Adam Kršiak

Tonight

0
Počet hlasov: 64

Adam Kršiak

Tonight

Adam Kršiak má 18 rokov a je z Prievidze. Hrá na bicie 8 rokov, ale 3 roky dozadu sa začal učiť hrať na gitare a postupom času si začal skladať aj svoje piesne, ktoré majú anglický text. Nedávno mal možnosť si svoju pieseň nahrať v nahrávacom štúdiu a preto sa s ňou s nami podelil. Jeho snom je, samozrejme, robiť vlastnú hudbu a živiť sa tým. Momentálne je študentom na Gymnáziu V.B.N v Prievidzi. Medzi jeho idoly a inšpirácie patria okrem iného Ed Sheeran, James Bay a John Mayer.

Riava

In Vino Veritas

1
Počet hlasov: 48

Riava

In Vino Veritas

Mladá bratislavská kapela kombinujúca prvky indie, popu a rocku s prímesou syntetizátorov. Minimalistická gitarová linka, úderné bicie a lyrické texty speváčky Hanky, ktoré zaručene stoja za pozornosť. To všetko vás strhne do nezabudnuteľnej zvukovej riavy. Kapela doposiaľ oslovila organizátorov festivalov Hviezdne Noci či FLAAM, podarilo sa jej vypredať bratislavské divadlo Ticho a spol. a naplniť .klub pod lampou 170-timi ľuďmi. Má za sebou koncerty vo viacerých bratislavských kluboch i v nitiranskej Trafačke. Kapela momentálne pripravuje svoj debutový album a plánuje jarné turné.

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 41

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

EVA

Like A Spider Web

0
Počet hlasov: 41

EVA

Like A Spider Web

Speváčka EVA pochádza z Prešova. Už v detstve jej hudba a spev robili nesmiernu radosť. Vtedy veľa a často spievala so svojím milovaným dedkom, ktorý si veľmi rád zaspieval ľudovky a tiež vymýšľal svoje vlastné piesne. Rozhodne po ňom zdedila vášeň k hudbe a tvorivého ducha v písaní textov piesní. Najprv začala písať vlastné texty v slovenčine, no počas štúdia na vysokej škole skúsila písať texty aj v angličtine, čo jej nakoniec začalo viac vyhovovať. Spev a písanie textov sa stali pre ňu príjemným relaxom a zároveň spoveďou z jej pocitov, zážitkov a skúseností. Vďaka jej textom ju môžete lepšie spoznať. V auguste jej vyšiel debutový album s názvom EVA With love a svojím prvým singlom s názvom Like A Spider Web (Ako pavučina) sa vám chce predstaviť: „Aj keď sa zdám byť krehká, som dostatočne silná aj napriek svojmu hendikepu. Ako pavučina. A verím, že sa vám moja pesnička bude páčiť a že sa v nej mnohí nájdete.“

Parrots of Madness

To The Sun feat. Barbora Hazuchová

0
Počet hlasov: 38

Parrots of Madness

To The Sun feat. Barbora Hazuchová

Kapela Parrots of Madness prihlásila do Demovnice svoj debutový song "To The Sun". Tento singel vznikol v spolupráci so speváčkou Barborou Hazuchovou. Kapela pochádza z Košíc a v tejto zostave funguje už druhý rok. Tvorí energickú hudbu a radi by sa dostali do povedomia poslucháčov.

Charmsove deti

Smútok veľrýb

0
Počet hlasov: 36

Charmsove deti

Smútok veľrýb

Ich hudba a nahrávky vznikajú v Žiline. Spontánne mixujú rock, punk, rap, funk, jazz, básne a občas aj improvizujú. Vychádzajú z podzemnej garážovej poetiky 90. rokov. Vokály a poéziu vytvárajú najmä výtvarník Marsel Onisko, rapper Den Da Funk. Nové EP má názov T a odkazuje na putovanie Grófa T. do Optine Pustyň z rovnomenného románu Viktora Pelevina. Názov kapely je spomienkou na tvorbu ruského spisovateľa detskej a absurdnej prózy Daniila Charmsa. EP vyšlo len nedávno a venujú ho všetkým veľkým deťom, strateným kamarátom a zaniknutým garážovým kapelám. Skupina vystupuje v intervale raz za 20 rokov. Založil ju filmový režisér La Aramisova s priateľmi v Žiline spoločne s priateľmi z Užhorodu a jeho duch je stále prítomný: „Hudba je pre mňa najviac, lebo ju nevidno a je čírou neuchopiteľnou energiou.“

