Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

LAMPS

Nebulous

3
Počet hlasov: 107

LAMPS

Nebulous

Základ rockovej skupiny LAMPS vzniklo ešte v zoskupení priateľov z bratislavskej Petržalky, ktorí spolu hrali od roku 1997 ako „Thousands of Lamps“. Po jemnej zmene osadenstva v roku 2016 vznikla nová kapela so skráteným názvom LAMPS. Skupina sa zohrávala na cover verziách skladieb od skupín Radiohead, Nirvana, Pearl Jam, R.E.M, Bon Jovi a Soundgarden a v roku 2018 sa začala plne venovať vlastnej tvorbe.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 83

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

FidliCanti

Šarkan

2
Počet hlasov: 72

FidliCanti

Šarkan

Kapela vznikla v roku 2011 ako spojenie dvoch spriatelených rodín. Postupne pribudli ďalšie, až vznikli FidliCanti. V spojení fungujú spôsobom stari-mladí. Starí sa starajú o chod a správu, aby fungovali nástroje, logistika a kostýmy. No a mladí hrajú. Hrať začali ako detská ľudová hudba, ale časom zábradlí aj do iných žánrov.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 40

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

deFile

Unesiem

3
Počet hlasov: 39

deFile

Unesiem

DeFile je dobrovoľné združenie amatérskych hudobníkov, pre ktorých je hudba veľkým koníčkom. Vzniklo v roku 2018 a svoju základňu má neďaleko Žiliny v dedinke Babkov. Alternatívno-rockovú zostavu tvoria basgitarista Matúš Dobeš, bubeník Daniel Divinec a gitarista Mio. V lete nahrali prvé autorské EP s názvom „Unesiem“, ktoré obsahuje tri skladby: „Košeľa“, „Potichu“ a titulnú „Unesiem“. Texty vznikli aj v spolupráci s textárom Matúšom Kováčom a na hudbe a aranžmánoch sa podieľala celá kapela.

Van Pall

No More Wanted

0
Počet hlasov: 37

Van Pall

No More Wanted

Adam vystupuje pod pseudonymom Van Pall, študuje diplomaciu, pracuje a do toho si na intráku pospevuje. Posledný polrok sa tomu venuje trošku vážnejšie a snaží sa zlepšovať v tvorbe hudby, masteringu a podobne, avšak koniec koncov nahráva všetko vo svojej malej izbietke na jeden mikrofón, takže jeho skladby ešte stále nemajú profesionálny nádych.

Then Came Hupapaan

Svadba

2
Počet hlasov: 37

Then Came Hupapaan

Svadba

Then Came Hupapaan je hudobné duo tvorené Timom z Bratislavy a Jakea zo Záhrebu. Hudbu tvoria spolu od chvíle, kedy zahrali prvé riffi na gitare. Nedávno sa rozhodli dať dokopy niekoľko trackov, na ktorých v poslednej dobe pracovali. EP nazvali Then Came Hupapaan.

Long Story Short

Hanging Around

0
Počet hlasov: 29

Long Story Short

Hanging Around

V kapele sú traja - Karol (gitara), Jakub (basgitara) a Milan (bicie). Sú z Bratislavy a hrajú vlastné veci v štýle rock, alternative, pop či psychedelic, ich texty sú v angličtine. Spolu hrajú od decembra 2017, v roku 2018 odohrali 3-4 koncerty a aktuálne začínajú viac koncertovať a organizovať ďalšie vystúpenia. Hudobne ich ovplyvňujú rôzne kapely a hudobné žánre. Najviac sú to rockové kapely zo 70. rokov, ktoré nie sú práve mainstreamové, teda skôr ide o undergroundovú scéni (hlavne z USA a UK), napr. Talking Heads, Thin Lizzy, The Clash, Cheap Trick, Joy Division, ale aj iné kapely napr. z 90. rokov - The Libertines, Marcy Playground, Pixies, Weezer, Pearl Jam, The Cribs, The Subways, Dirty Pretty Things, BabyShambles či Stereophonics. Tento rok chcú nahrať ďalšie 3-4 nahrávky a v lete zahrať na pár festivaloch.

Červený bicykel

Chvíľu po daždi

0
Počet hlasov: 8

Červený bicykel

Chvíľu po daždi

Bratislavská kapela Červený Bicykel sa prezentuje vlastnou tvorbou, pričom poslucháčov sprevádza rôznymi štýlmi. Najbližšie by bolo pomenovanie indie-folk-rock. Jednoducho je to kapela, ktorá pedáluje krajinou s cieľom robiť ľudí šťastnejšími. Štyria kamaráti a jedna vášeň pre muziku. Od vzniku v roku 2012 sa v kapele vystriedalo viacero muzikantov, čo prirodzene menilo zvuk a celkový výraz. Pravidelne koncertujú po celom Slovensku, vrátane festivalov ako Lodenica, Drienok či Strunobranie. Vo februári tohto roka si sama vydáva debutový album s názvom Nechaj sa zviesť. Bude na ňom 10 piesní a skupina verí, že dobrá odozva od poslucháčov jej pomôže hrať ešte viac.

Enklávy bezlesia

Gate

0
Počet hlasov: 1

Enklávy bezlesia

Gate

Album Enklávy bezlesia vznikal 3 roky, je akustický, prevažne gitarový, v slovenčine a má 15 skladieb. V popredí figurujú vokály a verše. Idiosynkratický štýl nahrávky autor nazval Slovák retrogard, kedže je založený na hre so slovami rôznych lexikálnych skupín, akými sú archaizmy, historizmy, cudzojazyčné či nárečové slová, prezentované v nových súvislostiach. Orchestrálne ladená pieseň Gate, ktorej názov inšpiroval rozhovor s jeho bratrancom o svojráznosti slovenskej literatúry pri augustovom zbere sliviek, sa zvukovo i textovo vymyká a vznikla ako posledná skladba po tom, ako tesne pred dokončením albumu pokazil harddisk, na ktorom boli uložené všetky projekty piesní.

design by konkurencia