Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Haw Rann

Over It

1
Počet hlasov: 159

Haw Rann

Over It

Milan Kunštatský sa prezentuje ako HAW RANN. Má 19 rokov a odkedy si postavil doma štúdio, venuje sa hudbe 24/7. Svoj prvý song vydal YouTube a má takmer hotové EP s názvom Raven.

Out of Office

Understand You

6
Počet hlasov: 84

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

Dobre už bolo

Ramená

2
Počet hlasov: 75

Dobre už bolo

Ramená

Dobre Už Bolo je hudobný projekt z Košíc, za ktorým stojí Martin Bilička (tiež člen punkrock/hardcore kapely Retfish). Ide o spontánny projekt, ktorý vznikol pri nočnom domácom nahrávaní a jamovaní. Od dokončenia dema k debutovej skladbe Ramená, cez nahrávanie v štúdiu až po natočenie klipu prešlo len niekoľko týždňov. Práve klip k tejto skladbe mal svoju premiéru 4.2.2019. Dobre Už Bolo teraz pracuje na ďalších skladbách, aby tak skompletizoval materiál na niečo viac ucelenejšie.

deFile

Unesiem

3
Počet hlasov: 49

deFile

Unesiem

DeFile je dobrovoľné združenie amatérskych hudobníkov, pre ktorých je hudba veľkým koníčkom. Vzniklo v roku 2018 a svoju základňu má neďaleko Žiliny v dedinke Babkov. Alternatívno-rockovú zostavu tvoria basgitarista Matúš Dobeš, bubeník Daniel Divinec a gitarista Mio. V lete nahrali prvé autorské EP s názvom „Unesiem“, ktoré obsahuje tri skladby: „Košeľa“, „Potichu“ a titulnú „Unesiem“. Texty vznikli aj v spolupráci s textárom Matúšom Kováčom a na hudbe a aranžmánoch sa podieľala celá kapela.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 41

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

LAMPS

Nebulous

1
Počet hlasov: 40

LAMPS

Nebulous

Rocková skupina LAMPS vznikla v roku 2016 v Bratislave. Skupina sa zohrávala na cover verziách skladieb od skupín Radiohead, Nirvana, Pearl Jam, R.E.M, Bon Jovi a Soundgarden a v roku 2018 sa začala plne venovať vlastnej tvorbe. Jej základ vznikol ešte v zoskupení priateľov z bratislavskej Petržalky Joža Virága a Palca Kováča, ktorí spolu hrávali od detstva v skupinách “Thousands of Lamps” a”Nirvana Revival” a z priateľov z bratislavskej rockovej skupiny “DNO”, Františka Majerníka a Mareka Polonca - každý z nich hrával rôznych v bratislavských a trnavských skupinách.

FidliCanti

Šarkan

0
Počet hlasov: 33

FidliCanti

Šarkan

Kapela vznikla v roku 2011 ako spojenie dvoch spriatelených rodín. Postupne pribudli ďalšie, až vznikli FidliCanti. V spojení fungujú spôsobom stari-mladí. Starí sa starajú o chod a správu, aby fungovali nástroje, logistika a kostýmy. No a mladí hrajú. Hrať začali ako detská ľudová hudba, ale časom zábradlí aj do iných žánrov.

SMOG

Slávny

1
Počet hlasov: 12

SMOG

Slávny

SMOG má 28 rokov a pochádza z Bratislavy. Texty si píše sám, hudbu si robí sám (resp. sampluje) a nahráva to doma. Žáner, ktorý hrá, by sa dal zaradiť medzi rap, rock, punk alebo niečo ako mix Ramones-Eminem-Beastie Boys. V januári 2019 nahral svoj mixtape SMOG z mesta. V songu Slávny vysvetľuje, prečo ste o ňom ešte nepočuli a prečo ešte nie je slávny.

Then Came Hupapaan

Svadba

0
Počet hlasov: 6

Then Came Hupapaan

Svadba

Then Came Hupapaan je hudobné duo tvorené Timom z Bratislavy a Jakea zo Záhrebu. Hudbu tvoria spolu od chvíle, kedy zahrali prvé riffi na gitare. Nedávno sa rozhodli dať dokopy niekoľko trackov, na ktorých v poslednej dobe pracovali. EP nazvali Then Came Hupapaan.

Van Pall

No More Wanted

0
Počet hlasov: 5

Van Pall

No More Wanted

Adam vystupuje pod pseudonymom Van Pall, študuje diplomaciu, pracuje a do toho si na intráku pospevuje. Posledný polrok sa tomu venuje trošku vážnejšie a snaží sa zlepšovať v tvorbe hudby, masteringu a podobne, avšak koniec koncov nahráva všetko vo svojej malej izbietke na jeden mikrofón, takže jeho skladby ešte stále nemajú profesionálny nádych.

design by konkurencia