Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Mina

Padá

1
Počet hlasov: 173

Mina

Padá

Mina je skupinka troch mladých muzikantov z okolia Nitry, ktorí sa snažia tvoriť čo najkvalitnejšiu hudbu. Odohrali spolu už nie málo koncertov pozostávajúcich z vlastnej tvorby a coverov. Pred nedávnom vydali pieseň s názvom Padá. Onedlho plánujú vydať ďalšie skladby – pripravené majú piesne po slovensky, ale aj v angličtine. Ich spoločným cieľom v živote je raz sa hudbou uživiť.

FidliCanti

Ja som ja

3
Počet hlasov: 149

FidliCanti

Ja som ja

Kapela FidliCanti vznikla v roku 2011 ako spojenie dvoch spriatelených rodín. Postupne pribudli ďalšie, až vznikli FidliCanti. V spojení fungujú spôsobom starí-mladí. Starí sa starajú o chod a správu, aby fungovali nástroje, logistika, kostýmy a mladí zas hrajú. Pôsobiť začali ako detská ľudová hudba, ale časom prešli aj do iných žánrov.

Riava

In Vino Veritas

0
Počet hlasov: 88

Riava

In Vino Veritas

Mladá bratislavská kapela kombinujúca prvky indie, popu a rocku s prímesou syntetizátorov. Minimalistická gitarová linka, úderné bicie a lyrické texty speváčky Hanky, ktoré zaručene stoja za pozornosť. To všetko vás strhne do nezabudnuteľnej zvukovej riavy. Kapela doposiaľ oslovila organizátorov festivalov Hviezdne Noci či FLAAM, podarilo sa jej vypredať bratislavské divadlo Ticho a spol. a naplniť .klub pod lampou 170-timi ľuďmi. Má za sebou koncerty vo viacerých bratislavských kluboch i v nitiranskej Trafačke. Kapela momentálne pripravuje svoj debutový album a plánuje jarné turné.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 44

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

Parrots of Madness

To The Sun feat. Barbora Hazuchová

0
Počet hlasov: 35

Parrots of Madness

To The Sun feat. Barbora Hazuchová

Kapela Parrots of Madness prihlásila do Demovnice svoj debutový song "To The Sun". Tento singel vznikol v spolupráci so speváčkou Barborou Hazuchovou. Kapela pochádza z Košíc a v tejto zostave funguje už druhý rok. Tvorí energickú hudbu a radi by sa dostali do povedomia poslucháčov.

Charmsove deti

Smútok veľrýb

0
Počet hlasov: 35

Charmsove deti

Smútok veľrýb

Ich hudba a nahrávky vznikajú v Žiline. Spontánne mixujú rock, punk, rap, funk, jazz, básne a občas aj improvizujú. Vychádzajú z podzemnej garážovej poetiky 90. rokov. Vokály a poéziu vytvárajú najmä výtvarník Marsel Onisko, rapper Den Da Funk. Nové EP má názov T a odkazuje na putovanie Grófa T. do Optine Pustyň z rovnomenného románu Viktora Pelevina. Názov kapely je spomienkou na tvorbu ruského spisovateľa detskej a absurdnej prózy Daniila Charmsa. EP vyšlo len nedávno a venujú ho všetkým veľkým deťom, strateným kamarátom a zaniknutým garážovým kapelám. Skupina vystupuje v intervale raz za 20 rokov. Založil ju filmový režisér La Aramisova s priateľmi v Žiline spoločne s priateľmi z Užhorodu a jeho duch je stále prítomný: „Hudba je pre mňa najviac, lebo ju nevidno a je čírou neuchopiteľnou energiou.“

WE4

Samovrah

0
Počet hlasov: 34

WE4

Samovrah

Kapela WE4 je zložená z dlhoročných muzikantov zo Starej Ľubovne, ktorí sa pred približne dvoma rokmi rozhodli začať tvoriť vlastnú hudbu. Výsledkom je zatiaľ asi desiatka skladieb. WE4 odohrali do desať koncertov v Starej Ľubovni, no najmä Bacil a Bubon majú skúsenosti s tvorbou a koncertovaním s kapelou A-just, P free Band a Lublau. Skladba Samovrah je venovaná prírode, ku ktorej má celá kapela veľmi pozitívny a pokorný vzťah. Túto pesničku si chalani vybrali nahrať žrebom, keďže z ich vlastného repertoáru nie je žiadna skladba považovaná za favorita.

The Breeze

V utíšení

0
Počet hlasov: 29

The Breeze

V utíšení

The Breeze sú na scéne od roku 2010. Terapia Láskou je názov ich debutového albumu. Hudba The Breeze je súčasťou protidrogových kampaní prostredníctvom multimediálneho divadelného predstavenia The Dark Trip, v ktorom povzbudzujú mladých ľudí, aby snívali sny, objavili a rozvinuli svoj talent, pomohli iným a našli tak šťastný zmysel života. V rámci predstavenia The Dark Trip oslovili počas štyroch rokov viac ako 30 000 mladých ľudí na celom Slovensku.

Patros15

Glide

0
Počet hlasov: 21

Patros15

Glide

Patrik Jaššo, 22 ročný chalan zo Žiliny, študuje geodéziu v Ostrave. Pod menom Patros15 produkuje atmosférickú elektronickú hudbu (hlavne future garage, ambient, deep dubstep, liquid dnb). Tvoriť hudbu začal skúšať okolo roku 2015, ale až teraz začal tvoriť a vydávať na rôznych webových platformách. Všetka hudba vzniká v jeho PC, skladá zo samplov a pomocou VST-čiek, nemá žiadne iné vybavenie. Jeho hudba je viac známa v zahraničnej underground komunite vzhľadom na to, že väčšina skladieb obsahuje „temné, hlboké, melancholické a oduševnené melódie.“ Doteraz vydal pár digitálnych EP a väčšinou vydáva single, takisto má pár skladieb na britských vydavateľstvách Dark Heart Recordings a The GΔmes We PlΔy. Spolupracuje s niektorými producentmi ako Band of Orson's machines (CH) z Neverspace records, dreams47 (US), deffyme (DE) či Greencyde (UK). Inšpiráciou je mu veľa autorov ako Burial, Volor Flex, Vacant, Sloati, 4lienetic a mnohí ďalší.

Bluefields Rockers

Rána

0
Počet hlasov: 16

Bluefields Rockers

Rána

Na hudobnej zložke Bluefields Rockers sa podieľajú dvaja ľudia, Norman Šáro a Miro Simčuv. Prvý má okrem textu tejto nahrávky prsty v živých nástrojoch a druhý menovaný má na starosti bicie a sampling. Vokál patrí herečke Adele Mojžišovej, ktorej hlas a interpretácia sa hodí do nálady skladby. Spolu sa venujú elektronickej hudbe, ktorú tvoria na základoch živých nástrojov a samplov. Od roku 2011 vytvorili niekoľko skladieb, no zatiaľ sa s nimi nikde neprezentovali.

design by konkurencia