Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Červený bicykel

Chvíľu po daždi

0
Počet hlasov: 91

Červený bicykel

Chvíľu po daždi

Bratislavská kapela Červený Bicykel sa prezentuje vlastnou tvorbou, pričom poslucháčov sprevádza rôznymi štýlmi. Najbližšie by bolo pomenovanie indie-folk-rock. Jednoducho je to kapela, ktorá pedáluje krajinou s cieľom robiť ľudí šťastnejšími. Štyria kamaráti a jedna vášeň pre muziku. Od vzniku v roku 2012 sa v kapele vystriedalo viacero muzikantov, čo prirodzene menilo zvuk a celkový výraz. Pravidelne koncertujú po celom Slovensku, vrátane festivalov ako Lodenica, Drienok či Strunobranie. Vo februári tohto roka si sama vydáva debutový album s názvom Nechaj sa zviesť. Bude na ňom 10 piesní a skupina verí, že dobrá odozva od poslucháčov jej pomôže hrať ešte viac.

Deepstreet 11

Kaleidoskop

0
Počet hlasov: 56

Deepstreet 11

Kaleidoskop

Pochádza z Handlovej a už asi 10 rokov sa venuje tvorbe elektronickej hudby. Vystupuje pod menom Deepstreet 11. 20 rokov pôsobil v Španielsku. Vyrastal na elektronickej hudbe ako Chemical Brothers, Aphex Twin, Underworld, Future Sound Of London a pod. Práve vďaka tomu sa domnieva, že je jeho produkcia poznačená práve týmito interpretmi. Rád by vedel názor ľudí na to, čo robí.

deFile

Unesiem

3
Počet hlasov: 51

deFile

Unesiem

DeFile je dobrovoľné združenie amatérskych hudobníkov, pre ktorých je hudba veľkým koníčkom. Vzniklo v roku 2018 a svoju základňu má neďaleko Žiliny v dedinke Babkov. Alternatívno-rockovú zostavu tvoria basgitarista Matúš Dobeš, bubeník Daniel Divinec a gitarista Mio. V lete nahrali prvé autorské EP s názvom „Unesiem“, ktoré obsahuje tri skladby: „Košeľa“, „Potichu“ a titulnú „Unesiem“. Texty vznikli aj v spolupráci s textárom Matúšom Kováčom a na hudbe a aranžmánoch sa podieľala celá kapela.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 33

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

Feelter

Odkaz

0
Počet hlasov: 20

Feelter

Odkaz

Kapela Feelter pochádza z Petrovian, okres Prešov. Hrajú rockovú muziku s prvkami popu, metalu, punku a hardrocku. Pevne veria, že aj mix týchto žánrov má uplatnenie, a to aj v tomto hudobnom rebríčku. Je to partia dobrých kamarátov, ktorých spája láska k hudbe a chuť vymýšľať a tvoriť nové veci. Preto tvoria vlastnú autorskú hudbu, píšu texty, a ak na to popri všetkých iných povinnostiach majú čas, vždy to, čo vymyslia, chcú aj zaznamenať, nahrať a zanechať odkaz. Presne takto vznikla aj pesnička „Odkaz“.

Daniel Buc

Bottle In The Dark

0
Počet hlasov: 19

Daniel Buc

Bottle In The Dark

Daniel Buc sa hudbe venuje už dlhšie, no po pár ročnej pauze sa rozhodol začať písať pesničky. Hrá na gitaru, učí sa hrať na klavír a taktiež spievať lepšie a lepšie. Prvá pesnička, ktorú aj reálne nahral je tá, ktorú nám poslal. Je o mnohých veciach, no hlavne asi o strastiach v osobných vzťahoch, hoci to tak možno na prvý pohľad nevyzerá. Momentálne je študentom v zahraničí, kde ho práve univerzitné prostredie inšpirovalo znovu sa venovať hudbe. Postupne by chcel svojpomocne vydať demo EP (v najbližších pár mesiacoch) a hrávať v kaviarňach alebo malých kluboch. Práve sa nachádza v štádiu písania pesničiek a postupného vyberania si, ktoré by boli vhodné na nahranie. Zároveň sa snaží naplánovať si nejaký smer, kde/ako naživo hrávať, hľadať malé vydavateľstvá, ktoré by s ním v budúcnosti potencionálne mohli chcieť spolupracovať a pod.

rado_wan

Každý

0
Počet hlasov: 15

rado_wan

Každý

Má 24 rokov a hudbe sa venuje už od malička, kedy spieval v ľudovom súbore Štúrovčatá, vďaka ktorému sa dostal na svoj prvý deathmetalový koncert v Srbsku. Pesničku nahral spoločne s Nemes Dávidom v Budapešti v štúdiu Riverflow a v januári plánujú nahrať svoj druhý singel. Má ich v talóne viac. Jeho tvorbu ovplyvnilo veľa skvelých umelcov, najmä Bring Me The Horizon, zo slovenských to bola Zuzana Smatanová (od nej sa naučil prvé akordy zahrať správne) a aj trochu menej známa Christina Grimmie (tá ho veľakrát podržala, keď mu bolo mizerne).

Dave Music

Stratená prod. LaVitaESound

0
Počet hlasov: 11

Dave Music

Stratená prod. LaVitaESound

Volá sa David Jakubkovič, bude mať 17 rokov a pochádza z obce Kľačany, okres Hlohovec. V hudbe blúdi od samého malička. Jeho otec je rybár a k rybám a ku ohňu nesmie chýbať gitara. Tým, že ho neustále brával so sebou, sa nedalo odolať tomu, aby s hudbou cítil a venoval sa jej. Venuje sa ale viac spevu ako gitare. Je to jeho veľký koníček, bez ktorého si život nedokáže predstaviť. Počúva rôzne štýly hudby, od starého country až po rock či klasiku. Robí to preto, lebo ho to baví, po sláve netúži. Ale ide mu to omnoho lepšie, keď ho ľudia podporujú a počúvajú.

Amazing Brad Fit

Step out

0
Počet hlasov: 9

Amazing Brad Fit

Step out

Amazing Brad Fit nám do Demovnice poslal svoj nový hit, nakoľko je presvedčený, že si ho ľudia zaslúžia počuť. Amazing Brad nepotrebuje vyhrať a preto si praje, aby sa jeho hlavná výhra rozdelila medzi chudobné deti! Brad tvorí (sampluje) na vintage hardware. PC je podľa neho určený na pornografiu a videohry. Tiež moc nestojí o popularitu, tak nám poslal fotografiu veľmi zlatej opičky, s ktorou bol Brad v osobnom kontakte.

Ross Rayer & Hidden Tigress

When I Lost You

0
Počet hlasov: 5

Ross Rayer & Hidden Tigress

When I Lost You

Rastislav Rajchl robí muziku ako Ross Rayer. Pochádza z Dubnice nad Váhom a produkcii muziky sa venuje už od základnej školy. Venuje sa rôznym štýlom ako napr. trance, cinematic music, melodický dubstep a iné. Svoje skladby vydáva pod zahraničnými vydavateľstvami. Demovnica sa mu veľmi páči, lebo dáva šancu novým talentom, preto sa do nej rozhodol zapojiť so svojou novou, zatiaľ nevydanou skladbou. Je to melodický dubstep s vokálom, ktorý do skladby naspievala talentovaná speváčka zo Spojených štátov.

design by konkurencia