Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

The Breeze

V utíšení

7
Počet hlasov: 228

The Breeze

V utíšení

The Breeze sú na scéne od roku 2010. Terapia Láskou je názov ich debutového albumu. Hudba The Breeze je súčasťou protidrogových kampaní prostredníctvom multimediálneho divadelného predstavenia The Dark Trip, v ktorom povzbudzujú mladých ľudí, aby snívali sny, objavili a rozvinuli svoj talent, pomohli iným a našli tak šťastný zmysel života. V rámci predstavenia The Dark Trip oslovili počas štyroch rokov viac ako 30 000 mladých ľudí na celom Slovensku.

Riava

In Vino Veritas

1
Počet hlasov: 173

Riava

In Vino Veritas

Mladá bratislavská kapela kombinujúca prvky indie, popu a rocku s prímesou syntetizátorov. Minimalistická gitarová linka, úderné bicie a lyrické texty speváčky Hanky, ktoré zaručene stoja za pozornosť. To všetko vás strhne do nezabudnuteľnej zvukovej riavy. Kapela doposiaľ oslovila organizátorov festivalov Hviezdne Noci či FLAAM, podarilo sa jej vypredať bratislavské divadlo Ticho a spol. a naplniť .klub pod lampou 170-timi ľuďmi. Má za sebou koncerty vo viacerých bratislavských kluboch i v nitiranskej Trafačke. Kapela momentálne pripravuje svoj debutový album a plánuje jarné turné.

Charmsove deti

Smútok veľrýb

2
Počet hlasov: 117

Charmsove deti

Smútok veľrýb

Ich hudba a nahrávky vznikajú v Žiline. Spontánne mixujú rock, punk, rap, funk, jazz, básne a občas aj improvizujú. Vychádzajú z podzemnej garážovej poetiky 90. rokov. Vokály a poéziu vytvárajú najmä výtvarník Marsel Onisko, rapper Den Da Funk. Nové EP má názov T a odkazuje na putovanie Grófa T. do Optine Pustyň z rovnomenného románu Viktora Pelevina. Názov kapely je spomienkou na tvorbu ruského spisovateľa detskej a absurdnej prózy Daniila Charmsa. EP vyšlo len nedávno a venujú ho všetkým veľkým deťom, strateným kamarátom a zaniknutým garážovým kapelám. Skupina vystupuje v intervale raz za 20 rokov. Založil ju filmový režisér La Aramisova s priateľmi v Žiline spoločne s priateľmi z Užhorodu a jeho duch je stále prítomný: „Hudba je pre mňa najviac, lebo ju nevidno a je čírou neuchopiteľnou energiou.“

Kamapaz

Stačí tak málo

3
Počet hlasov: 31

Kamapaz

Stačí tak málo

Skupina Kamapaz vznikla v lete 2016. Založili ju štyria kamaráti zo Svätého Jura. Skupina nacvičovala koncertný repertoár z vlastných piesní do decembra 2017. V roku 2018 nastali v skupine personálne zmeny. V súčasnosti Kamapaz pracuje v dvojčlennej zostave, gitara a spev – Paul Urbanič a basgitara – Zdeno Kulík, na tvorbe nový piesní a doplnení skupiny o ďalších hráčov.

DeART

Dym do kávy

4
Počet hlasov: 25

DeART

Dym do kávy

Vrútocko-martinská kapela DeART vznikla začiatkom roku 2013 ako úspešné pokračovanie kapely Náhodní pocestní. DeART nie je žiadne art umenie, ale sú to začiatočné písmená mien členov kapely: D – Dalo Dalibor Urminský – kapelník, spev, akustická gitara, akordeón e – elektron Vladimír Cingel – basová gitara, vokály A – Aïo Adrián Mikušák – saxofón, EWI, vokály R – Rado Radomír Herle – bicie T – Tomáš Gulan – elektrická gitara, ústna harmonika, vokály, zvuková technika Hudba DeART je ovplyvnená bluesom a jazzom a folkrockom. „Hráme predovšetkým vlastnú hudobnú tvorbu. Autorsky sú texty a hudba prevažne z pera kapelníka Dalibora Dala Urminského, na aranžmánoch sa podieľa celá kapela. Máme za sebou viac ako 250 koncertov a vystúpení po rôznych kluboch, kultúrnych akciách, festivaloch.“ V roku 2016 vydali debutové CD – Otočil sa mi svet.

Blur de Gas

Turiec

0
Počet hlasov: 20

Blur de Gas

Turiec

Volá sa Marek Duška, je grafickým dizajnérom, ale vymyslel projekt Blur de Gas, ktorý je jeho hudobným pieskoviskom, amusement parkom, cvokhauzom, katarziou aj ostrovom pokoja a harmónie. A takisto topičom stoviek hodín voľného času, vyhadzovaním peňazí na drahý software a hardware. Lepí v ňom dokopy melódie, rytmy, nálady, svoje gitarové, basové, hlasové, perkusionistické nahrávky a potom, keď je to všetko prácne pozliepané dokopy, to ešte prácnejšie čistí, skracuje, prestriháva do zrozumiteľného tvaru, lúči sa a oplakáva melódie, ktoré to do požadovanej šírky, hĺbky a minutáže proste nedali. Minulý rok pod hlavičkou Blur de Gas vyšiel projekt UNUM, z ktorého pochádza aj úvodná skladba "Turiec".

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 18

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

Box

Lubricated Like A Fox

0
Počet hlasov: 13

Box

Lubricated Like A Fox

Kapela hrá v aktuálnej zostave necelý rok a celkovo asi 4. Nedávno vydala EP s názvom Slnko ráta naše dni. Tvrdšia pesnička z daného EP s názvom Lubricated Like A Fox vyjadruje to, že na prežitie musí byť človek v tejto dobe mazaný ako líška. Je to vyjadrenie frustrácie z vecí, ktoré sa dejú okolo nás a v nás. V súčasnosti tvoria kapelu traja členovia – Mišák Štramák, Peťo Basák a Luca Busé.

Les Myzerables

Komfortná zóna

0
Počet hlasov: 11

Les Myzerables

Komfortná zóna

Kapela z Myjavských kopaníc pôsobí od roku 2016, z tej doby pochádzajú aj prvé demo nahrávky pod názvom "Ževraj fetujeme". Tvorba kapely nemá vyhradený žáner, ale aj tak sa väčšinou spolieha na vyhrávky zasadené do tvrdších gitár, ktoré slúžia ako pozadie pre cynické texty speváka, ktorý si najradšej uťahuje zo samého seba. Nahrávka je z kompilácie b-sides "Ževraj stále" k už spomínanému demu.

Cobra Eleven

Alarm fur

0
Počet hlasov: 8

Cobra Eleven

Alarm fur

Cobra Eleven je pseudonymom dvoch drum and bassových producentov, ktorí majú 24 rokov. Pochádzajú z malebného Hlohovca a skladaniu d'n'b hitov sa venujú zhruba od roku 2013. Zaujímajú ich názory druhých ľudí na ich tvorbu. Prostredníctvom Demovnice by sa chceli dostať do slovenského éteru a osloviť čo najviac poslucháčov.

design by konkurencia