Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

CACIB Dortmund

Check Your Head

1
Počet hlasov: 57

CACIB Dortmund

Check Your Head

CACIB Dortmund je martinská undergroundová hip-hopová kapela. “Ponúkame farby, pohyby a zvuky, pešiu zónu, nočné parky, aj rozkvitnuté lúky. Máme nahratý album s názvom Hovoriaci pes vracia úder, zatiaľ čo ty sa kŕmiš pop-cornom a neveríš vlastným ušiam. Ak ti chutí zec, ak nie tak bež, konečne rob čo chceš,” odkazujú chalani z CACIB Dortmund.

Ja Ty a Rolo

Žalúdok

0
Počet hlasov: 39

Ja Ty a Rolo

Žalúdok

Ja, Ty a Rolo je nezávislá slovenská beat-punková kapela založená v roku 2013 Michalom Vasiľom pôvodne ako The Project, neskôr The Bluesbeat, alebo The Bluebeat. Ich debutový album s názvom It's Allright nahrávali v Banskej Bystrici a bol vydaný 11. júna 2014. Hudobná skupina neskôr zavŕšila práce v bratislavskom nahrávacom Štúdiu Kamoto 21. júna 2016 (Who is who 2016). Ich EP obsahuje výlučne piesne spievané po slovensky. Koncom júla 2017 vydali videoklip k singlu "Lada" spracovaný ako cover verzia svetovo známeho hitu "Shape Of You" od anglického speváka menom Ed Sheeran. Skladba sa stala hitom a dnes ma už viac ako Milión videní na Youtube. Nedávno chalani nahrali singel ŽALÚDOK, ktorý je vraj tiež dobre nadupaná pecka. !Však presvedčte sa sami,” odkazujú.

Blanch

Over Hills

0
Počet hlasov: 38

Blanch

Over Hills

Blanch je kapela z Čadce, ktorú tvoria speváčka a textárka Bianca, Laco (gitara), Miro (basgitara) a bubeník Martin. Hrajú indie folk a snívajú o tom, že svoju hudbu donesú raz aj za hranice Slovenska.

M.U.Z.A.

Dospelí

0
Počet hlasov: 15

M.U.Z.A.

Dospelí

M.Ú.Z.A. je hudobná skupina s vlastnými piesňami aj poetikou šmrncnutou popom, jazzom, funky. Jednoducho, podľa toho, ktorou nohou múza kopne.Prvý krát sa zoskupenie zoznámilo v roku 2008 v trojici spev, basa, bicie a okamžite bolo srdce kapely jasné. Po dlhom hľadaní gitary sa štvorlístok doplnil a kapela začala fungovať. Avšak na scéne nepôsobili dlho a nakoniec sa po dvoch rokoch každý člen odobral svojou cestou. Ako to už v živote býva, všetko sa deje, ako sa má a táto štvorica sa znovu stretla v roku 2016, odkedy stihli rozbehnúť svoje koncertovanie, účasť na festivaloch a v neposlednom rade prípravu svojho prvého EP Dospelí. Repertoár pozostáva zo speváčkiných autorských skladieb so slovenskými textami. Žánrovo sa inšpirujú rôzne, každý člen samostatne, z čoho vo finále vychádza atmosferické pesničkárstvo, ktorého gro tvoria texty a štýlová rôznorodosť skladieb inšpirovaných zo života, v ktorých sa môžu nájsť aj poslucháči.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 13

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Róbert Fapšo

Lesom nesú sa piesne

0
Počet hlasov: 12

Róbert Fapšo

Lesom nesú sa piesne

Róbert Fapšo je folkový spevák z Považskej Bystrice. Jeho hudba kolíše na pomedzí folku a jarného slnka, presvitajú v nej motívy ročných období, prírody a lásky. To, čo hrá je odraz toho, čo mu dávajú cesty, stretnutia s novými ľudmi a svet okolo, ktorý podľa jeho slov "vydychuje inšpiráciu, a tak vytvára námety na písanie pesničiek." V máji mu vyšiel debutový album Jarné Piesne, z ktorého je aj prvý singel s názvom Lesom nesú sa piesne.

