Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Ditch the Fridge

Love Sale (Vain Valentine) Live 2017

2
Počet hlasov: 141

Ditch the Fridge

Love Sale (Vain Valentine) Live 2017

Ditch the Fridge vraj vznikli, keď zakladajúci člen kapely - spevák Marek Kuchter prestal z nejasného popudu jesť všetko, čo vyžaduje chladenie, vypol chladničku a uvažoval nad jej alternatívnym použitím v post-chladničkovom veku, ktorý je jeho ultimatívnou víziou. Povedal o svojom nápade bubeníkovi Petrovi Kurillovi, ktorý síce na vyradenej chladničke ako alternatívnom nástroji hrať odmietol (zatiaľ), ale ako nápad pre meno kapely sa to zdalo dobré. Ditch the Fridge boli na svete. Najprv ako duo, dnes piati, presunuli sa od surových gitarovo-drumových balád (Heartless Job) k hutnejšiemu groovovému zvuku a krypticko-insitnej lyrike (Love Sale / Vain Valentine). Cieľom je poslucháča rozmraziť-defrostovať a možno aj trochu rozhýbať. Ale kedže agendy sú už v princípe nesympatické a anti-zen, túto intenciu zatiaľ úspešne kamuflujú hrou na výlučne živé nástroje, s ktorými nastolenie techno-tantrického beatu ide ťažšie ako napríklad s nejakou vyradenou smart chladničkou preprogramovanou na drum machine. Ale aj toho sa od nich v post-chladničkovom veku možno dočkáme. Stay tuned!

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 125

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

M.U.Z.A.

Dospelí

2
Počet hlasov: 97

M.U.Z.A.

Dospelí

M.Ú.Z.A. je hudobná skupina s vlastnými piesňami aj poetikou šmrncnutou popom, jazzom, funky. Jednoducho, podľa toho, ktorou nohou múza kopne.Prvý krát sa zoskupenie zoznámilo v roku 2008 v trojici spev, basa, bicie a okamžite bolo srdce kapely jasné. Po dlhom hľadaní gitary sa štvorlístok doplnil a kapela začala fungovať. Avšak na scéne nepôsobili dlho a nakoniec sa po dvoch rokoch každý člen odobral svojou cestou. Ako to už v živote býva, všetko sa deje, ako sa má a táto štvorica sa znovu stretla v roku 2016, odkedy stihli rozbehnúť svoje koncertovanie, účasť na festivaloch a v neposlednom rade prípravu svojho prvého EP Dospelí. Repertoár pozostáva zo speváčkiných autorských skladieb so slovenskými textami. Žánrovo sa inšpirujú rôzne, každý člen samostatne, z čoho vo finále vychádza atmosferické pesničkárstvo, ktorého gro tvoria texty a štýlová rôznorodosť skladieb inšpirovaných zo života, v ktorých sa môžu nájsť aj poslucháči.

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

0
Počet hlasov: 41

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

Random Choices je trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov, ktoré vzniklo ako naznačuje náš názov, náhodou. Osloviť sa snažíme všetkých ľudí, ktorí majú radi slovenskú muziku a neboja sa ničoho nového. Hráme v nezmenenej zostave dva roky a tento rok sme vydali nové EP s názvom Medzi nebom, peklom a vedomím, ktoré si celé môžete vypočuť na našom kanáli na Youtube,Soundcloude či na Bandzone. Do našej tvorby sa snažíme zakomponovať rôzne štýly či rôzne hudobné nástroje. Máme za sebou koncerty hlavne v našom domácom Trenčíne ale hrali sme už aj v Rakúsku či v Čechách. Demovnica je pre nás ideálny priestor na zviditeľnenie a získanie poslucháčov aj mimo našich končín. Posielam Vám náš pilotný singel s rovnomenným názvom ako EP a dve fotky našej kapely.

