Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

1
Počet hlasov: 83

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

Random Choices je trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov, ktoré vzniklo ako naznačuje náš názov, náhodou. Osloviť sa snažíme všetkých ľudí, ktorí majú radi slovenskú muziku a neboja sa ničoho nového. Hráme v nezmenenej zostave dva roky a tento rok sme vydali nové EP s názvom Medzi nebom, peklom a vedomím, ktoré si celé môžete vypočuť na našom kanáli na Youtube,Soundcloude či na Bandzone. Do našej tvorby sa snažíme zakomponovať rôzne štýly či rôzne hudobné nástroje. Máme za sebou koncerty hlavne v našom domácom Trenčíne ale hrali sme už aj v Rakúsku či v Čechách. Demovnica je pre nás ideálny priestor na zviditeľnenie a získanie poslucháčov aj mimo našich končín. Posielam Vám náš pilotný singel s rovnomenným názvom ako EP a dve fotky našej kapely.

Corr

Chance To Win

0
Počet hlasov: 74

Corr

Chance To Win

Corr je mladá rocková kapela z Bratislavy, ktorá pôvodne začínala s komornými akustickými koncertami, no v minulom roku sa rozhodla svoj zvuk pozmeniť a pridala bicie a elektrické gitary. Kapela vznikla v roku 2013, avšak na prelome rokov 2015 a 2016 sa uskutočnili personálne zmeny a z pôvodných členov zostali iba gitarista Pexo a basák Kubs. Do kapely postupne prišli speváčka Zuli, gitarista Vadim a najnovšia posila - bubeník Kubo. Každý člen kapely čerpá inšpiráciu z iných kapiel, ale ako spoločné zdroje inšpirácie by sme spomenuli kapely ako Coldplay alebo Pink Floyd. V novembri 2017 sa kapela po pár neúspešných pokusoch nahrať debutový singel spoznala s Maránom Dzubakom zo Smile 4 U records a debutový singel s názvom "Chance to win" bol na svete. V aktuálnom období kapela pracuje na pesničkách na debutový album.

Temporary Space

▩ CVLT MANG ▩

3
Počet hlasov: 66

Temporary Space

▩ CVLT MANG ▩

Temporary Space sa momentálne venujem už vraj mrtvému vaporwave a populárnemu trapu. “Nostalgické a zasnívané synťáky su príjemným kontrastom popri rýchlym hi-hatkám a dunivou basou,” vraví o svojej tvorbe.

Elis

Kľukatá cesta

1
Počet hlasov: 65

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Straky a nálezy

Pokloň sa

0
Počet hlasov: 62

Straky a nálezy

Pokloň sa

Straky a nálezy sú produktom troch ľudí, paradoxne však ide o duo. Jej členovia sú Ady a Tomi, ktorí sa síce poznajú už dlhší čas, ale zatiaľ je to ich prvá hudobná spolupráca. Poslednú, nemú tretinu formácie predstavuje Veronika. V útrobách jej ľadviniek sa nájde vždy aspoň jeden perkusívny nástroj a neodmysliteľný zápisník, ktorý môže za vznik nejednej skladby. Tvorivá chémia kapely bola v jej počiatkoch natoľko efektívna, že za relatívne krátke obdobie jej existencie vzniklo asi dvadsať skladieb, ktoré majú síce pevne stanovenú štruktúru, ale na koncertoch, v strakosfére, sa môže udiať hocičo nepredvídateľné…

Peet Beck

Soul Drops

3
Počet hlasov: 62

Peet Beck

Soul Drops

Peet Beck pochádza z Bardejova. Svoje elektronické prvotiny začal tvoriť pred 15 rokmi. Odvtedy pravidelne experimentuje vo svojom domácom štúdiu. Hoci skúsil viacero žánrov, v súčasnosti sa rád pohráva s chuťami drum and bassu, pričom skladby vždy prikorení emočnými melodickými linkami a sviežimi perkusiami. V popredí jeho tvorby stojí emócia a zachytenie okamihu. Jedna z jeho najnovších vecí, skladba Soul Drops, prináša sondu do duše na prelome zimy a jari. Tento track obohatil jemnými gitarovými linkami Peetov kolega Viliam Zamborský.

