rado_wan

Každý

0
Počet hlasov: 79

rado_wan

Každý

Má 24 rokov a hudbe sa venuje už od malička, kedy spieval v ľudovom súbore Štúrovčatá, vďaka ktorému sa dostal na svoj prvý deathmetalový koncert v Srbsku. Pesničku nahral spoločne s Nemes Dávidom v Budapešti v štúdiu Riverflow a v januári plánujú nahrať svoj druhý singel. Má ich v talóne viac. Jeho tvorbu ovplyvnilo veľa skvelých umelcov, najmä Bring Me The Horizon, zo slovenských to bola Zuzana Smatanová (od nej sa naučil prvé akordy zahrať správne) a aj trochu menej známa Christina Grimmie (tá ho veľakrát podržala, keď mu bolo mizerne).

Stolen Street

I Got Untied Shoes

0
Počet hlasov: 63

Stolen Street

I Got Untied Shoes

Indie rock prináša do Demovnice kapela Stolen Street z Trnavy. Pieseň je jedna z ich prvých skladieb. V blízkej budúcnosti majú naplánované nahrávanie ďalších piesní.

deFile

Unesiem

3
Počet hlasov: 62

deFile

Unesiem

DeFile je dobrovoľné združenie amatérskych hudobníkov, pre ktorých je hudba veľkým koníčkom. Vzniklo v roku 2018 a svoju základňu má neďaleko Žiliny v dedinke Babkov. Alternatívno-rockovú zostavu tvoria basgitarista Matúš Dobeš, bubeník Daniel Divinec a gitarista Mio. V lete nahrali prvé autorské EP s názvom „Unesiem“, ktoré obsahuje tri skladby: „Košeľa“, „Potichu“ a titulnú „Unesiem“. Texty vznikli aj v spolupráci s textárom Matúšom Kováčom a na hudbe a aranžmánoch sa podieľala celá kapela.

klipers

Budeme se bát

1
Počet hlasov: 50

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

Feelter

Odkaz

0
Počet hlasov: 48

Feelter

Odkaz

Kapela Feelter pochádza z Petrovian, okres Prešov. Hrajú rockovú muziku s prvkami popu, metalu, punku a hardrocku. Pevne veria, že aj mix týchto žánrov má uplatnenie, a to aj v tomto hudobnom rebríčku. Je to partia dobrých kamarátov, ktorých spája láska k hudbe a chuť vymýšľať a tvoriť nové veci. Preto tvoria vlastnú autorskú hudbu, píšu texty, a ak na to popri všetkých iných povinnostiach majú čas, vždy to, čo vymyslia, chcú aj zaznamenať, nahrať a zanechať odkaz. Presne takto vznikla aj pesnička „Odkaz“.

Ross Rayer & Hidden Tigress

When I Lost You

0
Počet hlasov: 47

Ross Rayer & Hidden Tigress

When I Lost You

Rastislav Rajchl robí muziku ako Ross Rayer. Pochádza z Dubnice nad Váhom a produkcii muziky sa venuje už od základnej školy. Venuje sa rôznym štýlom ako napr. trance, cinematic music, melodický dubstep a iné. Svoje skladby vydáva pod zahraničnými vydavateľstvami. Demovnica sa mu veľmi páči, lebo dáva šancu novým talentom, preto sa do nej rozhodol zapojiť so svojou novou, zatiaľ nevydanou skladbou. Je to melodický dubstep s vokálom, ktorý do skladby naspievala talentovaná speváčka zo Spojených štátov.

Deepstreet 11

Kaleidoskop

1
Počet hlasov: 35

Deepstreet 11

Kaleidoskop

Pochádza z Handlovej a už asi 10 rokov sa venuje tvorbe elektronickej hudby. Vystupuje pod menom Deepstreet 11. 20 rokov pôsobil v Španielsku. Vyrastal na elektronickej hudbe ako Chemical Brothers, Aphex Twin, Underworld, Future Sound Of London a pod. Práve vďaka tomu sa domnieva, že je jeho produkcia poznačená práve týmito interpretmi. Rád by vedel názor ľudí na to, čo robí.

Mina

Padá

0
Počet hlasov: 26

Mina

Padá

Mina je skupinka troch mladých muzikantov z okolia Nitry, ktorí sa snažia tvoriť čo najkvalitnejšiu hudbu. Odohrali spolu už nie málo koncertov pozostávajúcich z vlastnej tvorby a coverov. Pred nedávnom vydali pieseň s názvom Padá. Onedlho plánujú vydať ďalšie skladby – pripravené majú piesne po slovensky, ale aj v angličtine. Ich spoločným cieľom v živote je raz sa hudbou uživiť.

Riava

In Vino Veritas

0
Počet hlasov: 20

Riava

In Vino Veritas

Mladá bratislavská kapela kombinujúca prvky indie, popu a rocku s prímesou syntetizátorov. Minimalistická gitarová linka, úderné bicie a lyrické texty speváčky Hanky, ktoré zaručene stoja za pozornosť. To všetko vás strhne do nezabudnuteľnej zvukovej riavy. Kapela doposiaľ oslovila organizátorov festivalov Hviezdne Noci či FLAAM, podarilo sa jej vypredať bratislavské divadlo Ticho a spol. a naplniť .klub pod lampou 170-timi ľuďmi. Má za sebou koncerty vo viacerých bratislavských kluboch i v nitiranskej Trafačke. Kapela momentálne pripravuje svoj debutový album a plánuje jarné turné.

Chasbo Zelená

Stuck In The Mud

0
Počet hlasov: 4

Chasbo Zelená

Stuck In The Mud

Chasbo je jednočlenný anglický potulný hudobný projekt s veľkým prepojením na Slovensko. Viac než rok tento muzikant strávil v dedinke Zelené neďaleko Poltára. Scooby je zas Slovák, ktorý niekoľko rokov pracoval v Liverpoole. Stretli sa v Liptovskom Mikuláši a počas jari spolupracovali na albume Proof.

design by konkurencia