Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 109

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

Luis

Vietor

0
Počet hlasov: 53

Luis

Vietor

Kapela tvorí popovú hudbu, žánrovo stále experimentuje a tvorí vlastnú hudbu v slovenskom jazyku. Jej zoskupenie je klavír, spev a hoboj – líder kapely, violončelo, basgitara, gitara, bicie a akordeón. Funguje asi rok a pol a až teraz po hodinách v štúdiu vychádza so svojou prvotinou Vietor. Je na nej kolaborácia so speváčkou SAJMON, ktorá im dopomohla naspievať jednu slohu. Skladby aj hudbu skladá spevák Luis, ktorý začínal ako sólový interpret svojich balád. So všetkou pokorou a nadšením pre slovenskú tvorbu by sa radi zaradili na súčasnú slovenskú popovú scénu.

Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

0
Počet hlasov: 51

Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

Dvaja mladí hudobníci a blízki priatelia Maks a Martin Mason v súčasnosti spolupracujú na spoločnom mixtape "Bocian". Maks v roku 2012 ako 16-ročný vydal mixtape Pár cigariet, pár metafor a zopár pív, Martin Mason v roku 2016 vydal EP Mirror. Pieseň "Paríž" je prvým vydaným singlom z projektu, na ktorom v súčasnosti spolupracujú. Bohémska oslava života, naplnená trpkou radosťou, prevádza poslucháča po nočnom Paríži. Umelci experimentujú s rapom, a tak sa na EP-čku stretáva "stará" a "nová" škola, aby splynuli do zaujímavého dialógu. Rovnako ako odlišné štýly dvoch raperov, doplňujú sa svojou odlišnosťou.

SouTHboy

In Hope

0
Počet hlasov: 35

SouTHboy

In Hope

Hoci SouTHboy na vlnách Rádia_FM nie je úplne neznámym menom, doteraz bol na nich prezentovaný skôr ako Dj. Aj keď už má na konte viacero vydaných EPs a remixov, až týmto momentom ide SouTHboy, vlastným menom Branislav Koža, doslova so svojím menom na trh. „Aj v okruhu podporovateľov a followerov som už za tie roky pôsobenia vnímaný hlavne ako postava klubovej scény, éter rádia má však úplne iné kritériá. Preto bolo pre mňa zaujímavou výzvou vytvoriť niečo, čo bude prienikom toho najlepšieho z oboch svetov,“ vysvetľuje svoju motiváciu. Na harddisku má viacero vhodných skladieb, ako prvú sa nám rozhodol zaslať „In Hope“ s pozitívne ladeným vokálom, ktorý vyvažuje hudobnú melanchóliu, ktorá je pre jeho tvorbu typická. Či jeho predstava o „radio friendly tanečnej elektronike“ bude mať úspech, rozhodne priazeň poslucháčov.

Mário Frank

Máme čas

1
Počet hlasov: 32

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

Pull Up Unity

Vernosť ft Bashy B

2
Počet hlasov: 20

Pull Up Unity

Vernosť ft Bashy B

Kapela Pull Up Unity má nový album s názvom „Stále v hre“, ktorý vyšiel len nedávno. Žánrovo je veľmi špecifický, ale zároveň dostatočne pestrý, pretože základ tvorí aktuálne stále viac populárny štýl dancehall, no nechýba mu ani presah do iných hudobných žánrov ako je afrobeat, reggae či EDM. Hudobný prejav v slovenčine dopĺňa niekoľko spolupráci spevákov a speváčky z Česka, Slovenska ale i z Ruska. Aktuálne zloženie kapely Yanman, Junior Smile a DJ Herby funguje v česko-slovenskej spolupráci na osy Trenčín – Praha.

NOmin

Niečo za niečo ft. Paško

0
Počet hlasov: 9

NOmin

Niečo za niečo ft. Paško

NOmin, chalan ktorý sa denne venuje hudbe, hlavne rapu má v Námestove nahrávacie štúdio. Práve tu skladbu Niečo za niečo nahrali. Paško sa hudbe venuje len ako koníčku, občas si niečo napíše, nahrá a keď sa mu to páči, pustím to von.

Gladia Moony

Black Sugar

0
Počet hlasov: 7

Gladia Moony

Black Sugar

Gladia Moony je elektronická synth-pop kapela z Bratislavy, ktorá vyrástla z pôvodného tria Núku v najnovšom zložení Alex Lukáčová (vocals), Adam Dekan (synths), Martin Kosorín (bass/synths), Martin Madro (drums). Základom ich tvorby je vízia futurizmu, objavovanie zvuku, možností, nových nástrojov/prístrojov a hudobných konceptov a to celé zaobalené do súčastného popového žánru. Od debutového EP ktoré chystajú na jeseň možno očakávať eklektický prienik elektroniky, mnohotvárny sound-design a precítený vokál v anglickom a materinskom jazyku, čo by mohlo potešiť nejedného open-minded poslucháča.

Lidka Žáková

Zenové ticho

0
Počet hlasov: 4

Lidka Žáková

Zenové ticho

Lidku už z Demovnice Rádia_FM poznáte a opäť sa hlási o slovo a priestor pre svoju novinku. Pripomíname, že hudu už robí siedmy rok. Píše: “Najviac ma bavi pesničky tvoriť, ja veľa píšem a často zhudobňujem svoje básne. Obdivujem nádherné hlboké hlasy legendárnych spevákov, ktorými sa inšpirujem a veľa čerpám aj z klasiky. Vždy som nanovo dojatá, keď si uvedomím, že patrím k hudobníkom. A za tento zázrak som vďačná ako len viem…”

OP

Track 11

0
Počet hlasov: 1

OP

Track 11

Býva v menšom meste. Jeho rodičia v ňom boli asi druhí, ktorí mali CD prehrávač. Rôzne veci od vydavateľstva 4AD mal možnosť počuť už ako úplne malé dieťa. Dead Can Dance, This Mortal Coil, Cocteau Twins. Hudba je preňho v živote jeho najväčšou záľubou. To sa prejavilo tak, že má tiež veľkú zbierku hudby, ktorú veľmi často počúva. Začínal niekedy v 12 rokoch pri skupinách ako Massive Attack, Portishead a starších albumoch od Chemical Brothers. Od 13 rokov sa venuje návrhu a stavbe vlastných HiFi komponentov a zároveň si občas sám sadne k programom a skúša robiť vlastné tracky. Takto to trvá dodnes, keď už má 25 rokov. Dnes počúva aj rôzne šialenosti od Elliot Sharp, Holger Czukay, Michael Wollny či PIVIXKI.

design by konkurencia