Mitch

Chill (prod. Gabriel Silvay)

1
Počet hlasov: 29

Mitch

Chill (prod. Gabriel Silvay)

Maťo Michalica tvorí hudbu pod prezývkou MITCH. Do Demovnice sa prihlásil so skladbou CHILL, za ktorej vznik vraj vďačí skvelým hudobníkom – Gabrielovi Silvayovi a Jankovi Lazoríkovi na saxofóne. "Hudba ma obklopovala z každej strany už od narodenia - najprv som ju miloval len v polohe poslucháča a fanúšika, no neskôr som spoznal aj nekonečnú slobodu a pocit absolútnej eufórie, ktoré som pociťoval počas toho ,ako som začal hudbu tvoriť a transformovať svoje myšlienky, nápady a inšpirácie do písania textov. Tento proces ma robí dokonale šťastným," vraví. Mitch nemá žiadne ambície, ciele ani očakávania, texty si píše do zošitov už vyše 16 rokov a hudobné nápady si nahráva do diktafónu počas prechádzok so psom alebo keď ho práve chytí tvorivá chvíľka. "Mám vyše 30 pesničiek nahratých do diktafónu s hotovými textami, ale nedokážem si sám zhudobniť to, čo počujem v hlave do finálneho tvaru, ako každý normálny, slušný a hlavne profi hudobník. Čistá hanba, uznávam. Pred asi dvoma rokmi ma môj otec zoznámil so svojim bývalým študentom – hudobne multitalentovaným Gabom Silvayom, s ktorým sme si hneď sadli ľudsky aj hudobne. A len vďaka Gabovi Silvayovi a Jankovi Lazoríkovy na saxofóne, sa z diktafónu stala hudobná realita a vznikla jedna z pesničiek, " približuje proces tvorby Mitch.

Martin Benč

Don't Give up (feat. Anette Horňáková)

0
Počet hlasov: 12

Martin Benč

Don't Give up (feat. Anette Horňáková)

Martin Benč pochádza zo Slovenska a hudbe sa venujem už nejaký čas. Rád tvorí elektronickú hudbu, a sústreďuje sa vraj skôr na underground ako napríklad drum nad bass, future house, future bass... “Piesne si produkujem sám - to znamená, že nápad, spev, mixáž. Prípadne niekedy do spolupráce zavolám niekoho so zaujímavým hlasom,” prezrádza o svojej tvorbe.

Vajkres x KabaRep

Púštny kvet

0
Počet hlasov: 12

Vajkres x KabaRep

Púštny kvet

Formáciu Vajkres tvoria mladí chalani zo Starej Ľubovne, ktorí sa opäť chopili svojej šance a začali intenzívne pracovať na novom albume. Posielajú svoj úvodný singel Púštny kvet, ktorý podľa ich slov “symbolizuje svetlo na konci dlhého tunela povinností a nádej, že materialistický svet, ktorý nás obklopuje nemusí byť v našich životoch hlavnou prioritou a svojim pozitívnym a aktívnym prístupom môžeme o tom presvedčiť a inšpirovať aj iných.” Na albume spolupracujú so živou kapelou KabaRep, ktorá sa ozýva aj v piesni Púštny kvet.

Lidka Žáková

Tulák

0
Počet hlasov: 9

Lidka Žáková

Tulák

Lidka robí hudbu 7 rokov. “Najviac ma baví pesničky tvoriť, veľa píšem a často zhudobňujem svoje básne. Obdivujem nádherné hlboké hlasy legendárnych spevákov, ktorými sa inšpirujem a veľa čerpám aj z klasiky. S pesničkou Tulák som mala šťastie na aranžéra v štúdiu menom Tom Lobb, ktorý doplnil môj klavír a spev. Vždy som nanovo dojatá, keď si uvedomím, že patrím k hudobníkom. A za tento zázrak som vďačná ako len viem, “ píše.

design by konkurencia