Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

0
Počet hlasov: 73

Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

Dvaja mladí hudobníci a blízki priatelia Maks a Martin Mason v súčasnosti spolupracujú na spoločnom mixtape "Bocian". Maks v roku 2012 ako 16-ročný vydal mixtape Pár cigariet, pár metafor a zopár pív, Martin Mason v roku 2016 vydal EP Mirror. Pieseň "Paríž" je prvým vydaným singlom z projektu, na ktorom v súčasnosti spolupracujú. Bohémska oslava života, naplnená trpkou radosťou, prevádza poslucháča po nočnom Paríži. Umelci experimentujú s rapom, a tak sa na EP-čku stretáva "stará" a "nová" škola, aby splynuli do zaujímavého dialógu. Rovnako ako odlišné štýly dvoch raperov, doplňujú sa svojou odlišnosťou.

SouTHboy

In Hope

1
Počet hlasov: 63

SouTHboy

In Hope

Hoci SouTHboy na vlnách Rádia_FM nie je úplne neznámym menom, doteraz bol na nich prezentovaný skôr ako Dj. Aj keď už má na konte viacero vydaných EPs a remixov, až týmto momentom ide SouTHboy, vlastným menom Branislav Koža, doslova so svojím menom na trh. „Aj v okruhu podporovateľov a followerov som už za tie roky pôsobenia vnímaný hlavne ako postava klubovej scény, éter rádia má však úplne iné kritériá. Preto bolo pre mňa zaujímavou výzvou vytvoriť niečo, čo bude prienikom toho najlepšieho z oboch svetov,“ vysvetľuje svoju motiváciu. Na harddisku má viacero vhodných skladieb, ako prvú sa nám rozhodol zaslať „In Hope“ s pozitívne ladeným vokálom, ktorý vyvažuje hudobnú melanchóliu, ktorá je pre jeho tvorbu typická. Či jeho predstava o „radio friendly tanečnej elektronike“ bude mať úspech, rozhodne priazeň poslucháčov.

Mário Frank

Máme čas

0
Počet hlasov: 52

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

Farizeo

Starý pán

0
Počet hlasov: 34

Farizeo

Starý pán

Kapela Farizeo pochádza z mestečka Rajec a funguje zhruba 12 rokov. Za toto obdobie stihla kapela odohrať zhruba 200 koncertov, vydala tri demo albumy s autorskými skladbami, ktoré sú ladené do veselej, nenáročnej tematiky s výrazným rytmom. Všetky tri doteraz vydané demá nahrával a mastroval Jožko Štefanatný (Melody Studio). Aj napriek žánru rock je súčasťou tohto hudobného telesa trúbka, ktorá svojským spôsobom oživuje gitarové riffy a dodáva skladbám jedinečný nádych. Okrem vlastnej tvorby sa kapela venuje aj vlastnému aranžu prevzatých skladieb. “Ako je určite počuť aj z priloženej nahrávky, nesnažíme sa o žiadnu vážnu hudbu, podstatná je hlavne zábava. Doteraz sme sa orientovali skôr na covery, našimi skladbami sme sa snažili akcie len okoreniť. Aktuálne by sme to radi zmenili a začali sa viac orientovať na vlastnú tvorbu, “ priznávajú.

Nietopier

Vyhnaní z raja

0
Počet hlasov: 24

Nietopier

Vyhnaní z raja

Ako malý chlapec navštevoval základnú školu umenia, kde absolvoval 1. stupeň hry na klavíri a 7 rokov chodil na spev. Ako štrnásťročný sa začínal učiť hrať na gitare, na ktorej sa učil hlavne pesničky od Nohavicu, Kryla a Brontosaurov. O niekoľko rokov neskôr vstúpil do kapely Corida, v zložení 2 gitary, jedna basa a tri spevy, s ktorou navštevoval najmä pohostinstvá a reštaurácie v Bratislave a jej okolí. V tejto kapele účinkoval asi 2 roky, po vystúpení z tejto formácie sa začal venovať písaniu folkových pesničiek v slovenčine. V roku 2016 sa zúčastnil autorskej súťaže Turzovský vrabčiak, v ktorej vyhral 1. miesto. Táto súťaž bola slovenským oblastným kolom autorskej súťaže Porta v Ústí nad Labem, kde sa prebojoval do finále a v ktorej sa umiestnil na druhom mieste. Dnes vystupuje pod umeleckým menom Nietopier.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 14