The Breeze

V utíšení

0
Počet hlasov: 35

The Breeze

V utíšení

The Breeze sú na scéne od roku 2010. Terapia Láskou je názov ich debutového albumu. Hudba The Breeze je súčasťou protidrogových kampaní prostredníctvom multimediálneho divadelného predstavenia The Dark Trip, v ktorom povzbudzujú mladých ľudí, aby snívali sny, objavili a rozvinuli svoj talent, pomohli iným a našli tak šťastný zmysel života. V rámci predstavenia The Dark Trip oslovili počas štyroch rokov viac ako 30 000 mladých ľudí na celom Slovensku.

Kamapaz

Stačí tak málo

0
Počet hlasov: 30

Kamapaz

Stačí tak málo

Skupina Kamapaz vznikla v lete 2016. Založili ju štyria kamaráti zo Svätého Jura. Skupina nacvičovala koncertný repertoár z vlastných piesní do decembra 2017. V roku 2018 nastali v skupine personálne zmeny. V súčasnosti Kamapaz pracuje v dvojčlennej zostave, gitara a spev – Paul Urbanič a basgitara – Zdeno Kulík, na tvorbe nový piesní a doplnení skupiny o ďalších hráčov.

Black Dog

What's Going On

0
Počet hlasov: 26

Black Dog

What's Going On

Black Dog súťažili prvýkrát v Demovnici pred tromi rokmi. Kapela za tento dlhší čas neprešla žiadnou personálnou zmenou a stále funguje a hra v zložení gitara a spev - Tony Fisher, basa - Kunes a bicie - Štefan "IČO" Sabol. Po troch rokoch strávených v domácom HomeOffice štúdiu sa rozhodli pustiť do sveta náš debutový album Created From Nothing, na ktorom je 8 autorsky vlastných skladieb a jedna coververzia. Jednou z nich je aj skladba What's Going On. Kapela stále hrá a "žije" zmes bluesu a rocku a sporadicky koncertuje v prešovskom kraji. Milujú hudbu a tak, ako to cítia, to potom následne prenášajú do svojich skladieb.

Jeremy

DUB S.K

0
Počet hlasov: 17

Jeremy

DUB S.K

Jeremy sa volá vlastným menom Jaroslav Kallo a má 26 rokov. Je z malebnej dedinky Sverepec, ktorá sa nachádza pri Považskej Bystrici. K hudbe ho priviedol otec, ktorý je bubeníkom v miestnej kapele Rabaka. Dedo hrával na saxofón. V detstve chodil do hudobnej školy na spev a klavír. Začiatky s vlastnou hudbou získal od učiteľky Pilatikovej, ktorá mu požičala Dance eJay softvér a tak začal skladať hudbu z loopov. Neskôr mu kamarát Patrik odporučil softvér Ableton a v ňom sa doteraz učí ako samouk a skladá hudbu. Pred pár rokmi hrávali žánre ako reggae a dancehall aj ako DJi v považskom klube Clip a Subway. Skladby sa snaží aj sám vymastrovať. Tu je jeho počin Dub S.K.

Blur de Gas

Turiec

0
Počet hlasov: 6

Blur de Gas

Turiec

Volá sa Marek Duška, je grafickým dizajnérom, ale vymyslel projekt Blur de Gas, ktorý je jeho hudobným pieskoviskom, amusement parkom, cvokhauzom, katarziou aj ostrovom pokoja a harmónie. A takisto topičom stoviek hodín voľného času, vyhadzovaním peňazí na drahý software a hardware. Lepí v ňom dokopy melódie, rytmy, nálady, svoje gitarové, basové, hlasové, perkusionistické nahrávky a potom, keď je to všetko prácne pozliepané dokopy, to ešte prácnejšie čistí, skracuje, prestriháva do zrozumiteľného tvaru, lúči sa a oplakáva melódie, ktoré to do požadovanej šírky, hĺbky a minutáže proste nedali. Minulý rok pod hlavičkou Blur de Gas vyšiel projekt UNUM, z ktorého pochádza aj úvodná skladba "Turiec".

design by konkurencia