Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Blanch

Over Hills

5
Počet hlasov: 166

Blanch

Over Hills

Blanch je kapela z Čadce, ktorú tvoria speváčka a textárka Bianca, Laco (gitara), Miro (basgitara) a bubeník Martin. Hrajú indie folk a snívajú o tom, že svoju hudbu donesú raz aj za hranice Slovenska.

Deni

Morning Sun

8
Počet hlasov: 122

Deni

Morning Sun

Košická kapela DENI vznikla v novembri v roku 2015 po náhodnom stretnutí v jednom z košických podnikov. Speváčka Denisa Gajarská tam v tom čase pracovala a keď sa gitaristu Ľuboša Šoltésa opýtala, čo si dá, jeho prvá otázka bola, či spieva. A tak prišla historicky prvá skúška v pivnici tohto podniku. Od prvého momentu bolo jasné, že toto bude fungovať. “Už na druhej skúške sme skladali vlastné pesničky, “ spomínajú na svoje začiatky. Momentálne pôsobia ako duo a snažia sa obohatiť svoj sound . Nahrali tri zatiaľ skladby, ale už čoskoro sa chystájú nahrať ďaľšie. “Naša hudba je ovplyvnená hlavne popom, bluesom, country a soulom,” popisujú svoju tvorbu.

CACIB Dortmund

Check Your Head

4
Počet hlasov: 104

CACIB Dortmund

Check Your Head

CACIB Dortmund je martinská undergroundová hip-hopová kapela. “Ponúkame farby, pohyby a zvuky, pešiu zónu, nočné parky, aj rozkvitnuté lúky. Máme nahratý album s názvom Hovoriaci pes vracia úder, zatiaľ čo ty sa kŕmiš pop-cornom a neveríš vlastným ušiam. Ak ti chutí zec, ak nie tak bež, konečne rob čo chceš,” odkazujú chalani z CACIB Dortmund.

Nexa Patchi

Lonely People

1
Počet hlasov: 56

Nexa Patchi

Lonely People

Nexa Patchi je hudobná skupina, ktorá vznikla zo skupiny Looma. Looma bola založená v roku 2015 v Prahe dvoma slovenskými hudobníkmi, Katarínou Čepelákovou (vokál, gitara) a Martinom Barincom (bicie, gitara). Svoj hudobný štýl volali “FOLKnROLL” a ich melancholicko-sarkastické pesničky hrávali hlavne v Čechách a na Slovensku. V roku 2017 však nastala veľká zmena, keď s nimi začal hrávať americký všestranný umelec Tokpa Korlo, najprv ako hosť. Tokpa vyštudoval jazzovú kompozíciu v Kalifornií a do kapely Looma priniesol viac jazzovej a funky nálady. Jeho vplyv začal byť natoľko výrazný, že sa rozhodli zmeniť názov a celý koncept kapely. Takže koncom roku 2017 vznikla formácia Nexa Patchi. Začiatkom roku 2018 nahrali ich prvé skladby v štúdiu Svárov Absolute Music a Barandov Sound za pomoci producentov a priateľov Dušana Liperta a Yardu Holešiča.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 45

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

M.U.Z.A.

Dospelí

0
Počet hlasov: 43

M.U.Z.A.

Dospelí

M.Ú.Z.A. je hudobná skupina s vlastnými piesňami aj poetikou šmrncnutou popom, jazzom, funky. Jednoducho, podľa toho, ktorou nohou múza kopne.Prvý krát sa zoskupenie zoznámilo v roku 2008 v trojici spev, basa, bicie a okamžite bolo srdce kapely jasné. Po dlhom hľadaní gitary sa štvorlístok doplnil a kapela začala fungovať. Avšak na scéne nepôsobili dlho a nakoniec sa po dvoch rokoch každý člen odobral svojou cestou. Ako to už v živote býva, všetko sa deje, ako sa má a táto štvorica sa znovu stretla v roku 2016, odkedy stihli rozbehnúť svoje koncertovanie, účasť na festivaloch a v neposlednom rade prípravu svojho prvého EP Dospelí. Repertoár pozostáva zo speváčkiných autorských skladieb so slovenskými textami. Žánrovo sa inšpirujú rôzne, každý člen samostatne, z čoho vo finále vychádza atmosferické pesničkárstvo, ktorého gro tvoria texty a štýlová rôznorodosť skladieb inšpirovaných zo života, v ktorých sa môžu nájsť aj poslucháči.

Hawbadžáni

Dúhová samba

0
Počet hlasov: 23

Hawbadžáni

Dúhová samba

Skupina Hawbadžáni vznikla v lete v roku 2015. Hrá hudbu v štýle reggae, funky a latino. Prevažná väčšina skladieb je spievaná v slovenčine . Všetko sú to pôvodné skladby aj texty . Kapelu tvoriaštyria muzikanti (jeden z nich aj spieva ) a dve vokalistky . Kapela pokrstila svoje prvé CD na jeseň roku 2017. Najbližšie bude koncertovať na festivale Život je skvelý , ktorý bude prebiehať v máji na vysokoškolských internátoch v Mlynskej Doline v Bratislave.

Miki Ozuka

Mermaid

1
Počet hlasov: 22

Miki Ozuka

Mermaid

Miki Ozuka je speváčka/songwriterka/hudobná producentka a DJ-ka z Bratislavy. Venuje sa tvorbe veľa rokov a tvorí v angličtine. Nedávno ukončila svoj piaty album 'OCEAN WATERS', ktorý je elektronický, alternatívny a experimentlny s prvkami deep electro, synth pop a šamanickými rytmami. “Moja tvorba je ženská, jemná prepletenejšia, detailnejšia. Hrám sa s malými zvukmi a baví ma nepredvídateľnosť a nezaškatuľkovateľnosť mojej tvorby. Miki hrá na klavír od detstva, chodí na operný spev a učila sa hudobnú produkciu na Subbass Academy London.

Z osi

Ja milujem teba, ty miluješ mňa

1
Počet hlasov: 20

Z osi

Ja milujem teba, ty miluješ mňa

Bratislavsko-oravské trio Z osi sa do Demovnice_FM prihlásilo v rámci Druhej šance, tentokrát s piesňou “Ja milujem teba, ty miluješ mňa.”Po takmer roku ich spolunažívania v skúšobni zostávajú vraj verní štýlu, ktorý je podľa ich slov niekde na pomedzí elektrickej zástrčky, gitár a spevu. “Táto pieseň obsahuje všetko, čo má pieseň v dnešnej dobe mať: I tie plasty i to nasty,” dodávajú.

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

0
Počet hlasov: 17

Random Choices

Medzi nebom, peklom a vedomím

Random Choices je trenčianske hudobné zoskupenie štyroch mladíkov, ktoré vzniklo ako naznačuje náš názov, náhodou. Osloviť sa snažíme všetkých ľudí, ktorí majú radi slovenskú muziku a neboja sa ničoho nového. Hráme v nezmenenej zostave dva roky a tento rok sme vydali nové EP s názvom Medzi nebom, peklom a vedomím, ktoré si celé môžete vypočuť na našom kanáli na Youtube,Soundcloude či na Bandzone. Do našej tvorby sa snažíme zakomponovať rôzne štýly či rôzne hudobné nástroje. Máme za sebou koncerty hlavne v našom domácom Trenčíne ale hrali sme už aj v Rakúsku či v Čechách. Demovnica je pre nás ideálny priestor na zviditeľnenie a získanie poslucháčov aj mimo našich končín. Posielam Vám náš pilotný singel s rovnomenným názvom ako EP a dve fotky našej kapely.

design by konkurencia