlasov: 169

Lidka Žáková

Tulák

Lidka robí hudbu 7 rokov. “Najviac ma baví pesničky tvoriť, veľa píšem a často zhudobňujem svoje básne. Obdivujem nádherné hlboké hlasy legendárnych spevákov, ktorými sa inšpirujem a veľa čerpám aj z klasiky. S pesničkou Tulák som mala šťastie na aranžéra v štúdiu menom Tom Lobb, ktorý doplnil môj klavír a spev. Vždy som nanovo dojatá, keď si uvedomím, že patrím k hudobníkom. A za tento zázrak som vďačná ako len viem, “ píše.

Vajkres x KabaRep

Púštny kvet

3
Počet hlasov: 161

Vajkres x KabaRep

Púštny kvet

Formáciu Vajkres tvoria mladí chalani zo Starej Ľubovne, ktorí sa opäť chopili svojej šance a začali intenzívne pracovať na novom albume. Posielajú svoj úvodný singel Púštny kvet, ktorý podľa ich slov “symbolizuje svetlo na konci dlhého tunela povinností a nádej, že materialistický svet, ktorý nás obklopuje nemusí byť v našich životoch hlavnou prioritou a svojim pozitívnym a aktívnym prístupom môžeme o tom presvedčiť a inšpirovať aj iných.” Na albume spolupracujú so živou kapelou KabaRep, ktorá sa ozýva aj v piesni Púštny kvet.

Elis

Kľukatá cesta

0
Počet hlasov: 125

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Ironic Modern World

0

0
Počet hlasov: 91

Ironic Modern World

0

“Moje meno je Oto a som strojca projektu Ironic Modern World,” píše o sebe bubeník kapely Fishing Strip, ktorý sa počas cesty po Európe rozhodol, že bude pôsobiť ako sólo hudobník. “Spočiatku šlo o samostatné koncerty, kde som bliakal a brnkal do gitary. Svoje skúsenosti som neskôr pretavil do kapely, ktorá bude mať v marci premiérový koncert,” hovorí Oto, ktorý je autorom textov aj hudby. Na Slovensku vraj spoznal muzikantov, s ktorými chce nahrať album alebo EP. Chystajú tiež spoločné koncerty, lebo ako píše “rock 'n 'roll treba robiť naživo.” Žánrovo svoju hudbu nechce škatuľkovať a zdôrazňuje: “Necielime žiadnými trendovými trikmi na rádia. Hráme tak, ako je nášmu srdcu najbližšie.”

Mitch

Chill (prod. Gabriel Silvay)

0
Počet hlasov: 65

Mitch

Chill (prod. Gabriel Silvay)

Maťo Michalica tvorí hudbu pod prezývkou MITCH. Do Demovnice sa prihlásil so skladbou CHILL, za ktorej vznik vraj vďačí skvelým hudobníkom – Gabrielovi Silvayovi a Jankovi Lazoríkovi na saxofóne. "Hudba ma obklopovala z každej strany už od narodenia - najprv som ju miloval len v polohe poslucháča a fanúšika, no neskôr som spoznal aj nekonečnú slobodu a pocit absolútnej eufórie, ktoré som pociťoval počas toho ,ako som začal hudbu tvoriť a transformovať svoje myšlienky, nápady a inšpirácie do písania textov. Tento proces ma robí dokonale šťastným," vraví. Mitch nemá žiadne ambície, ciele ani očakávania, texty si píše do zošitov už vyše 16 rokov a hudobné nápady si nahráva do diktafónu počas prechádzok so psom alebo keď ho práve chytí tvorivá chvíľka. "Mám vyše 30 pesničiek nahratých do diktafónu s hotovými textami, ale nedokážem si sám zhudobniť to, čo počujem v hlave do finálneho tvaru, ako každý normálny, slušný a hlavne profi hudobník. Čistá hanba, uznávam. Pred asi dvoma rokmi ma môj otec zoznámil so svojim bývalým študentom – hudobne multitalentovaným Gabom Silvayom, s ktorým sme si hneď sadli ľudsky aj hudobne. A len vďaka Gabovi Silvayovi a Jankovi Lazoríkovy na saxofóne, sa z diktafónu stala hudobná realita a vznikla jedna z pesničiek, " približuje proces tvorby Mitch.

Bufet

Tak ako naozaj

0
Počet hlasov: 53

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

bob_mono

Bob song

0
Počet hlasov: 36

bob_mono

Bob song

Róbert Monček je gitarista kapely TLKSHW a FAT KIT. Pod pseudonymom bob_mono funguje pomerne krátko, približne od roku 2017. Jeho hudba je žánrovo rozmanitá - od gitaroviek až po elektroniku. “Bob song je skladba, ktorá je už nahratá veľmi dlho a nepodarilo sa mi ju pretaviť do kapely TLKSHW, tak som sa rozhodol ju zverejniť aspoň takto. Je to škoda, neukázať ju svetu, pretože podľa mňa z nej ide pozitívna energia.”

Seven Roses

Dragon Cave

0
Počet hlasov: 2

Seven Roses

Dragon Cave

Pod hudobný projekt Seven Roses sa podpisuje 19-ročný Šimon Rychtárek. Fanúšikom elektronickej je už od svojich 10 rokov. “Prvý krát som počul Skrillex - Scary monster and nice spirites zhruba v roku 2010, kedy bol dubstep úplne iný ako v dnešnej dobe. Fanúšikom dubstepu som však zostal dodnes,” vraví Šimon. Prvýkrát začal tvoriť, keď mal 15 rokov. Priznáva, že to zo začiatku nebolo jednoduché. Odvtedy sa mu však podarilo vydať 4 skladby. Do Demovnice poslal najnovšiu nahrávku s názvom Dragon Cave.

Skorocell

Seasonal

0
Počet hlasov: 2

Skorocell

Seasonal

Skorocell poslali nasledovnú vizitku, takže za nich bude zrejme prehovárať naozaj len hudba:” Naša formácia by sa najlepšie dal charakterizovať azda len nasledovným textom: lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.”

design by konkurencia

Momentálne bohužiaľ nie je možné hlasovať cez Facebook účet, preto na tento účel využívajte účet Google. Na vyriešení problému pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.