Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Corr

Chance To Win

0
Počet hlasov: 151

Corr

Chance To Win

Corr je mladá rocková kapela z Bratislavy, ktorá pôvodne začínala s komornými akustickými koncertami, no v minulom roku sa rozhodla svoj zvuk pozmeniť a pridala bicie a elektrické gitary. Kapela vznikla v roku 2013, avšak na prelome rokov 2015 a 2016 sa uskutočnili personálne zmeny a z pôvodných členov zostali iba gitarista Pexo a basák Kubs. Do kapely postupne prišli speváčka Zuli, gitarista Vadim a najnovšia posila - bubeník Kubo. Každý člen kapely čerpá inšpiráciu z iných kapiel, ale ako spoločné zdroje inšpirácie by sme spomenuli kapely ako Coldplay alebo Pink Floyd. V novembri 2017 sa kapela po pár neúspešných pokusoch nahrať debutový singel spoznala s Maránom Dzubakom zo Smile 4 U records a debutový singel s názvom "Chance to win" bol na svete. V aktuálnom období kapela pracuje na pesničkách na debutový album.

Mitch

Chill (prod. Gabriel Silvay)

4
Počet hlasov: 139

Mitch

Chill (prod. Gabriel Silvay)

Maťo Michalica tvorí hudbu pod prezývkou MITCH. Do Demovnice sa prihlásil so skladbou CHILL, za ktorej vznik vraj vďačí skvelým hudobníkom – Gabrielovi Silvayovi a Jankovi Lazoríkovi na saxofóne. "Hudba ma obklopovala z každej strany už od narodenia - najprv som ju miloval len v polohe poslucháča a fanúšika, no neskôr som spoznal aj nekonečnú slobodu a pocit absolútnej eufórie, ktoré som pociťoval počas toho ,ako som začal hudbu tvoriť a transformovať svoje myšlienky, nápady a inšpirácie do písania textov. Tento proces ma robí dokonale šťastným," vraví. Mitch nemá žiadne ambície, ciele ani očakávania, texty si píše do zošitov už vyše 16 rokov a hudobné nápady si nahráva do diktafónu počas prechádzok so psom alebo keď ho práve chytí tvorivá chvíľka. "Mám vyše 30 pesničiek nahratých do diktafónu s hotovými textami, ale nedokážem si sám zhudobniť to, čo počujem v hlave do finálneho tvaru, ako každý normálny, slušný a hlavne profi hudobník. Čistá hanba, uznávam. Pred asi dvoma rokmi ma môj otec zoznámil so svojim bývalým študentom – hudobne multitalentovaným Gabom Silvayom, s ktorým sme si hneď sadli ľudsky aj hudobne. A len vďaka Gabovi Silvayovi a Jankovi Lazoríkovy na saxofóne, sa z diktafónu stala hudobná realita a vznikla jedna z pesničiek, " približuje proces tvorby Mitch.

Elis

Kľukatá cesta

0
Počet hlasov: 71

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Vajkres x KabaRep

Púštny kvet

0
Počet hlasov: 48

Vajkres x KabaRep

Púštny kvet

Formáciu Vajkres tvoria mladí chalani zo Starej Ľubovne, ktorí sa opäť chopili svojej šance a začali intenzívne pracovať na novom albume. Posielajú svoj úvodný singel Púštny kvet, ktorý podľa ich slov “symbolizuje svetlo na konci dlhého tunela povinností a nádej, že materialistický svet, ktorý nás obklopuje nemusí byť v našich životoch hlavnou prioritou a svojim pozitívnym a aktívnym prístupom môžeme o tom presvedčiť a inšpirovať aj iných.” Na albume spolupracujú so živou kapelou KabaRep, ktorá sa ozýva aj v piesni Púštny kvet.

Martin Benč

Don't Give up (feat. Anette Horňáková)

0
Počet hlasov: 25

Martin Benč

Don't Give up (feat. Anette Horňáková)

Martin Benč pochádza zo Slovenska a hudbe sa venujem už nejaký čas. Rád tvorí elektronickú hudbu, a sústreďuje sa vraj skôr na underground ako napríklad drum nad bass, future house, future bass... “Piesne si produkujem sám - to znamená, že nápad, spev, mixáž. Prípadne niekedy do spolupráce zavolám niekoho so zaujímavým hlasom,” prezrádza o svojej tvorbe.

