Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Dave Music

Stratená prod. LaVitaESound

5
Počet hlasov: 193

Dave Music

Stratená prod. LaVitaESound

Volá sa David Jakubkovič, bude mať 17 rokov a pochádza z obce Kľačany, okres Hlohovec. V hudbe blúdi od samého malička. Jeho otec je rybár a k rybám a ku ohňu nesmie chýbať gitara. Tým, že ho neustále brával so sebou, sa nedalo odolať tomu, aby s hudbou cítil a venoval sa jej. Venuje sa ale viac spevu ako gitare. Je to jeho veľký koníček, bez ktorého si život nedokáže predstaviť. Počúva rôzne štýly hudby, od starého country až po rock či klasiku. Robí to preto, lebo ho to baví, po sláve netúži. Ale ide mu to omnoho lepšie, keď ho ľudia podporujú a počúvajú.

Ross Rayer & Hidden Tigress

When I Lost You

0
Počet hlasov: 64

Ross Rayer & Hidden Tigress

When I Lost You

Rastislav Rajchl robí muziku ako Ross Rayer. Pochádza z Dubnice nad Váhom a produkcii muziky sa venuje už od základnej školy. Venuje sa rôznym štýlom ako napr. trance, cinematic music, melodický dubstep a iné. Svoje skladby vydáva pod zahraničnými vydavateľstvami. Demovnica sa mu veľmi páči, lebo dáva šancu novým talentom, preto sa do nej rozhodol zapojiť so svojou novou, zatiaľ nevydanou skladbou. Je to melodický dubstep s vokálom, ktorý do skladby naspievala talentovaná speváčka zo Spojených štátov.

deFile

Unesiem

3
Počet hlasov: 44

deFile

Unesiem

DeFile je dobrovoľné združenie amatérskych hudobníkov, pre ktorých je hudba veľkým koníčkom. Vzniklo v roku 2018 a svoju základňu má neďaleko Žiliny v dedinke Babkov. Alternatívno-rockovú zostavu tvoria basgitarista Matúš Dobeš, bubeník Daniel Divinec a gitarista Mio. V lete nahrali prvé autorské EP s názvom „Unesiem“, ktoré obsahuje tri skladby: „Košeľa“, „Potichu“ a titulnú „Unesiem“. Texty vznikli aj v spolupráci s textárom Matúšom Kováčom a na hudbe a aranžmánoch sa podieľala celá kapela.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 41

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

Deepstreet 11

Kaleidoskop

0
Počet hlasov: 41

Deepstreet 11

Kaleidoskop

Pochádza z Handlovej a už asi 10 rokov sa venuje tvorbe elektronickej hudby. Vystupuje pod menom Deepstreet 11. 20 rokov pôsobil v Španielsku. Vyrastal na elektronickej hudbe ako Chemical Brothers, Aphex Twin, Underworld, Future Sound Of London a pod. Práve vďaka tomu sa domnieva, že je jeho produkcia poznačená práve týmito interpretmi. Rád by vedel názor ľudí na to, čo robí.

rado_wan

Každý

0
Počet hlasov: 33

rado_wan

Každý

Má 24 rokov a hudbe sa venuje už od malička, kedy spieval v ľudovom súbore Štúrovčatá, vďaka ktorému sa dostal na svoj prvý deathmetalový koncert v Srbsku. Pesničku nahral spoločne s Nemes Dávidom v Budapešti v štúdiu Riverflow a v januári plánujú nahrať svoj druhý singel. Má ich v talóne viac. Jeho tvorbu ovplyvnilo veľa skvelých umelcov, najmä Bring Me The Horizon, zo slovenských to bola Zuzana Smatanová (od nej sa naučil prvé akordy zahrať správne) a aj trochu menej známa Christina Grimmie (tá ho veľakrát podržala, keď mu bolo mizerne).

Feelter

Odkaz

0
Počet hlasov: 24

Feelter

Odkaz

Kapela Feelter pochádza z Petrovian, okres Prešov. Hrajú rockovú muziku s prvkami popu, metalu, punku a hardrocku. Pevne veria, že aj mix týchto žánrov má uplatnenie, a to aj v tomto hudobnom rebríčku. Je to partia dobrých kamarátov, ktorých spája láska k hudbe a chuť vymýšľať a tvoriť nové veci. Preto tvoria vlastnú autorskú hudbu, píšu texty, a ak na to popri všetkých iných povinnostiach majú čas, vždy to, čo vymyslia, chcú aj zaznamenať, nahrať a zanechať odkaz. Presne takto vznikla aj pesnička „Odkaz“.

Stolen Street

I Got Untied Shoes

0
Počet hlasov: 4

Stolen Street

I Got Untied Shoes

Indie rock prináša do Demovnice kapela Stolen Street z Trnavy. Pieseň je jedna z ich prvých skladieb. V blízkej budúcnosti majú naplánované nahrávanie ďalších piesní.

Fortuan

Champagne

0
Počet hlasov: 2

Fortuan

Champagne

Kapela Fortuan vznikla v lete 2018 ako rockový projekt troch hudobníkov s anglickými textami, ktorý kombinuje vplyvy kapiel ako Pearl Jam, Deep Purple, Foo Fighters či U2 do jedného formátu. Členovia kapely odohrali vyše 300 koncertov v cover kapele Wooders na miestach ako napr. NTC Aegon Arena či Incheba EXPO Arena v Bratislave. Hudobné zoskupenie programátora, účtovníka a stavebného inžiniera z Bratislavy dokazuje, že tvoriť kvalitnú rockovú hudbu je možné aj popri každodenných povinnostiach bežného človeka.

Polyphonix

Ja chcem SEX (Christopher Van Tastique ft. Prince Vojter)

0
Počet hlasov: 2

Polyphonix

Ja chcem SEX (Christopher Van Tastique ft. Prince Vojter)

Kapela vznikla vznikla v roku 2012 a od vtedy zložila 7 piesní a prednedávnom odohrali svoj prvý koncert. Po skvelej odozve na koncerte sa rozhodli tomuto projektu venovať viac. Hrajú nový hudobný žáner, ktorý nazývajú porn-pop alebo horny-pop. V roku 2013 sa omylom zúčastnili celoslovenskej hudobnej súťaže Bystrické tóny, v ktorej porote sedeli Oľga Záblacká, Martin Valihora, Lenka Dusilová, kapela Mukatado a kapela Polyphonix tu obsadila celkové 5. miesto na Slovensku. Ich texty sú zo života, píšu hlavne o súložení a sexuálnych deviáciách, ale majú skladbu aj na počesť narodenín svojho kamaráta. Ich cieľom nie je hranosť v rádiu ani mediálny priestor, chcú iba plniť kluby, hrať na tanečných párty a letných festivaloch. Kapelu tvoria dvaja skúsení muzikanti a vystupujú (radšej) pod pseudonymami Christopher Van Tastique (gitara, basgitara, spev, vokály, elektronika, text, produkcia a wrap) a Princ Vojter (piáno, synťáky, produkcia, text, spev a wrap).

design by konkurencia