Ja Ty a Rolo

Žalúdok

2
Počet hlasov: 112

Ja Ty a Rolo

Žalúdok

Ja, Ty a Rolo je nezávislá slovenská beat-punková kapela založená v roku 2013 Michalom Vasiľom pôvodne ako The Project, neskôr The Bluesbeat, alebo The Bluebeat. Ich debutový album s názvom It's Allright nahrávali v Banskej Bystrici a bol vydaný 11. júna 2014. Hudobná skupina neskôr zavŕšila práce v bratislavskom nahrávacom Štúdiu Kamoto 21. júna 2016 (Who is who 2016). Ich EP obsahuje výlučne piesne spievané po slovensky. Koncom júla 2017 vydali videoklip k singlu "Lada" spracovaný ako cover verzia svetovo známeho hitu "Shape Of You" od anglického speváka menom Ed Sheeran. Skladba sa stala hitom a dnes ma už viac ako Milión videní na Youtube. Nedávno chalani nahrali singel ŽALÚDOK, ktorý je vraj tiež dobre nadupaná pecka. !Však presvedčte sa sami,” odkazujú.

Farizeo

Starý pán

4
Počet hlasov: 90

Farizeo

Starý pán

Kapela Farizeo pochádza z mestečka Rajec a funguje zhruba 12 rokov. Za toto obdobie stihla kapela odohrať zhruba 200 koncertov, vydala tri demo albumy s autorskými skladbami, ktoré sú ladené do veselej, nenáročnej tematiky s výrazným rytmom. Všetky tri doteraz vydané demá nahrával a mastroval Jožko Štefanatný (Melody Studio). Aj napriek žánru rock je súčasťou tohto hudobného telesa trúbka, ktorá svojským spôsobom oživuje gitarové riffy a dodáva skladbám jedinečný nádych. Okrem vlastnej tvorby sa kapela venuje aj vlastnému aranžu prevzatých skladieb. “Ako je určite počuť aj z priloženej nahrávky, nesnažíme sa o žiadnu vážnu hudbu, podstatná je hlavne zábava. Doteraz sme sa orientovali skôr na covery, našimi skladbami sme sa snažili akcie len okoreniť. Aktuálne by sme to radi zmenili a začali sa viac orientovať na vlastnú tvorbu, “ priznávajú.

Mário Frank

Máme čas

2
Počet hlasov: 48

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

CACIB Dortmund

Check Your Head

0
Počet hlasov: 22

CACIB Dortmund

Check Your Head

CACIB Dortmund je martinská undergroundová hip-hopová kapela. “Ponúkame farby, pohyby a zvuky, pešiu zónu, nočné parky, aj rozkvitnuté lúky. Máme nahratý album s názvom Hovoriaci pes vracia úder, zatiaľ čo ty sa kŕmiš pop-cornom a neveríš vlastným ušiam. Ak ti chutí zec, ak nie tak bež, konečne rob čo chceš,” odkazujú chalani z CACIB Dortmund.

Universum Project

Higher

0
Počet hlasov: 20

Universum Project

Higher

Universum Project je päťčlenná košická art-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2018 rozšírením zoskupenia pôvodne známeho ako Wild Things. Pozitívnym krokom vo vývoji kapely bola práve nútená zmena názvu, ktorá bola zapríčinená vznikom európskeho trademarku s rovnnomenným názvom. Táto zmena však vytvorila priestor pre nový rozvoj a smerovanie kapely. Zoskupenie je zložené zo študentov konzervatória, ktorí sa vo svojej tvorbe snažia vydať cestou spojenia viacerých hudobných žánrov, najmä bluesu, rocku a jazzu s prvkami psychedélie, funku či reaggae. V repertoári kapely sa vyskytujú najmä skladby z vlastnej tvorivej dielne, ale aj vlastné interpretácie slovenskej a zahraničnej hudby rôznych období a štýlov. Zoskupenie momentálne končí jarné turné Universum Spring Tour 2018 a pripravuje letnú šnúru vystúpení spolu s novým albumom pod názvom "Apollo 420", ktorý v najbližších týždňoch uzrie svetlo sveta.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 16

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Blanch

Over Hills

2
Počet hlasov: 13

Blanch

Over Hills

Blanch je kapela z Čadce, ktorú tvoria speváčka a textárka Bianca, Laco (gitara), Miro (basgitara) a bubeník Martin. Hrajú indie folk a snívajú o tom, že svoju hudbu donesú raz aj za hranice Slovenska.

Róbert Fapšo

Lesom nesú sa piesne

0
Počet hlasov: 12

Róbert Fapšo

Lesom nesú sa piesne

Róbert Fapšo je folkový spevák z Považskej Bystrice. Jeho hudba kolíše na pomedzí folku a jarného slnka, presvitajú v nej motívy ročných období, prírody a lásky. To, čo hrá je odraz toho, čo mu dávajú cesty, stretnutia s novými ľudmi a svet okolo, ktorý podľa jeho slov "vydychuje inšpiráciu, a tak vytvára námety na písanie pesničiek." V máji mu vyšiel debutový album Jarné Piesne, z ktorého je aj prvý singel s názvom Lesom nesú sa piesne.

Barbora Repková

Fantazma

0
Počet hlasov: 7

Barbora Repková

Fantazma

Barbora Repková sa prihlasuje do Demovnice v rámci Druhej šance. “Skladba Fantazma je iný dúšok toho, na čo som zvyknutá. Píšem a skladám skôr balady. Táto pieseň je folková, “ vysvetľuje Barbora. Skladba bola podľa jej slov nahratá v Studio maky. “Epické texty po slovensky - to je moje. Fantazma - každý si vie vymyslieť svoj vlastný svet,” dodáva.

M.U.Z.A.

Dospelí

0
Počet hlasov: 4

M.U.Z.A.

Dospelí

M.Ú.Z.A. je hudobná skupina s vlastnými piesňami aj poetikou šmrncnutou popom, jazzom, funky. Jednoducho, podľa toho, ktorou nohou múza kopne.Prvý krát sa zoskupenie zoznámilo v roku 2008 v trojici spev, basa, bicie a okamžite bolo srdce kapely jasné. Po dlhom hľadaní gitary sa štvorlístok doplnil a kapela začala fungovať. Avšak na scéne nepôsobili dlho a nakoniec sa po dvoch rokoch každý člen odobral svojou cestou. Ako to už v živote býva, všetko sa deje, ako sa má a táto štvorica sa znovu stretla v roku 2016, odkedy stihli rozbehnúť svoje koncertovanie, účasť na festivaloch a v neposlednom rade prípravu svojho prvého EP Dospelí. Repertoár pozostáva zo speváčkiných autorských skladieb so slovenskými textami. Žánrovo sa inšpirujú rôzne, každý člen samostatne, z čoho vo finále vychádza atmosferické pesničkárstvo, ktorého gro tvoria texty a štýlová rôznorodosť skladieb inšpirovaných zo života, v ktorých sa môžu nájsť aj poslucháči.

design by konkurencia