Straky a nálezy

Pokloň sa

0
Počet hlasov: 21

Straky a nálezy

Pokloň sa

Straky a nálezy sú produktom troch ľudí, paradoxne však ide o duo. Jej členovia sú Ady a Tomi, ktorí sa síce poznajú už dlhší čas, ale zatiaľ je to ich prvá hudobná spolupráca. Poslednú, nemú tretinu formácie predstavuje Veronika. V útrobách jej ľadviniek sa nájde vždy aspoň jeden perkusívny nástroj a neodmysliteľný zápisník, ktorý môže za vznik nejednej skladby. Tvorivá chémia kapely bola v jej počiatkoch natoľko efektívna, že za relatívne krátke obdobie jej existencie vzniklo asi dvadsať skladieb, ktoré majú síce pevne stanovenú štruktúru, ale na koncertoch, v strakosfére, sa môže udiať hocičo nepredvídateľné…

Lidka Žáková

Tulák

1
Počet hlasov: 16

Lidka Žáková

Tulák

Lidka robí hudbu 7 rokov. “Najviac ma baví pesničky tvoriť, veľa píšem a často zhudobňujem svoje básne. Obdivujem nádherné hlboké hlasy legendárnych spevákov, ktorými sa inšpirujem a veľa čerpám aj z klasiky. S pesničkou Tulák som mala šťastie na aranžéra v štúdiu menom Tom Lobb, ktorý doplnil môj klavír a spev. Vždy som nanovo dojatá, keď si uvedomím, že patrím k hudobníkom. A za tento zázrak som vďačná ako len viem, “ píše.

Ironic Modern World

0

0
Počet hlasov: 12

Ironic Modern World

0

“Moje meno je Oto a som strojca projektu Ironic Modern World,” píše o sebe bubeník kapely Fishing Strip, ktorý sa počas cesty po Európe rozhodol, že bude pôsobiť ako sólo hudobník. “Spočiatku šlo o samostatné koncerty, kde som bliakal a brnkal do gitary. Svoje skúsenosti som neskôr pretavil do kapely, ktorá bude mať v marci premiérový koncert,” hovorí Oto, ktorý je autorom textov aj hudby. Na Slovensku vraj spoznal muzikantov, s ktorými chce nahrať album alebo EP. Chystajú tiež spoločné koncerty, lebo ako píše “rock 'n 'roll treba robiť naživo.” Žánrovo svoju hudbu nechce škatuľkovať a zdôrazňuje: “Necielime žiadnými trendovými trikmi na rádia. Hráme tak, ako je nášmu srdcu najbližšie.”

Bufet

Tak ako naozaj

0
Počet hlasov: 4

Bufet

Tak ako naozaj

Kapela Bufet vznikla začiatkom septembra 2016. Trojčlenná zostava je prostá: Ján Hurtík (elektrická gitara a spev), Martin Bakyta (basgitara), Viktor Gabaj (bicie). Najprv kapela na skúšobni pracovala so starším pesničkárskym materiálom, ktorý spevák a gitarista zvykol hrávať sólo vo folkovejšom duchu. Po niekoľkých skúškach prišli prvé koncerty v menších bratislavských kluboch a zistilo sa, že Bufet najlepšie funguje naživo. Popri tom začalo vznikať aj dosť veľa nového materiálu, ktorý postupne v playliste nahrádzal starších súrodencov. Tento proces je kontinuálny, posledný rok bol teda veľmi plodný a ide to tak stále aj naďalej. Bufet teda počas svojej existencie od septembra 2016 odohral niekoľko klubových koncertov, eventov a v rámci letnej sezóny stihla aj zopár menších festivalov v rámci Slovenska. Kapela teda stále pokračuje vo svojej hlavnej úlohe a v tom, čo ju baví najviac, t.j. v koncertovaní a písaní nového materiálu. Pesničky sú so slovenskými textami, štýlovo to viac menej ostáva pesničkárstvom, avšak s rock‘n‘rollovo, punkovým puncom, skrátene „punk-folk“.

Ladies & Genitals

Bosá

1
Počet hlasov: 1

Ladies & Genitals

Bosá

Kapela vznikla na základe predošlého spoločného hrania jej členov vo viacerých kapelách (Hostel, Freedeggs, No Future, a pod.) s rozhodnutím venovať sa vyslovene vlastnej tvorbe a v snahe vytvoriť nové melodické, chytľavé skladby, ktoré by sa páčili nám, ale aj, pokiaľ možno, čo najviac ľuďom. Máme totiž pocit, že sa na Slovensku strašne "tlačí na pílku" a veci, ktoré sa produkujú a púšťajú v rádiách sú toho jasným dôkazom. Chýba im poriadny nápad a šťava, ale aj jednoduchosť. Preto sa snažíme vytvoriť skladby jednoduché, ale aby zároveň mali hlavu a pätu. Slovom, len také pesničky. V súčasnosti veľa skúšame, nahrávame, ale hlavne intenzívne koncertujeme, pokiaľ sa to dá zladiť s našou prácou. Do konca roka by chceli nahrať celý album. Ako jedinci už máme odohraté hodiny koncertov a to spolu aj osobitne. “Sme z Michaloviec, teda v skutočnosti by sa dalo povedať, že každý z inej strany Zemplínskej Šíravy. Cítíme sa ale stále byť Čechoslovákmi,” vravia o sebe.

design by konkurencia

Momentálne bohužiaľ nie je možné hlasovať cez Facebook účet, preto na tento účel využívajte účet Google. Na vyriešení problému pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.