Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

1
Počet hlasov: 132

Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

Dvaja mladí hudobníci a blízki priatelia Maks a Martin Mason v súčasnosti spolupracujú na spoločnom mixtape "Bocian". Maks v roku 2012 ako 16-ročný vydal mixtape Pár cigariet, pár metafor a zopár pív, Martin Mason v roku 2016 vydal EP Mirror. Pieseň "Paríž" je prvým vydaným singlom z projektu, na ktorom v súčasnosti spolupracujú. Bohémska oslava života, naplnená trpkou radosťou, prevádza poslucháča po nočnom Paríži. Umelci experimentujú s rapom, a tak sa na EP-čku stretáva "stará" a "nová" škola, aby splynuli do zaujímavého dialógu. Rovnako ako odlišné štýly dvoch raperov, doplňujú sa svojou odlišnosťou.

Lidka Žáková

Zenové ticho

4
Počet hlasov: 92

Lidka Žáková

Zenové ticho

Lidku už z Demovnice Rádia_FM poznáte a opäť sa hlási o slovo a priestor pre svoju novinku. Pripomíname, že hudu už robí siedmy rok. Píše: “Najviac ma bavi pesničky tvoriť, ja veľa píšem a často zhudobňujem svoje básne. Obdivujem nádherné hlboké hlasy legendárnych spevákov, ktorými sa inšpirujem a veľa čerpám aj z klasiky. Vždy som nanovo dojatá, keď si uvedomím, že patrím k hudobníkom. A za tento zázrak som vďačná ako len viem…”

SouTHboy

In Hope

0
Počet hlasov: 33

SouTHboy

In Hope

Hoci SouTHboy na vlnách Rádia_FM nie je úplne neznámym menom, doteraz bol na nich prezentovaný skôr ako Dj. Aj keď už má na konte viacero vydaných EPs a remixov, až týmto momentom ide SouTHboy, vlastným menom Branislav Koža, doslova so svojím menom na trh. „Aj v okruhu podporovateľov a followerov som už za tie roky pôsobenia vnímaný hlavne ako postava klubovej scény, éter rádia má však úplne iné kritériá. Preto bolo pre mňa zaujímavou výzvou vytvoriť niečo, čo bude prienikom toho najlepšieho z oboch svetov,“ vysvetľuje svoju motiváciu. Na harddisku má viacero vhodných skladieb, ako prvú sa nám rozhodol zaslať „In Hope“ s pozitívne ladeným vokálom, ktorý vyvažuje hudobnú melanchóliu, ktorá je pre jeho tvorbu typická. Či jeho predstava o „radio friendly tanečnej elektronike“ bude mať úspech, rozhodne priazeň poslucháčov.

Farizeo

Starý pán

0
Počet hlasov: 32

Farizeo

Starý pán

Kapela Farizeo pochádza z mestečka Rajec a funguje zhruba 12 rokov. Za toto obdobie stihla kapela odohrať zhruba 200 koncertov, vydala tri demo albumy s autorskými skladbami, ktoré sú ladené do veselej, nenáročnej tematiky s výrazným rytmom. Všetky tri doteraz vydané demá nahrával a mastroval Jožko Štefanatný (Melody Studio). Aj napriek žánru rock je súčasťou tohto hudobného telesa trúbka, ktorá svojským spôsobom oživuje gitarové riffy a dodáva skladbám jedinečný nádych. Okrem vlastnej tvorby sa kapela venuje aj vlastnému aranžu prevzatých skladieb. “Ako je určite počuť aj z priloženej nahrávky, nesnažíme sa o žiadnu vážnu hudbu, podstatná je hlavne zábava. Doteraz sme sa orientovali skôr na covery, našimi skladbami sme sa snažili akcie len okoreniť. Aktuálne by sme to radi zmenili a začali sa viac orientovať na vlastnú tvorbu, “ priznávajú.

Mário Frank

Máme čas

0
Počet hlasov: 31

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

Dida

You And Me

0
Počet hlasov: 9

Dida

You And Me

Skladba “You and me”vznikla v prešovskom štúdiu. “Prvotný text s hatlaninou mi dal dohromady Martin Dancák - gitarista kapely Elevenhill. Je to trochu experiment z toho, čo sme už so zostavou Dida a jej hostia hrávali, no nikdy pred tým som netvorila v angličtine. Vznikla teda skladba “you and me”,” hovorí o príhlasenej piesni autorka Dida.

Nietopier

Vyhnaní z raja

0
Počet hlasov: 6

Nietopier

Vyhnaní z raja

Ako malý chlapec navštevoval základnú školu umenia, kde absolvoval 1. stupeň hry na klavíri a 7 rokov chodil na spev. Ako štrnásťročný sa začínal učiť hrať na gitare, na ktorej sa učil hlavne pesničky od Nohavicu, Kryla a Brontosaurov. O niekoľko rokov neskôr vstúpil do kapely Corida, v zložení 2 gitary, jedna basa a tri spevy, s ktorou navštevoval najmä pohostinstvá a reštaurácie v Bratislave a jej okolí. V tejto kapele účinkoval asi 2 roky, po vystúpení z tejto formácie sa začal venovať písaniu folkových pesničiek v slovenčine. V roku 2016 sa zúčastnil autorskej súťaže Turzovský vrabčiak, v ktorej vyhral 1. miesto. Táto súťaž bola slovenským oblastným kolom autorskej súťaže Porta v Ústí nad Labem, kde sa prebojoval do finále a v ktorej sa umiestnil na druhom mieste. Dnes vystupuje pod umeleckým menom Nietopier.

Universum Project

Higher

0
Počet hlasov: 3

Universum Project

Higher

Universum Project je päťčlenná košická art-rocková kapela, ktorá vznikla v roku 2018 rozšírením zoskupenia pôvodne známeho ako Wild Things. Pozitívnym krokom vo vývoji kapely bola práve nútená zmena názvu, ktorá bola zapríčinená vznikom európskeho trademarku s rovnnomenným názvom. Táto zmena však vytvorila priestor pre nový rozvoj a smerovanie kapely. Zoskupenie je zložené zo študentov konzervatória, ktorí sa vo svojej tvorbe snažia vydať cestou spojenia viacerých hudobných žánrov, najmä bluesu, rocku a jazzu s prvkami psychedélie, funku či reaggae. V repertoári kapely sa vyskytujú najmä skladby z vlastnej tvorivej dielne, ale aj vlastné interpretácie slovenskej a zahraničnej hudby rôznych období a štýlov. Zoskupenie momentálne končí jarné turné Universum Spring Tour 2018 a pripravuje letnú šnúru vystúpení spolu s novým albumom pod názvom "Apollo 420", ktorý v najbližších týždňoch uzrie svetlo sveta.

Exband

Tergiversation

0
Počet hlasov: 1

Exband

Tergiversation

Za projektom Exband stojí Peter žijúci už 11 rokov zahraničí-momentálne v Nórsku. Produkcii trackov sa venuje od 2008. Nahrávka Tergiversation patrí k jeho starším skladbám no láska k drum and bass zostáva dodnes.

Wes Hollywood

To The West

0
Počet hlasov: 0

Wes Hollywood

To The West

Pražsko-bratislavský hudobný projekt Wes Hollywood tvoria dvaja hudobníci, ktorí si po dlhej dobe našli čas dať hlavy dokopy a napísali spolu song To The West. Definíciu štýlu necháme na vás, ale podľa nich ide o zmes metalu, rocku a elektroniky s veľkou dávkou "mystery" atmosféry.

design by konkurencia