Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

0
Počet hlasov: 128

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

Random Choices je trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov, ktoré vzniklo ako naznačuje náš názov, náhodou. Osloviť sa snažíme všetkých ľudí, ktorí majú radi slovenskú muziku a neboja sa ničoho nového. Hráme v nezmenenej zostave dva roky a tento rok sme vydali nové EP s názvom Medzi nebom, peklom a vedomím, ktoré si celé môžete vypočuť na našom kanáli na Youtube,Soundcloude či na Bandzone. Do našej tvorby sa snažíme zakomponovať rôzne štýly či rôzne hudobné nástroje. Máme za sebou koncerty hlavne v našom domácom Trenčíne ale hrali sme už aj v Rakúsku či v Čechách. Demovnica je pre nás ideálny priestor na zviditeľnenie a získanie poslucháčov aj mimo našich končín. Posielam Vám náš pilotný singel s rovnomenným názvom ako EP a dve fotky našej kapely.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 103

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Katka Gorunova

O jabloni

3
Počet hlasov: 57

Katka Gorunova

O jabloni

Katka pochádza zo Svidníka, ale momentálne býva v poľskom meste Wrocław, kam pred 2 rokmi pricestovala ako dobrovoľníčka. “Asi pred rokom som začala písať "Príbehy jednej čučoriedky" - príbehy ukryté v piesňach, inšpirované mojimi snami, zážitkami a skúsenosťami. Inšpirovaná knihou Čučoriedkareň Júliusa Satinského ich píšem dodnes. Občas sa tiež cítim ako taká slovenská čučoriedka v cudzom meste, ktorá sa musí popasovať s každodennými starosťami, ale aj sa naučiť prijať šťastie, ak sa znenazdajky objaví... Aj o tomto je pieseň O jabloni,” približuje Katka svoju tvorbu.

Off the line

Ukáž svoju tvár

0
Počet hlasov: 54

Off the line

Ukáž svoju tvár

Kapela sa začala formovať v roku 2014 v Bratislave, keď sa trojica hudobníkov v zložení basa, gitara a bicie, rozhodla dať svojej tvorbe oživenie v podobe textov a spevu. Štvorčlenná zostava rozmanitých hudobných vkusov sa naplno pustila do práce a kapela Off the line odštartovala svoju hudobnú kariéru ako projekt, v ktorom si našiel svoje milovník grunge, rocku, funky, pop rocku, rocku s prvkami rapu, ale hlavne bohatých gitarových rifov, prísnej basgitary a originálnych textov v slovenskom jazyku.

Elis

Kľukatá cesta

0
Počet hlasov: 41

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Don't Trust Butterflies

Colors

0
Počet hlasov: 34

Don't Trust Butterflies

Colors

Kapela Don‘t Trust Butterflies je zoskupenie piatich sedemnásťročných chalanov z Bratislavy, ktorí vyjadrujú svoje emócie a nevypovedané vety prostredníctvom hudby. Traja počiatoční členovia sa našli v roku 2016. Z garáže, kde aj svoje skladby nahrávajú, zazneli prvé tóny gitary, basy a spevu. Aj podľa toho môžeme považovať kapelu DTB za garážovú kapelu. Postupom času sa do kapely pridali ďalšie nástroje ako bicie a druhá gitara. V melódiách a v textoch je, podľa ich slov, jemne počuť opisy žien, ktorými sa kapela inšpiruje. Názov kapely vraj vyjadruje pominuteľnosť milovaných vecí, ktoré prídu do vášho života a nakoniec odletia ako motýľ.

Dávid Oravec

Čarodejnica

2
Počet hlasov: 33

Dávid Oravec

Čarodejnica

Dávid Oravec pochádza z Červeného Kláštora z dedinky v srdci Pienin, ale momentálne býva v Prešove. Hudbe sa venuje už dlhšie, no iba nedávno v lete roku 2017 vyskladal svoj prvý album s názvom Čarodejnica. “Žáner hudby, ktorej sa venujem by sa dal priradiť k populárnej hudbe. Zväčša sa snažím skladať chytľavé melódie so zrozumiteľným textom. V mojich piesňach sa snažím zachytávať život bežných ľudí, ich radosti i strasti. V niektorých piesňach sa ich snažím motivovať k tomu, aby sa nevzdávali a žili šťastný plný život. V iných zas spievam o tom najkrajšom, čo tu máme - o láske,” hovorí. Na albume sa snažil všetky piesne nahrať autenticky tak, ako ich môžete počuť aj na jeho koncertoch. Použil vraj iba dva nástroje a to svoj hlas a gitaru.

Asylum Masquerade

Crystalized

0
Počet hlasov: 27

Asylum Masquerade

Crystalized

Peter zo Žiliny, ktorý stojí za projektom Asylum Masquerade, sa hudobnej produkcii začal venovať pred približne 4 rokmi. Track Crystalized vznikol vraj v období, keď dal zbohom vysokej škole a rozišiel sa s priateľkou. “Veľmi ma mrzí, že ho už nedokážem "namástrovať,” keďže vďaka korporatívnej kvalite výrobkov mi zhorel hdd na notebooku a ostala mi len "spomienka" na soundcloude v mp3 formáte. Hádam sa bude páčiť, “ píše Peter. “Odporúčam počúvať za volantom a veľa koňmi pod kapotou... hlavne bezpečne,” odkazuje.

Corr

Chance To Win

0
Počet hlasov: 5

Corr

Chance To Win

Corr je mladá rocková kapela z Bratislavy, ktorá pôvodne začínala s komornými akustickými koncertami, no v minulom roku sa rozhodla svoj zvuk pozmeniť a pridala bicie a elektrické gitary. Kapela vznikla v roku 2013, avšak na prelome rokov 2015 a 2016 sa uskutočnili personálne zmeny a z pôvodných členov zostali iba gitarista Pexo a basák Kubs. Do kapely postupne prišli speváčka Zuli, gitarista Vadim a najnovšia posila - bubeník Kubo. Každý člen kapely čerpá inšpiráciu z iných kapiel, ale ako spoločné zdroje inšpirácie by sme spomenuli kapely ako Coldplay alebo Pink Floyd. V novembri 2017 sa kapela po pár neúspešných pokusoch nahrať debutový singel spoznala s Maránom Dzubakom zo Smile 4 U records a debutový singel s názvom "Chance to win" bol na svete. V aktuálnom období kapela pracuje na pesničkách na debutový album.

Michael T.

Swalk

0
Počet hlasov: 3

Michael T.

Swalk

"Podla mňa by pesnička mala hovoriť sama za seba a netreba 10 viet. Ak je hudba nap*d, tak to kecy nezachrania," píše Michael T., ktorý prihlásil svoju pieseň Swalk.

design by konkurencia