Rádius feat. Zuzana Winkler

READY na dotyk nehy (prod. Pavel Ryška)

4
Počet hlasov: 205

Rádius feat. Zuzana Winkler

READY na dotyk nehy (prod. Pavel Ryška)

Pieseň sa radí do žánru pop. Skladbu tvorí spev anglického textu v refréne v podaní Zuzany Winklerovej a 3 slohy slovenského textu štýlom spievaného rapu (Rádius). Text piesne je o stratenej personifikovanej láske a zrelosti pre dlhodobý vzťah. Plánujú z názvu piesne vytvoriť tzv. virálny #hashtag, čím chcú dosiahnuť, aby zaľúbené páry vytvárali videá a fotky s obsahom, ktorý je tiež "ready na dotyk nehy", čo by podporilo šírenie piesne a pozitívnej vlny. Obaja interpreti sú len v začiatkoch, nie sú profesionáli, ale tvorba hudby je ich vášňou a stále sa čoraz viac zlepšujú. Veria, že pieseň bude mať u ľudí úspech.

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 85

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

Box

Lubricated Like A Fox

0
Počet hlasov: 51

Box

Lubricated Like A Fox

Kapela hrá v aktuálnej zostave necelý rok a celkovo asi 4. Nedávno vydala EP s názvom Slnko ráta naše dni. Tvrdšia pesnička z daného EP s názvom Lubricated Like A Fox vyjadruje to, že na prežitie musí byť človek v tejto dobe mazaný ako líška. Je to vyjadrenie frustrácie z vecí, ktoré sa dejú okolo nás a v nás. V súčasnosti tvoria kapelu traja členovia – Mišák Štramák, Peťo Basák a Luca Busé.

Fraktúra

Edgar Allan

0
Počet hlasov: 47

Fraktúra

Edgar Allan

Fraktúra je mladá kapela z Trenčína. V kapele sú len traja členovia - gitara, basa + bicie, ale pesničky dopĺňajú o husle, saxofón, klavír. Hudba ich veľmi baví a chcú ju šíriť ďalej medzi ľudí. Žánrovo sa nevedia presne zaradiť, pretože majú aj čisto punk-rockové pesničky, ale aj rockové, folkové motívy či SKA. Nie je to preto, že sa nevedia nájsť, ale preto, lebo nemajú výhrady voči žiadnemu žánru. No dobre, možno voči dychovke áno :) Texty sú často kritické s pomerne veľkou dávkou irónie. Edgar Allan je skôr taká osobná výpoveď, kedy je človek sklamaný zo svojich chýb, ktoré v živote robí.

Žabí Rauš

Do lesov

0
Počet hlasov: 44

Žabí Rauš

Do lesov

Keď sa dvaja chlapci z Banskej Bystrice dajú dokopy s dvoma chalanmi z Bratislavy, vznikne z toho Žabí Rauš. Každý z kapely už vystriedal niekoľko skupín, formácií, skúšobní, žien či omamných látok. Odohrali množstvo koncertov a skúsenosti im dali schopnosť uvedomiť si ako má ich ideálna kapela vyzerať. Na jednej jam session na Kolibe v skúšobni vznikol zárodok myšlienky založiť spolu projekt a keď sa stretli Filip so Šteffim, neuveriteľne si hlasovo aj hudobne sadli a o niekoľko rokov neskôr túto myšlienku pretvorili do reality – niekedy trvá dlhšie, kým si človek uvedomí, kadiaľ vietor fúka. Filip mal už pod krídlami chlapcov z BB v jednej zo svojich kapiel a tak ich dotiahol na prvú skúšku so Šteffim, kde sa to celé začalo.

