WE4

Samovrah

1
Počet hlasov: 81

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

Fraktúra

Edgar Allan

0
Počet hlasov: 63

Fraktúra

Edgar Allan

Fraktúra je mladá kapela z Trenčína. V kapele sú len traja členovia - gitara, basa + bicie, ale pesničky dopĺňajú o husle, saxofón, klavír. Hudba ich veľmi baví a chcú ju šíriť ďalej medzi ľudí. Žánrovo sa nevedia presne zaradiť, pretože majú aj čisto punk-rockové pesničky, ale aj rockové, folkové motívy či SKA. Nie je to preto, že sa nevedia nájsť, ale preto, lebo nemajú výhrady voči žiadnemu žánru. No dobre, možno voči dychovke áno :) Texty sú často kritické s pomerne veľkou dávkou irónie. Edgar Allan je skôr taká osobná výpoveď, kedy je človek sklamaný zo svojich chýb, ktoré v živote robí.

Luis

Vietor

0
Počet hlasov: 36

Luis

Vietor

Kapela tvorí popovú hudbu, žánrovo stále experimentuje a tvorí vlastnú hudbu v slovenskom jazyku. Jej zoskupenie je klavír, spev a hoboj – líder kapely, violončelo, basgitara, gitara, bicie a akordeón. Funguje asi rok a pol a až teraz po hodinách v štúdiu vychádza so svojou prvotinou Vietor. Je na nej kolaborácia so speváčkou SAJMON, ktorá im dopomohla naspievať jednu slohu. Skladby aj hudbu skladá spevák Luis, ktorý začínal ako sólový interpret svojich balád. So všetkou pokorou a nadšením pre slovenskú tvorbu by sa radi zaradili na súčasnú slovenskú popovú scénu.

Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

0
Počet hlasov: 26

Martin Mason x Maks

Paris prod. Tretina

Dvaja mladí hudobníci a blízki priatelia Maks a Martin Mason v súčasnosti spolupracujú na spoločnom mixtape "Bocian". Maks v roku 2012 ako 16-ročný vydal mixtape Pár cigariet, pár metafor a zopár pív, Martin Mason v roku 2016 vydal EP Mirror. Pieseň "Paríž" je prvým vydaným singlom z projektu, na ktorom v súčasnosti spolupracujú. Bohémska oslava života, naplnená trpkou radosťou, prevádza poslucháča po nočnom Paríži. Umelci experimentujú s rapom, a tak sa na EP-čku stretáva "stará" a "nová" škola, aby splynuli do zaujímavého dialógu. Rovnako ako odlišné štýly dvoch raperov, doplňujú sa svojou odlišnosťou.

Mário Frank

Máme čas

0
Počet hlasov: 10

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

SouTHboy

In Hope

0
Počet hlasov: 8

SouTHboy

In Hope

Hoci SouTHboy na vlnách Rádia_FM nie je úplne neznámym menom, doteraz bol na nich prezentovaný skôr ako Dj. Aj keď už má na konte viacero vydaných EPs a remixov, až týmto momentom ide SouTHboy, vlastným menom Branislav Koža, doslova so svojím menom na trh. „Aj v okruhu podporovateľov a followerov som už za tie roky pôsobenia vnímaný hlavne ako postava klubovej scény, éter rádia má však úplne iné kritériá. Preto bolo pre mňa zaujímavou výzvou vytvoriť niečo, čo bude prienikom toho najlepšieho z oboch svetov,“ vysvetľuje svoju motiváciu. Na harddisku má viacero vhodných skladieb, ako prvú sa nám rozhodol zaslať „In Hope“ s pozitívne ladeným vokálom, ktorý vyvažuje hudobnú melanchóliu, ktorá je pre jeho tvorbu typická. Či jeho predstava o „radio friendly tanečnej elektronike“ bude mať úspech, rozhodne priazeň poslucháčov.

MACO

Not Sure

0
Počet hlasov: 8

MACO

Not Sure

MACO - Projekt imaginárneho bubeníka a núdzového multiinštrumentalistu Maca Rika funguje bez zamerania na konkrétnu cieľovú skupinu poslucháča ako experimentálne jednomužné hudobné teleso. Kompozície vykazujú relatívne komplexnú a nakomponovanú architektúru bicích, ktorá je vždy vyvážená triviálnosťou všetkých ostatných nástrojových partov vzhľadom na autorovú neznalosť obsluhy týchto nástrojov.

Pull Up Unity

Vernosť ft Bashy B

0
Počet hlasov: 1

Pull Up Unity

Vernosť ft Bashy B

Kapela Pull Up Unity má nový album s názvom „Stále v hre“, ktorý vyšiel len nedávno. Žánrovo je veľmi špecifický, ale zároveň dostatočne pestrý, pretože základ tvorí aktuálne stále viac populárny štýl dancehall, no nechýba mu ani presah do iných hudobných žánrov ako je afrobeat, reggae či EDM. Hudobný prejav v slovenčine dopĺňa niekoľko spolupráci spevákov a speváčky z Česka, Slovenska ale i z Ruska. Aktuálne zloženie kapely Yanman, Junior Smile a DJ Herby funguje v česko-slovenskej spolupráci na osy Trenčín – Praha.

EMSI

V upršanom meste

0
Počet hlasov: 1

EMSI

V upršanom meste

Má 22 rokov a hudbe sa venuje od základnej školy. Jeho žáner je rap. Pochádza z východného Slovenska z mestečka Bardejov.

NOmin

Niečo za niečo ft. Paško

0
Počet hlasov: 0

NOmin

Niečo za niečo ft. Paško

NOmin, chalan ktorý sa denne venuje hudbe, hlavne rapu má v Námestove nahrávacie štúdio. Práve tu skladbu Niečo za niečo nahrali. Paško sa hudbe venuje len ako koníčku, občas si niečo napíše, nahrá a keď sa mu to páči, pustím to von.

design by konkurencia