Haw Rann

Over It

0
Počet hlasov: 116

Haw Rann

Over It

Milan Kunštatský sa prezentuje ako HAW RANN. Má 19 rokov a odkedy si postavil doma štúdio, venuje sa hudbe 24/7. Svoj prvý song vydal YouTube a má takmer hotové EP s názvom Raven.

Brains For Sale

Underdog

0
Počet hlasov: 75

Brains For Sale

Underdog

Tomáš Trník vystupuje pod umeleckým menom Brains For Sale. Hudbe sa venuje už pár rokov, všetko tvorí v angličtine. Produkuje vlastnú hudbu, hrá na mnohých nástrojoch a celkovo má široký záber. V hudbe mu ide o energiu z melodickej stránky tracku a o citovú a emočnú výpoveď z lyrickej stránky tracku. Expresivita je mu blízka a sympatická, rovnako ako aj smútok a existenčné témy. Zameriava sa na seba a snaží sa pomôcť iným. Každá show, ktorú robí, musí zanechať stopu. Prednedávnom vydal dve nové EP „A Little Death“ , z ktorého je pesnička Underdog a „Blue“. Nie je rapper, nie je tradičný spevák, nerobí rock, nerobí hip-hop – nasiakol čo najviac inšpirácií a tie pretavuje do jemu sympatickej podoby. Pesnička Underdog je o tom, ako má rád tento status ničoty. O tom, že keď je človek na dne, nemá kam klesnúť. Je to hymna všetkých looserov.

Dobre už bolo

Ramená

1
Počet hlasov: 54

Dobre už bolo

Ramená

Dobre Už Bolo je hudobný projekt z Košíc, za ktorým stojí Martin Bilička (tiež člen punkrock/hardcore kapely Retfish). Ide o spontánny projekt, ktorý vznikol pri nočnom domácom nahrávaní a jamovaní. Od dokončenia dema k debutovej skladbe Ramená, cez nahrávanie v štúdiu až po natočenie klipu prešlo len niekoľko týždňov. Práve klip k tejto skladbe mal svoju premiéru 4.2.2019. Dobre Už Bolo teraz pracuje na ďalších skladbách, aby tak skompletizoval materiál na niečo viac ucelenejšie.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 48

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

LAMPS

Nebulous

1
Počet hlasov: 42

LAMPS

Nebulous

Rocková skupina LAMPS vznikla v roku 2016 v Bratislave. Skupina sa zohrávala na cover verziách skladieb od skupín Radiohead, Nirvana, Pearl Jam, R.E.M, Bon Jovi a Soundgarden a v roku 2018 sa začala plne venovať vlastnej tvorbe. Jej základ vznikol ešte v zoskupení priateľov z bratislavskej Petržalky Joža Virága a Palca Kováča, ktorí spolu hrávali od detstva v skupinách “Thousands of Lamps” a”Nirvana Revival” a z priateľov z bratislavskej rockovej skupiny “DNO”, Františka Majerníka a Mareka Polonca - každý z nich hrával rôznych v bratislavských a trnavských skupinách.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 39

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

Myor

Sins

2
Počet hlasov: 32

deFile

Unesiem

3
Počet hlasov: 28

deFile

Unesiem

DeFile je dobrovoľné združenie amatérskych hudobníkov, pre ktorých je hudba veľkým koníčkom. Vzniklo v roku 2018 a svoju základňu má neďaleko Žiliny v dedinke Babkov. Alternatívno-rockovú zostavu tvoria basgitarista Matúš Dobeš, bubeník Daniel Divinec a gitarista Mio. V lete nahrali prvé autorské EP s názvom „Unesiem“, ktoré obsahuje tri skladby: „Košeľa“, „Potichu“ a titulnú „Unesiem“. Texty vznikli aj v spolupráci s textárom Matúšom Kováčom a na hudbe a aranžmánoch sa podieľala celá kapela.

Midnight June

Outlander

0
Počet hlasov: 14

Midnight June

Outlander

Jano je amatérsky producent elektronickej hudby, ktorú tvorí pod pseudonymom Midnight June. Svojou tvorbou sa snaží docieliť atmosferický stav emócie, ktorý poslucháča odnesie ako na vlne alebo prikuje k zemi. Elektronickej hudbe sa venuje cca 8 rokov. Vyrastal na hudbe či už elektronickej alebo inštrumentálnej, pomalej alebo rýchlej. Rád si nájde inšpiráciu v kvalitnom metale, ale i v rýchlom drum and basse.

FidliCanti

Šarkan

0
Počet hlasov: 10

FidliCanti

Šarkan

Kapela vznikla v roku 2011 ako spojenie dvoch spriatelených rodín. Postupne pribudli ďalšie, až vznikli FidliCanti. V spojení fungujú spôsobom stari-mladí. Starí sa starajú o chod a správu, aby fungovali nástroje, logistika a kostýmy. No a mladí hrajú. Hrať začali ako detská ľudová hudba, ale časom zábradlí aj do iných žánrov.

design by konkurencia