Mário Frank

Máme čas

0
Počet hlasov: 33

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

Homes

Younger Sun

0
Počet hlasov: 27

Homes

Younger Sun

Má 20 rokov, nejaký čas robil inštrumentálnu gitarovú hudbu a koncertoval po Česku a Slovensku, popritom vydal niekoľko spoluprác s interpretmi ako Ego (skladby Youth a Keď Prídem Domov z albumu Precedens), producentom Abe-m a speváčkou Ronie, či Aless. Tento rok koncertoval po Slovensku a Česku ako hosť na Egovom Precedens Tour. Singel Younger Sun je jeho prvá skladba naspievaná ním samotným a zároveň začiatok novej etapy, v ktorej prestáva byť inštrumentalistom/producentom a začína byť sólovým interpretom. Svoju hudbu opisuje ako melancholickú, vytvára si v nej vlastný svet.

Rasdalman

Jedovatá

0
Počet hlasov: 14

Rasdalman

Jedovatá

Rasdalman hráva na rôznych miestach a v čase, keď má Kamila práve voľno od školy. Študuje biológiu, hrá na sláčikové nástroje, basu a spieva. Má rada chlieb s maslom a čiernu kávu. Ičko hrá na gitaru, basu, mandolu a spieva. Chutí mu divina a červené víno. Rasťo píše texty, spieva a hrá na basu alebo djembe, pokiaľ mu to členovia kapely dovolia. Zje a vypije čokoľvek. Najradšej má ryby, špagety, halušky, fašírky, šaláty, syry, utopencov, škvarky, chlieb s horúcim špikom, zeleninu, ovocie. Z nápojov žinčicu, burčiak, nealko pivo, čierny čaj s mliekom. Našim spoločným záujmom je láska k prírode, outdoorovým športom, výtvarnému umeniu, náboženstvám a príležitostne k politike. Náš hudobný vkus je rozličný, občas sa prekrýva. Budeme radi, ak sa Rasdalman rozšíri o ďalší element - živel. Toto je výzva pre odvážneho bubeníka akéhokoľvek pohlavia a vyznania!

SouTHboy

In Hope

0
Počet hlasov: 7

SouTHboy

In Hope

Hoci SouTHboy na vlnách Rádia_FM nie je úplne neznámym menom, doteraz bol na nich prezentovaný skôr ako Dj. Aj keď už má na konte viacero vydaných EPs a remixov, až týmto momentom ide SouTHboy, vlastným menom Branislav Koža, doslova so svojím menom na trh. „Aj v okruhu podporovateľov a followerov som už za tie roky pôsobenia vnímaný hlavne ako postava klubovej scény, éter rádia má však úplne iné kritériá. Preto bolo pre mňa zaujímavou výzvou vytvoriť niečo, čo bude prienikom toho najlepšieho z oboch svetov,“ vysvetľuje svoju motiváciu. Na harddisku má viacero vhodných skladieb, ako prvú sa nám rozhodol zaslať „In Hope“ s pozitívne ladeným vokálom, ktorý vyvažuje hudobnú melanchóliu, ktorá je pre jeho tvorbu typická. Či jeho predstava o „radio friendly tanečnej elektronike“ bude mať úspech, rozhodne priazeň poslucháčov.

Slon na konári

Zimomrivá

0
Počet hlasov: 2

Slon na konári

Zimomrivá

Myjavské trio „Slon na konári“ s autorskou tvorbou vzniklo koncom roka 2016. Kapela pôsobí v súkromnom štúdiu Ateliér vo Vrbovciach, kde z väčšej časti dokončuje album „Téza rozkvetu“. Dominujúcou veličinou je vo väčšine skladieb klavír študenta Bratislavského konzervatória v obore Kompozícia a klavír, L. Zelenáka. Textárom je nezávislý spisovateľ a zároveň amatérsky spevák J. Zelenák, ktorí pracuje výhradne so slovenským obsahom. V textoch prevažuje melancholická, nostalgická a premýšľavá nálada. Bubeník R. Bednár uzatvára toto trio s pop-rockovým rytmom, čo kapele dodáva netradičný zvuk. Žánrovo sa kapela škatuľkuje do PoP Art, vyvaruje sa refrénom a snaží sa nabúravať bežné stereotypy Popu a to samotnou formou alebo textom, pričom paradoxne využíva prevažne variantné témy, čím sa približuje práve k zmieňovanému Popu.

design by konkurencia