Universum Project

Higher

0
Počet hlasov: 8

Universum Project

Higher

Universum Project je päťčlenná košická art-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2018 rozšírením zoskupenia pôvodne známeho ako Wild Things. Pozitívnym krokom vo vývoji kapely bola práve nútená zmena názvu, ktorá bola zapríčinená vznikom európskeho trademarku s rovnnomenným názvom. Táto zmena však vytvorila priestor pre nový rozvoj a smerovanie kapely. Zoskupenie je zložené zo študentov konzervatória, ktorí sa vo svojej tvorbe snažia vydať cestou spojenia viacerých hudobných žánrov, najmä bluesu, rocku a jazzu s prvkami psychedélie, funku či reaggae. V repertoári kapely sa vyskytujú najmä skladby z vlastnej tvorivej dielne, ale aj vlastné interpretácie slovenskej a zahraničnej hudby rôznych období a štýlov. Zoskupenie momentálne končí jarné turné Universum Spring Tour 2018 a pripravuje letnú šnúru vystúpení spolu s novým albumom pod názvom "Apollo 420", ktorý v najbližších týždňoch uzrie svetlo sveta.

Kexo

Rozdiel v našich farbách

0
Počet hlasov: 6

Kexo

Rozdiel v našich farbách

KEXO pochádza z Bardejova, ale posledných 5 rokov žije v New Jersey. Venuje sa vlastnej produkcii beatov a rapu. Mám tam svoje štúdio, kde nahráva a tvorí, no celkovo sa hudbe venuje už od roku 2006. “Posielam vám skladbu “Rozdiel v našich farbách” z môjho nového projektu “Mozgová galaxia,” ktorú som si celú odprodukoval ja a so zvukom mi pomohol “Dobroslav - Studio B”.

Diamond Flowers

Mr. Upstart

0
Počet hlasov: 3

Diamond Flowers

Mr. Upstart

Kapela Diamond Flowers vznikla v roku 2014 na podnet klaviristu a skladateľa Milana Olšiaka a basgitaristu Mareka Kamocsaia, ktorí spolu spolupracovali už na iných hudobných projektoch. Príchodom Tomáša Benca do pozície speváka, kapela vytvorila základ pre vlastnú tvorbu, ktorú stavia na silnom vokále, pestrej harmónii skladieb a modernej rockovej rytmike. V roku 2015 začala kapela pravidelne koncertovať po slovenských mestách, nahrala skladbu "When You Sing To Me", ku ktorej neskor vyšiel aj videoklip. Rok 2016 začal pre kapelu účasťou na spomienkovom koncerte venovanom Davidovi Bowiemu v Pezinku a pokračoval prihlásením do súťaže Rocková Maturita, kde skladba "Growin Up" vyhrala a zaručila tak kapele účasť na Topfeste. V septembri 2017 vyšiel videoklip ku skladbe "Closed Door" a po interných zmenách kapela vydáva novinku "Mr. Upstart", pokračuje v tvorení a nahrávaní prvého EP.

Deni

Morning Sun

0
Počet hlasov: 2

Deni

Morning Sun

Košická kapela DENI vznikla v novembri v roku 2015 po náhodnom stretnutí v jednom z košických podnikov. Speváčka Denisa Gajarská tam v tom čase pracovala a keď sa gitaristu Ľuboša Šoltésa opýtala, čo si dá, jeho prvá otázka bola, či spieva. A tak prišla historicky prvá skúška v pivnici tohto podniku. Od prvého momentu bolo jasné, že toto bude fungovať. “Už na druhej skúške sme skladali vlastné pesničky, “ spomínajú na svoje začiatky. Momentálne pôsobia ako duo a snažia sa obohatiť svoj sound . Nahrali tri zatiaľ skladby, ale už čoskoro sa chystájú nahrať ďaľšie. “Naša hudba je ovplyvnená hlavne popom, bluesom, country a soulom,” popisujú svoju tvorbu.

design by konkurencia