Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Charmsove deti

Smútok veľrýb

0
Počet hlasov: 74

Charmsove deti

Smútok veľrýb

Ich hudba a nahrávky vznikajú v Žiline. Spontánne mixujú rock, punk, rap, funk, jazz, básne a občas aj improvizujú. Vychádzajú z podzemnej garážovej poetiky 90. rokov. Vokály a poéziu vytvárajú najmä výtvarník Marsel Onisko, rapper Den Da Funk. Nové EP má názov T a odkazuje na putovanie Grófa T. do Optine Pustyň z rovnomenného románu Viktora Pelevina. Názov kapely je spomienkou na tvorbu ruského spisovateľa detskej a absurdnej prózy Daniila Charmsa. EP vyšlo len nedávno a venujú ho všetkým veľkým deťom, strateným kamarátom a zaniknutým garážovým kapelám. Skupina vystupuje v intervale raz za 20 rokov. Založil ju filmový režisér La Aramisova s priateľmi v Žiline spoločne s priateľmi z Užhorodu a jeho duch je stále prítomný: „Hudba je pre mňa najviac, lebo ju nevidno a je čírou neuchopiteľnou energiou.“

Riava

In Vino Veritas

1
Počet hlasov: 45

Riava

In Vino Veritas

Mladá bratislavská kapela kombinujúca prvky indie, popu a rocku s prímesou syntetizátorov. Minimalistická gitarová linka, úderné bicie a lyrické texty speváčky Hanky, ktoré zaručene stoja za pozornosť. To všetko vás strhne do nezabudnuteľnej zvukovej riavy. Kapela doposiaľ oslovila organizátorov festivalov Hviezdne Noci či FLAAM, podarilo sa jej vypredať bratislavské divadlo Ticho a spol. a naplniť .klub pod lampou 170-timi ľuďmi. Má za sebou koncerty vo viacerých bratislavských kluboch i v nitiranskej Trafačke. Kapela momentálne pripravuje svoj debutový album a plánuje jarné turné.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 30

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 28

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

Bluefields Rockers

Rána

1
Počet hlasov: 28

Bluefields Rockers

Rána

Na hudobnej zložke Bluefields Rockers sa podieľajú dvaja ľudia, Norman Šáro a Miro Simčuv. Prvý má okrem textu tejto nahrávky prsty v živých nástrojoch a druhý menovaný má na starosti bicie a sampling. Vokál patrí herečke Adele Mojžišovej, ktorej hlas a interpretácia sa hodí do nálady skladby. Spolu sa venujú elektronickej hudbe, ktorú tvoria na základoch živých nástrojov a samplov. Od roku 2011 vytvorili niekoľko skladieb, no zatiaľ sa s nimi nikde neprezentovali.

Parrots of Madness

To The Sun feat. Barbora Hazuchová

0
Počet hlasov: 24

Parrots of Madness

To The Sun feat. Barbora Hazuchová

Kapela Parrots of Madness prihlásila do Demovnice svoj debutový song "To The Sun". Tento singel vznikol v spolupráci so speváčkou Barborou Hazuchovou. Kapela pochádza z Košíc a v tejto zostave funguje už druhý rok. Tvorí energickú hudbu a radi by sa dostali do povedomia poslucháčov.

The Breeze

V utíšení

0
Počet hlasov: 22

The Breeze

V utíšení

The Breeze sú na scéne od roku 2010. Terapia Láskou je názov ich debutového albumu. Hudba The Breeze je súčasťou protidrogových kampaní prostredníctvom multimediálneho divadelného predstavenia The Dark Trip, v ktorom povzbudzujú mladých ľudí, aby snívali sny, objavili a rozvinuli svoj talent, pomohli iným a našli tak šťastný zmysel života. V rámci predstavenia The Dark Trip oslovili počas štyroch rokov viac ako 30 000 mladých ľudí na celom Slovensku.

Adam Kršiak

Tonight

2
Počet hlasov: 16

Adam Kršiak

Tonight

Adam Kršiak má 18 rokov a je z Prievidze. Hrá na bicie 8 rokov, ale 3 roky dozadu sa začal učiť hrať na gitare a postupom času si začal skladať aj svoje piesne, ktoré majú anglický text. Nedávno mal možnosť si svoju pieseň nahrať v nahrávacom štúdiu a preto sa s ňou s nami podelil. Jeho snom je, samozrejme, robiť vlastnú hudbu a živiť sa tým. Momentálne je študentom na Gymnáziu V.B.N v Prievidzi. Medzi jeho idoly a inšpirácie patria okrem iného Ed Sheeran, James Bay a John Mayer.

EVA

Like A Spider Web

0
Počet hlasov: 15

EVA

Like A Spider Web

Speváčka EVA pochádza z Prešova. Už v detstve jej hudba a spev robili nesmiernu radosť. Vtedy veľa a často spievala so svojím milovaným dedkom, ktorý si veľmi rád zaspieval ľudovky a tiež vymýšľal svoje vlastné piesne. Rozhodne po ňom zdedila vášeň k hudbe a tvorivého ducha v písaní textov piesní. Najprv začala písať vlastné texty v slovenčine, no počas štúdia na vysokej škole skúsila písať texty aj v angličtine, čo jej nakoniec začalo viac vyhovovať. Spev a písanie textov sa stali pre ňu príjemným relaxom a zároveň spoveďou z jej pocitov, zážitkov a skúseností. Vďaka jej textom ju môžete lepšie spoznať. V auguste jej vyšiel debutový album s názvom EVA With love a svojím prvým singlom s názvom Like A Spider Web (Ako pavučina) sa vám chce predstaviť: „Aj keď sa zdám byť krehká, som dostatočne silná aj napriek svojmu hendikepu. Ako pavučina. A verím, že sa vám moja pesnička bude páčiť a že sa v nej mnohí nájdete.“

SamarQand

Krysy

0
Počet hlasov: 7

SamarQand

Krysy

SamarQand je alternatívna rockovo-metalová kapela so záľubou v energickej hudbe a slovenských textoch. Od prvých mladíckych pokusov v roku 2005, po dlhej prestávke a následnom znovuobnovení až po súčasnosť, ich hudba uchvacuje a radi ňou kŕmia seba aj ľudí okolo nich. SamarQand sú štyri duchom mladé tvory - Miro Bros, Lukáš Poupa, Martin Štefek a Karol Huljak. Tvory, ktoré tvoria, nahrávajú a koncertujú, nehľadajú obmedzenia ani prekážky, ale neobjavené cesty a méty. Ich skladby vyjadrujú podobu hudby tak, ako ju vnímajú a obľubujú oni. Skladba „Krysy" sa nachádza na ich debutovom EP „Nálezy a straty" a je najstaršou skladbou kapely vôbec. Z úcty k starším ju do Demovnice vybrali ako najvhodnejšiu.

design by konkurencia