Hello Brian

Veď Vieš

0
Počet hlasov: 213

Hello Brian

Veď Vieš

Kapela po rokoch využije svoju druhú šancu. Hello Brian je bratislavská kapela hrajúca energickú gitarovú hudbu hýriacu farbami rock-pop-rocknrollu. Svoje vlastné veci hrajú s chuťou sebe vlastnou a nehanbia sa ich vykričať po slovensky. Pôsobia spolu už cez 6 rokov a po kratšej kapelovej pauze opäť hrajú koncerty. V máji mali mini turné po Slovensku a Česku, na konte pár videoklipov, do konca roka pripravujú nový a každý mesiac vypúšťajú do obehu nové single. Pracovali napríklad aj s Marekom Rakovickým a v ich poslednej skladbe zahral na klávesy Kubko Tvrdík z kapely Billy Barman.

NovArt

Burn The Witch

1
Počet hlasov: 127

NovArt

Burn The Witch

NovArt je rocková kapela, ktorá rozpráva skutočné príbehy v neskutočnom šate. Noc, napätie, mystika a výbušnosť sprevádzajú výpovede o peripetiách ľudského života a spoločnosti. Rock Noir s vplyvmi neriadených 60-tych rokov, dark 80s a rockovej scény na prelome milénia charakterizujú hudbu tejto štvorčlennej formácie z Banskej Bystrice, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 2018.

Vincent Sýkorka & Trucki

Ako Vtedy

0
Počet hlasov: 64

Vincent Sýkorka & Trucki

Ako Vtedy

Kabaretno - bluesové zoskupenie líznuté popom hráva výlučne piesne zo života a najmä o láske. Kapela je milým projektom členov hudobných odborov v zložení Pišta (Vincent Sýkorka), Roman (Rikki Bartoš), Buko (Zdeno Bugáň), Momo (Franta Hecl Krumpl), Hlaviel (Bjorn Swensonn) a Miňko (MekKamión). Láskavé kulisy, epické príbehy, poézia v starom i novom šate, maximálne 5 koncertov za rok a zásadne žiadna skúška - to všetko prináša legenda s názvom Trucki. Po desaťročí bez nahrávky a akejkoľvek online identity sa to podarilo - na svete je prvý singel, Ako Vtedy.

Box

Lubricated Like A Fox

3
Počet hlasov: 37

Box

Lubricated Like A Fox

Kapela hrá v aktuálnej zostave necelý rok a celkovo asi 4. Nedávno vydala EP s názvom Slnko ráta naše dni. Tvrdšia pesnička z daného EP s názvom Lubricated Like A Fox vyjadruje to, že na prežitie musí byť človek v tejto dobe mazaný ako líška. Je to vyjadrenie frustrácie z vecí, ktoré sa dejú okolo nás a v nás. V súčasnosti tvoria kapelu traja členovia – Mišák Štramák, Peťo Basák a Luca Busé.

Craggy Collyde

Sorry Now

0
Počet hlasov: 35

Craggy Collyde

Sorry Now

Craggy Collyde je britsko-slovenská kapela so základňou v juhomoravskej metropole Brno. Frontman Craggy pochádza z Británie, kde roky hrával po undergroundových kluboch s rôznymi pochybnými rock’n’rollovými skupinami. Jedného dňa sa ocitol uprostred Moravy a počas toho, ako sa ponevieral po brnianskych baroch so svojou akustickou show, sa zrazil s Veronikou, ktorá hrá na bicie. Po niekoľkých rokoch z tejto zrážky vznikol projekt, v ktorom Craggy mohol zrealizovať svoju víziu o kapele s plným elektrickým zvukom. Zatiaľ v dvojčlennej zostave prichádza Craggy Collyde od jesene na pódiá so svojím prvým singlom "Sorry Now".

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 31

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

Žabí Rauš

Do lesov

0
Počet hlasov: 28

Žabí Rauš

Do lesov

Keď sa dvaja chlapci z Banskej Bystrice dajú dokopy s dvoma chalanmi z Bratislavy, vznikne z toho Žabí Rauš. Každý z kapely už vystriedal niekoľko skupín, formácií, skúšobní, žien či omamných látok. Odohrali množstvo koncertov a skúsenosti im dali schopnosť uvedomiť si ako má ich ideálna kapela vyzerať. Na jednej jam session na Kolibe v skúšobni vznikol zárodok myšlienky založiť spolu projekt a keď sa stretli Filip so Šteffim, neuveriteľne si hlasovo aj hudobne sadli a o niekoľko rokov neskôr túto myšlienku pretvorili do reality – niekedy trvá dlhšie, kým si človek uvedomí, kadiaľ vietor fúka. Filip mal už pod krídlami chlapcov z BB v jednej zo svojich kapiel a tak ich dotiahol na prvú skúšku so Šteffim, kde sa to celé začalo.

Čo Už

Paralelné životy

0
Počet hlasov: 22

Čo Už

Paralelné životy

Kapela Čo Už pôsobí v Banskej Bystrici a hrá „alternative rock“. Začiatky klasika, stredná škola, dlhé vlasy, všetci gitaristi. Pár pokusov s pár bubeníkmi. Výška. Každý v inom meste. Stále to v nich žilo a chýbalo, Skubi sa obetoval a začal sa učiť na bicie, Frco sa obetoval a začal sa učiť spievať. Hudobných nápadov bolo veľa, chcelo to rozbehnúť. Mucha vzal basgitaru a Dina na jednej skúške ukecali tiež. V tejto zostave to ťahajú spolu od roku 2015.Tento rok sa im v štúdiu podarilo nahrať štyri pesničky, ktorými sa chcú prezentovať. Taktiež založili webovú stránku kapely. Texty a hudbu tvoria sami, majú približne 15 skladieb.

Mário Frank

Máme čas

0
Počet hlasov: 8

Mário Frank

Máme čas

Mário Frank pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Nerád škatuľkuje svoju hudbu, ale najviac sa vraj približuje grungeu, rapu a miestami v nej nájdete aj zopár jazzových postupov. “Vyskytol som sa v kapelách naprieč žánrami na rôznych postoch, až ma chytilo hranie na ulici, kde hrám na gitaru a používam looper ako one man band,” približuje svoje začiatky Mário. Skladbu “Máme čas”mu pomohli dotiahnuť jeho kamaráti Adrián Líška, Martin Majlo Štefánik, Juraj Lehuta a Peťo Zajaček, čo je podľa jeho slov záruka kvality.

Rádius feat. Zuzana Winkler

READY na dotyk nehy (prod. Pavel Ryška)

0
Počet hlasov: 3

Rádius feat. Zuzana Winkler

READY na dotyk nehy (prod. Pavel Ryška)

Pieseň sa radí do žánru pop. Skladbu tvorí spev anglického textu v refréne v podaní Zuzany Winklerovej a 3 slohy slovenského textu štýlom spievaného rapu (Rádius). Text piesne je o stratenej personifikovanej láske a zrelosti pre dlhodobý vzťah. Plánujú z názvu piesne vytvoriť tzv. virálny #hashtag, čím chcú dosiahnuť, aby zaľúbené páry vytvárali videá a fotky s obsahom, ktorý je tiež "ready na dotyk nehy", čo by podporilo šírenie piesne a pozitívnej vlny. Obaja interpreti sú len v začiatkoch, nie sú profesionáli, ale tvorba hudby je ich vášňou a stále sa čoraz viac zlepšujú. Veria, že pieseň bude mať u ľudí úspech.

design by konkurencia