Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Kexo

Rozdiel v našich farbách

0
Počet hlasov: 182

Kexo

Rozdiel v našich farbách

KEXO pochádza z Bardejova, ale posledných 5 rokov žije v New Jersey. Venuje sa vlastnej produkcii beatov a rapu. Mám tam svoje štúdio, kde nahráva a tvorí, no celkovo sa hudbe venuje už od roku 2006. “Posielam vám skladbu “Rozdiel v našich farbách” z môjho nového projektu “Mozgová galaxia,” ktorú som si celú odprodukoval ja a so zvukom mi pomohol “Dobroslav - Studio B”.

Blanch

Over Hills

3
Počet hlasov: 117

Blanch

Over Hills

Blanch je kapela z Čadce, ktorú tvoria speváčka a textárka Bianca, Laco (gitara), Miro (basgitara) a bubeník Martin. Hrajú indie folk a snívajú o tom, že svoju hudbu donesú raz aj za hranice Slovenska.

Diamond Flowers

Mr. Upstart

0
Počet hlasov: 79

Diamond Flowers

Mr. Upstart

Kapela Diamond Flowers vznikla v roku 2014 na podnet klaviristu a skladateľa Milana Olšiaka a basgitaristu Mareka Kamocsaia, ktorí spolu spolupracovali už na iných hudobných projektoch. Príchodom Tomáša Benca do pozície speváka, kapela vytvorila základ pre vlastnú tvorbu, ktorú stavia na silnom vokále, pestrej harmónii skladieb a modernej rockovej rytmike. V roku 2015 začala kapela pravidelne koncertovať po slovenských mestách, nahrala skladbu "When You Sing To Me", ku ktorej neskor vyšiel aj videoklip. Rok 2016 začal pre kapelu účasťou na spomienkovom koncerte venovanom Davidovi Bowiemu v Pezinku a pokračoval prihlásením do súťaže Rocková Maturita, kde skladba "Growin Up" vyhrala a zaručila tak kapele účasť na Topfeste. V septembri 2017 vyšiel videoklip ku skladbe "Closed Door" a po interných zmenách kapela vydáva novinku "Mr. Upstart", pokračuje v tvorení a nahrávaní prvého EP.

CACIB Dortmund

Check Your Head

0
Počet hlasov: 51

CACIB Dortmund

Check Your Head

CACIB Dortmund je martinská undergroundová hip-hopová kapela. “Ponúkame farby, pohyby a zvuky, pešiu zónu, nočné parky, aj rozkvitnuté lúky. Máme nahratý album s názvom Hovoriaci pes vracia úder, zatiaľ čo ty sa kŕmiš pop-cornom a neveríš vlastným ušiam. Ak ti chutí zec, ak nie tak bež, konečne rob čo chceš,” odkazujú chalani z CACIB Dortmund.

M.U.Z.A.

Dospelí

0
Počet hlasov: 32

M.U.Z.A.

Dospelí

M.Ú.Z.A. je hudobná skupina s vlastnými piesňami aj poetikou šmrncnutou popom, jazzom, funky. Jednoducho, podľa toho, ktorou nohou múza kopne.Prvý krát sa zoskupenie zoznámilo v roku 2008 v trojici spev, basa, bicie a okamžite bolo srdce kapely jasné. Po dlhom hľadaní gitary sa štvorlístok doplnil a kapela začala fungovať. Avšak na scéne nepôsobili dlho a nakoniec sa po dvoch rokoch každý člen odobral svojou cestou. Ako to už v živote býva, všetko sa deje, ako sa má a táto štvorica sa znovu stretla v roku 2016, odkedy stihli rozbehnúť svoje koncertovanie, účasť na festivaloch a v neposlednom rade prípravu svojho prvého EP Dospelí. Repertoár pozostáva zo speváčkiných autorských skladieb so slovenskými textami. Žánrovo sa inšpirujú rôzne, každý člen samostatne, z čoho vo finále vychádza atmosferické pesničkárstvo, ktorého gro tvoria texty a štýlová rôznorodosť skladieb inšpirovaných zo života, v ktorých sa môžu nájsť aj poslucháči.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 24

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Deni

Morning Sun

1
Počet hlasov: 21

Deni

Morning Sun

Košická kapela DENI vznikla v novembri v roku 2015 po náhodnom stretnutí v jednom z košických podnikov. Speváčka Denisa Gajarská tam v tom čase pracovala a keď sa gitaristu Ľuboša Šoltésa opýtala, čo si dá, jeho prvá otázka bola, či spieva. A tak prišla historicky prvá skúška v pivnici tohto podniku. Od prvého momentu bolo jasné, že toto bude fungovať. “Už na druhej skúške sme skladali vlastné pesničky, “ spomínajú na svoje začiatky. Momentálne pôsobia ako duo a snažia sa obohatiť svoj sound . Nahrali tri zatiaľ skladby, ale už čoskoro sa chystájú nahrať ďaľšie. “Naša hudba je ovplyvnená hlavne popom, bluesom, country a soulom,” popisujú svoju tvorbu.

Nexa Patchi

Lonely People

0
Počet hlasov: 8

Nexa Patchi

Lonely People

Nexa Patchi je hudobná skupina, ktorá vznikla zo skupiny Looma. Looma bola založená v roku 2015 v Prahe dvoma slovenskými hudobníkmi, Katarínou Čepelákovou (vokál, gitara) a Martinom Barincom (bicie, gitara). Svoj hudobný štýl volali “FOLKnROLL” a ich melancholicko-sarkastické pesničky hrávali hlavne v Čechách a na Slovensku. V roku 2017 však nastala veľká zmena, keď s nimi začal hrávať americký všestranný umelec Tokpa Korlo, najprv ako hosť. Tokpa vyštudoval jazzovú kompozíciu v Kalifornií a do kapely Looma priniesol viac jazzovej a funky nálady. Jeho vplyv začal byť natoľko výrazný, že sa rozhodli zmeniť názov a celý koncept kapely. Takže koncom roku 2017 vznikla formácia Nexa Patchi. Začiatkom roku 2018 nahrali ich prvé skladby v štúdiu Svárov Absolute Music a Barandov Sound za pomoci producentov a priateľov Dušana Liperta a Yardu Holešiča.

Moris

Všade sme doma

0
Počet hlasov: 8

Moris

Všade sme doma

Za umeleckým pseudonymom sa skrýva Lukáš z Pienin (konkrétne obec Lechnica), ktorý sa do Demovnice prihlasuje v rámci Druhej šance. Tentokrát posiela svoju skladbu Všade sme doma. “V pesničke chcem poukázať, že práve v zahraničí si uvedomujeme naše slovanské korene. V piesni sú použitie v slovnom prejave prvky z poľštiny, ruštiny, srbštiny, slovenský jazyk a hlavne náš goralský dialekt, ktorý je hlavným spojivom severu Slovenska a juhu Poľská,” vysvetľuje Lukáš.

Hawbadžáni

Dúhová samba

0
Počet hlasov: 0

Hawbadžáni

Dúhová samba

Skupina Hawbadžáni vznikla v lete v roku 2015. Hrá hudbu v štýle reggae, funky a latino. Prevažná väčšina skladieb je spievaná v slovenčine . Všetko sú to pôvodné skladby aj texty . Kapelu tvoriaštyria muzikanti (jeden z nich aj spieva ) a dve vokalistky . Kapela pokrstila svoje prvé CD na jeseň roku 2017. Najbližšie bude koncertovať na festivale Život je skvelý , ktorý bude prebiehať v máji na vysokoškolských internátoch v Mlynskej Doline v Bratislave.

design by konkurencia