Dušan Žember, 3D band Trenčín

Nevítaná

0
Počet hlasov: 40

Dušan Žember, 3D band Trenčín

Nevítaná

ŽŽ je duo, ktoré spolu funguje od roku 1983-84. Už z toho je jasné, že nie sme mladí muzikanti a máme niečo odohraté. Možno mi nebudete veriť, ale v Trenčíne sme sa v týchto rokoch rozbiehali s Jarom Nohavicom, ktorý tu vtedy ešte nebol príliš známy. “V časoch, keď to nemal v Čechách ľahké sme mali spoločne vystúpenie tu v Trenčíne v bývalom kine Hviezda, “ spomínajú ŽŽ. Dušan Žember je pesničkár, poet a maliar-ilustrátor. Vydal 5 zbierok básni a píše aj texty pesničiek. Zhudobnil aj pánov Válka, Horova či Smreka. Jeho dlhoročný spoluhráč sa volá Miloš Žáčik. Názov ŽŽ je teda vytvorený zo začínajúcich písmen ich priezvisk. 3D band Trenčín je kapela, ktorá vznikla postupným vývojom. Na duo ŽŽ sa naviazali ďalší schopní muzikanti až vznikla kompletná kapela, kde na bicie hrá Viliam Tarabus, na basu Róbert Rurák a saxofón s klávesmi riadi Paľko Gubančok. “Hráme zhodný repertoár s ŽŽ, ktorý je na počúvanie textov a hudby a len sotva na tanec. Nemáme hudobné zaradenie,” píšu.

Elis

Kľukatá cesta

0
Počet hlasov: 34

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Dávid Oravec

Čarodejnica

0
Počet hlasov: 24

Dávid Oravec

Čarodejnica

Dávid Oravec pochádza z Červeného Kláštora z dedinky v srdci Pienin, ale momentálne býva v Prešove. Hudbe sa venuje už dlhšie, no iba nedávno v lete roku 2017 vyskladal svoj prvý album s názvom Čarodejnica. “Žáner hudby, ktorej sa venujem by sa dal priradiť k populárnej hudbe. Zväčša sa snažím skladať chytľavé melódie so zrozumiteľným textom. V mojich piesňach sa snažím zachytávať život bežných ľudí, ich radosti i strasti. V niektorých piesňach sa ich snažím motivovať k tomu, aby sa nevzdávali a žili šťastný plný život. V iných zas spievam o tom najkrajšom, čo tu máme - o láske,” hovorí. Na albume sa snažil všetky piesne nahrať autenticky tak, ako ich môžete počuť aj na jeho koncertoch. Použil vraj iba dva nástroje a to svoj hlas a gitaru.

Katka Gorunova

O jabloni

0
Počet hlasov: 23

Katka Gorunova

O jabloni

Katka pochádza zo Svidníka, ale momentálne býva v poľskom meste Wrocław, kam pred 2 rokmi pricestovala ako dobrovoľníčka. “Asi pred rokom som začala písať "Príbehy jednej čučoriedky" - príbehy ukryté v piesňach, inšpirované mojimi snami, zážitkami a skúsenosťami. Inšpirovaná knihou Čučoriedkareň Júliusa Satinského ich píšem dodnes. Občas sa tiež cítim ako taká slovenská čučoriedka v cudzom meste, ktorá sa musí popasovať s každodennými starosťami, ale aj sa naučiť prijať šťastie, ak sa znenazdajky objaví... Aj o tomto je pieseň O jabloni,” približuje Katka svoju tvorbu.

Don't Trust Butterflies

Colors

0
Počet hlasov: 10

Don't Trust Butterflies

Colors

Kapela Don‘t Trust Butterflies je zoskupenie piatich sedemnásťročných chalanov z Bratislavy, ktorí vyjadrujú svoje emócie a nevypovedané vety prostredníctvom hudby. Traja počiatoční členovia sa našli v roku 2016. Z garáže, kde aj svoje skladby nahrávajú, zazneli prvé tóny gitary, basy a spevu. Aj podľa toho môžeme považovať kapelu DTB za garážovú kapelu. Postupom času sa do kapely pridali ďalšie nástroje ako bicie a druhá gitara. V melódiách a v textoch je, podľa ich slov, jemne počuť opisy žien, ktorými sa kapela inšpiruje. Názov kapely vraj vyjadruje pominuteľnosť milovaných vecí, ktoré prídu do vášho života a nakoniec odletia ako motýľ.

Off the line

Ukáž svoju tvár

0
Počet hlasov: 5

Off the line

Ukáž svoju tvár

Kapela sa začala formovať v roku 2014 v Bratislave, keď sa trojica hudobníkov v zložení basa, gitara a bicie, rozhodla dať svojej tvorbe oživenie v podobe textov a spevu. Štvorčlenná zostava rozmanitých hudobných vkusov sa naplno pustila do práce a kapela Off the line odštartovala svoju hudobnú kariéru ako projekt, v ktorom si našiel svoje milovník grunge, rocku, funky, pop rocku, rocku s prvkami rapu, ale hlavne bohatých gitarových rifov, prísnej basgitary a originálnych textov v slovenskom jazyku.

design by konkurencia