Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Blanch

Over Hills

1
Počet hlasov: 185

Blanch

Over Hills

Blanch je kapela z Čadce, ktorú tvoria speváčka a textárka Bianca, Laco (gitara), Miro (basgitara) a bubeník Martin. Hrajú indie folk a snívajú o tom, že svoju hudbu donesú raz aj za hranice Slovenska.

CACIB Dortmund

Check Your Head

1
Počet hlasov: 140

CACIB Dortmund

Check Your Head

CACIB Dortmund je martinská undergroundová hip-hopová kapela. “Ponúkame farby, pohyby a zvuky, pešiu zónu, nočné parky, aj rozkvitnuté lúky. Máme nahratý album s názvom Hovoriaci pes vracia úder, zatiaľ čo ty sa kŕmiš pop-cornom a neveríš vlastným ušiam. Ak ti chutí zec, ak nie tak bež, konečne rob čo chceš,” odkazujú chalani z CACIB Dortmund.

Z osi

Ja milujem teba, ty miluješ mňa

0
Počet hlasov: 113

Z osi

Ja milujem teba, ty miluješ mňa

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa do Demovnice_FM prihlásilo v rámci Druhej šance, tentokrát s piesňou “Ja milujem teba, ty miluješ mňa.”Po takmer roku ich spolunažívania v skúšobni zostávajú vraj verní štýlu, ktorý je podľa ich slov niekde na pomedzí elektrickej zástrčky, gitár a spevu. “Táto pieseň obsahuje všetko, čo má pieseň v dnešnej dobe mať: I tie plasty i to nasty,” dodávajú.

Nexa Patchi

Lonely People

2
Počet hlasov: 72

Nexa Patchi

Lonely People

Nexa Patchi je hudobná skupina, ktorá vznikla zo skupiny Looma. Looma bola založená v roku 2015 v Prahe dvoma slovenskými hudobníkmi, Katarínou Čepelákovou (vokál, gitara) a Martinom Barincom (bicie, gitara). Svoj hudobný štýl volali “FOLKnROLL” a ich melancholicko-sarkastické pesničky hrávali hlavne v Čechách a na Slovensku. V roku 2017 však nastala veľká zmena, keď s nimi začal hrávať americký všestranný umelec Tokpa Korlo, najprv ako hosť. Tokpa vyštudoval jazzovú kompozíciu v Kalifornií a do kapely Looma priniesol viac jazzovej a funky nálady. Jeho vplyv začal byť natoľko výrazný, že sa rozhodli zmeniť názov a celý koncept kapely. Takže koncom roku 2017 vznikla formácia Nexa Patchi. Začiatkom roku 2018 nahrali ich prvé skladby v štúdiu Svárov Absolute Music a Barandov Sound za pomoci producentov a priateľov Dušana Liperta a Yardu Holešiča.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 53

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

M.U.Z.A.

Dospelí

0
Počet hlasov: 53

M.U.Z.A.

Dospelí

M.Ú.Z.A. je hudobná skupina s vlastnými piesňami aj poetikou šmrncnutou popom, jazzom, funky. Jednoducho, podľa toho, ktorou nohou múza kopne.Prvý krát sa zoskupenie zoznámilo v roku 2008 v trojici spev, basa, bicie a okamžite bolo srdce kapely jasné. Po dlhom hľadaní gitary sa štvorlístok doplnil a kapela začala fungovať. Avšak na scéne nepôsobili dlho a nakoniec sa po dvoch rokoch každý člen odobral svojou cestou. Ako to už v živote býva, všetko sa deje, ako sa má a táto štvorica sa znovu stretla v roku 2016, odkedy stihli rozbehnúť svoje koncertovanie, účasť na festivaloch a v neposlednom rade prípravu svojho prvého EP Dospelí. Repertoár pozostáva zo speváčkiných autorských skladieb so slovenskými textami. Žánrovo sa inšpirujú rôzne, každý člen samostatne, z čoho vo finále vychádza atmosferické pesničkárstvo, ktorého gro tvoria texty a štýlová rôznorodosť skladieb inšpirovaných zo života, v ktorých sa môžu nájsť aj poslucháči.

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

0
Počet hlasov: 36

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

Random Choices je trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov, ktoré vzniklo ako naznačuje náš názov, náhodou. Osloviť sa snažíme všetkých ľudí, ktorí majú radi slovenskú muziku a neboja sa ničoho nového. Hráme v nezmenenej zostave dva roky a tento rok sme vydali nové EP s názvom Medzi nebom, peklom a vedomím, ktoré si celé môžete vypočuť na našom kanáli na Youtube,Soundcloude či na Bandzone. Do našej tvorby sa snažíme zakomponovať rôzne štýly či rôzne hudobné nástroje. Máme za sebou koncerty hlavne v našom domácom Trenčíne ale hrali sme už aj v Rakúsku či v Čechách. Demovnica je pre nás ideálny priestor na zviditeľnenie a získanie poslucháčov aj mimo našich končín. Posielam Vám náš pilotný singel s rovnomenným názvom ako EP a dve fotky našej kapely.

Elis

Kľukatá cesta

0
Počet hlasov: 34

Elis

Kľukatá cesta

Skupina ELIS z Banskej Bystrice funguje v zložení 4 chlapov (dve gitary, basa, bicie) zhruba trištvrte roka. Do Demovnice poslali svoju nahrávku Kľukatá cesta.

Ditch the Fridge

Love Sale (Vain Valentine) Live 2017

0
Počet hlasov: 11

Ditch the Fridge

Love Sale (Vain Valentine) Live 2017

Ditch the Fridge vraj vznikli, keď zakladajúci člen kapely - spevák Marek Kuchter prestal z nejasného popudu jesť všetko, čo vyžaduje chladenie, vypol chladničku a uvažoval nad jej alternatívnym použitím v post-chladničkovom veku, ktorý je jeho ultimatívnou víziou. Povedal o svojom nápade bubeníkovi Petrovi Kurillovi, ktorý síce na vyradenej chladničke ako alternatívnom nástroji hrať odmietol (zatiaľ), ale ako nápad pre meno kapely sa to zdalo dobré. Ditch the Fridge boli na svete. Najprv ako duo, dnes piati, presunuli sa od surových gitarovo-drumových balád (Heartless Job) k hutnejšiemu groovovému zvuku a krypticko-insitnej lyrike (Love Sale / Vain Valentine). Cieľom je poslucháča rozmraziť-defrostovať a možno aj trochu rozhýbať. Ale kedže agendy sú už v princípe nesympatické a anti-zen, túto intenciu zatiaľ úspešne kamuflujú hrou na výlučne živé nástroje, s ktorými nastolenie techno-tantrického beatu ide ťažšie ako napríklad s nejakou vyradenou smart chladničkou preprogramovanou na drum machine. Ale aj toho sa od nich v post-chladničkovom veku možno dočkáme. Stay tuned!

RICHVRT

Fairy

0
Počet hlasov: 3

RICHVRT

Fairy

RICHVRT sa v minulosti prihlásil do Demovnice_FM so skladbou Coma. Ako píše, odvtedy sa mnohé zmenilo, a tak sa v rámci Druhej šance prihlasuje so skladbou Fairy. Richard pochádza z Nitry a venuje sa prevažne tvorbe elektroniky. “Hudba ma sprevádzala život už od malička. Postupne som hľadal svoj sound a až kým som nevytvoril skladbu Fairy,” píše Richard s nádejou, že tentokrát si ho poslucháči Rádia_FM už zapamätajú.

design by konkurencia