Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Dobre už bolo

Ramená

2
Počet hlasov: 117

Dobre už bolo

Ramená

Dobre Už Bolo je hudobný projekt z Košíc, za ktorým stojí Martin Bilička (tiež člen punkrock/hardcore kapely Retfish). Ide o spontánny projekt, ktorý vznikol pri nočnom domácom nahrávaní a jamovaní. Od dokončenia dema k debutovej skladbe Ramená, cez nahrávanie v štúdiu až po natočenie klipu prešlo len niekoľko týždňov. Práve klip k tejto skladbe mal svoju premiéru 4.2.2019. Dobre Už Bolo teraz pracuje na ďalších skladbách, aby tak skompletizoval materiál na niečo viac ucelenejšie.

Love My Science

Prize

2
Počet hlasov: 94

Love My Science

Prize

Electropunk/indie/synth/postpunk/deathrock slovensko-anglický projekt Love My Science vznikol koncom roku 2017. Členmi sú Ingrid Rudavská (hudba, texty,klávesy, husle), bývalá členka slovenskej deathrockovej kapely Hysteric Helen hranej aj v rádiu FM, a Richard Veal /UK/ (gitara), bývalý člen britskej kapely. Doteraz nahrali trinásť songov v štúdiu TC Lemons a radi by sa zviditeľnili, hrali na koncertoch, festivaloch alebo v rádiu. Texty pojednávajú o súčasnej realite zavalenej vedecko-technickým pokrokom, virtuálnou realitou, nedostatkom citov, ľudskosti a skrachovaných vzťahov. Opisujú kontrast medzi láskou a vedou, osamelosťou a globalizáciou, nikdenekončiaci virtuálny rozmer i nebezpečie internetu. Hudobne ich ovplyvňujú Joy division, The cure, Gary Numan, Yes yes yeahs, Cranes, DM, Duran Duran či Frustration.

Lukáš Urbánek

Pirane

10
Počet hlasov: 48

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 45

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

LAMPS

Nebulous

2
Počet hlasov: 33

LAMPS

Nebulous

Rocková skupina LAMPS vznikla v roku 2016 v Bratislave. Skupina sa zohrávala na cover verziách skladieb od skupín Radiohead, Nirvana, Pearl Jam, R.E.M, Bon Jovi a Soundgarden a v roku 2018 sa začala plne venovať vlastnej tvorbe. Jej základ vznikol ešte v zoskupení priateľov z bratislavskej Petržalky Joža Virága a Palca Kováča, ktorí spolu hrávali od detstva v skupinách “Thousands of Lamps” a”Nirvana Revival” a z priateľov z bratislavskej rockovej skupiny “DNO”, Františka Majerníka a Mareka Polonca - každý z nich hrával rôznych v bratislavských a trnavských skupinách.

klipers

Budeme se bát

0
Počet hlasov: 31

klipers

Budeme se bát

Spevák má český pôvod, tvorí a spieva v českom jazyku, ale momentálne býva na Slovensku. Zvyšok kapely pochádza z Nitry, klasickí Trogári. Ich žáner by sa dal popísať ako synthfolk alebo indie rock s dôrazom na poetiku a snové predstavy. Posledný rok sa klipers venovali spolu s folkovým pesničkárom Milanom Tarinom a dvorným bubeníkom Stanislavom Kertészom večerom piesní Karla Kryla, s ktorým pochodili slovenské kúty a miesta ako Amfiteatrum 2018 v Kremnici, stage na podujatí Za pokladmi starej Bratislavy, Cultus Ružinov a naplnený .klub Pod lampou. Momentálne sa klipers chystajú na ďalšie kolo koncertov v budúcom roku s novou sadou piesní „Vesmír se otočí". Pieseň „Budeme se bát" je prvou z týchto vízií o vesmíre, živote a skrytých vnútorných pocitoch, inšpirovaná aj kultovým dielom „Příchod noci" od majstra science-fiction Isaaca Asimova.

Deepstreet 11

Z jara fujara

0
Počet hlasov: 31

Deepstreet 11

Z jara fujara

Pochádza z Handlovej a sa už asi 10 rokov venuje tvorbe elektronickej hudby. Vystupuje pod menom Deepstreet 11. 20 rokov pôsobil v Španielsku. Vyrastal na elektronickej hudbe ako Chemical Brothers, Aphex Twin, Underworld, Future Sound Of London a pod. Práve vďaka tomu sa domnieva, že je jeho produkcia poznačená práve týmito interpretmi. Rád by poznal názor ľudí na to, čo robí.

Kateřina Vicherková

Bohyně

0
Počet hlasov: 26

Kateřina Vicherková

Bohyně

Katka má 24 rokov a žije v Bratislave. Hudbe sa venuje už skoro polovicu svojho života. Študovala fashion design na vysoké škole, ale živí sa filmovou kostýmerčinou, prevažne tu na Slovensku. Roky predtým fungovala ako frontmanka svojej kapely, ktorá sa rozpadla si pred troma rokmi. Od vtedy sa snažila fungovať osamote a tvoriť iný štýl hudby, ktorý je jej bližší. Skladba Bohyně je prvá, ktorú predstavila verejnosti a postupne plánuje odkrývať ďalšie.

Patros15

Way

0
Počet hlasov: 6

Patros15

Way

Pri tvorbe často improvizuje a odovzdáva svoje často melancholické pocity do hudby. V roku 2018 vydal veľa singlov na Bandcampe a niekoľko EP. Posledné EP Symbols bolo v spolupráci s Band of Orson's machines a je na jeho platforme Neverspace Records, takisto jedno EP Anticoincidence vydal na ŦĦ€ ǤΔΜ€Ş Ŵ€ ƤŁΔ¥, 3 kratšie, ale o to intenzívnejšie skladby má na Dark Heart Recordings, takisto vytvoril pár neoficiálnych remixov skladieb od Burial a oficiálne od Rift a Diversity Of Silence. Veľa skladieb má aj na svojich dvoch Soundcloud profiloch a pár tiež na Spotify, ako aj na profiloch producentov a producentiek, s ktorými spolupracuje – Nigh†ingale (US), Band of Orson's machines (CH) , dreams47 (US), deffyme (DE), Greencyde (UK).

Fortuan

Freedom

2
Počet hlasov: 5

Fortuan

Freedom

Skupina Fortuan, ktorá má základňu pri Bratislave, sa vyvinula z niekoľko rokov etablovanej cover kapely Wooders. Tvorivé pnutie a potreba reflektovať dianie vo vonkajšom aj vnútornom svete ich prinútili k tvorbe autorskej hudby. Kapelu tvoria Jakub Hančin (spev, gitara), Tomáš Marikovič (gitara) a Daniel Štefanovič (bicie). Plodom tvorby chalanov z Fortuan je čerstvý singel Freedom. Vlastnou poetikou v anglickom jazyku sa jemne dotkli témy slobody. "Často si neuvedomujeme, akú hodnotu naozaj má a akú cenu za ňu niektorí ľudia platia. Stačí pritom iba nahliadnuť do minulosti. Človeku zrazu dôjde, že slobodu nemožno považovať za niečo všedné. Bolo by naivné myslieť si, že ju má každý. Práve naopak, ide skôr o niečo výnimočné," prezradili pointu nového singla členovia kapely.

design by konkurencia