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Universum Project

Higher

0
Počet hlasov: 7

Universum Project

Higher

Universum Project je päťčlenná košická art-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2018 rozšírením zoskupenia pôvodne známeho ako Wild Things. Pozitívnym krokom vo vývoji kapely bola práve nútená zmena názvu, ktorá bola zapríčinená vznikom európskeho trademarku s rovnnomenným názvom. Táto zmena však vytvorila priestor pre nový rozvoj a smerovanie kapely. Zoskupenie je zložené zo študentov konzervatória, ktorí sa vo svojej tvorbe snažia vydať cestou spojenia viacerých hudobných žánrov, najmä bluesu, rocku a jazzu s prvkami psychedélie, funku či reaggae. V repertoári kapely sa vyskytujú najmä skladby z vlastnej tvorivej dielne, ale aj vlastné interpretácie slovenskej a zahraničnej hudby rôznych období a štýlov. Zoskupenie momentálne končí jarné turné Universum Spring Tour 2018 a pripravuje letnú šnúru vystúpení spolu s novým albumom pod názvom "Apollo 420", ktorý v najbližších týždňoch uzrie svetlo sveta.

Ja Ty a Rolo

Žalúdok

0
Počet hlasov: 1

Ja Ty a Rolo

Žalúdok

Ja, Ty a Rolo je nezávislá slovenská beat-punková kapela založená v roku 2013 Michalom Vasiľom pôvodne ako The Project, neskôr The Bluesbeat, alebo The Bluebeat. Ich debutový album s názvom It's Allright nahrávali v Banskej Bystrici a bol vydaný 11. júna 2014. Hudobná skupina neskôr zavŕšila práce v bratislavskom nahrávacom Štúdiu Kamoto 21. júna 2016 (Who is who 2016). Ich EP obsahuje výlučne piesne spievané po slovensky. Koncom júla 2017 vydali videoklip k singlu "Lada" spracovaný ako cover verzia svetovo známeho hitu "Shape Of You" od anglického speváka menom Ed Sheeran. Skladba sa stala hitom a dnes ma už viac ako Milión videní na Youtube. Nedávno chalani nahrali singel ŽALÚDOK, ktorý je vraj tiež dobre nadupaná pecka. !Však presvedčte sa sami,” odkazujú.

Tí Oní

Milióny slov

0
Počet hlasov: 1

Tí Oní

Milióny slov

Kapela Tí Oní z Bánoviec nad Bebravou vznikla na prelome rokov 2012-2013. Za ten čas nahrala dva albumy. Prvý s názvom "Do roka a do dňa"v roku 2015 a druhý album nesie názov "Quartetto".. Kapela momentálne pozostáva zo štyroch členov. Marek Holoda (spev,gitara), Kamil Holoda (bicie), Ladislav Hunka (basová gitara), Jakub Krchlík (klávesy).

Chasbo Zelená

Proof

0
Počet hlasov: 0

Chasbo Zelená

Proof

Chasbo je jednočlenný anglický potulný hudobný projekt s veľkým prepojením na Slovensko. Viac než rok tento muzikant strávil v dedinke Zelené neďaleko Poltára. Scooby je zas Slovák, ktorý niekoľko rokov pracoval v Liverpoole. Stretli sa v Liptovskom Mikuláši a počas jari spolupracovali na albume Proof.

design by konkurencia