Tribe

Green D

1
Počet hlasov: 158

Tribe

Green D

Tribe je úplne novým projektom na bratislavskej hudobnej scéne. Ide o duo v zložení Šimon Gál a Martin Vyoral. Spojili sa pred dvoma rokmi, aby našli vlastný originálny zvuk. Snažia sa obohatiť slovenskú scénu o prvky, ktoré im tu roky chýbali. Prvý singel nesie názov Green D a nájdete ho okrem Youtube aj na Spotify. Už teraz pripravujú aj ďalšie single.

KolE

My Past

2
Počet hlasov: 82

KolE

My Past

Jakub Kolembus má 17 rokov a hudba mu veľmi prirástla k srdcu. Miluje ju tvoriť či upravovať tvorbu iných. Hudba je pre neho jednou z možností, ktorou sa po škole vydať, no ešte o tom nie je skalopevne rozhodnutý. Zaujímavosťou je, že táto skladba sa zrodila, keď hral na klavíri známu melódiu od Hansa Zimmera (jeho veľkého idola) Intersteller. Postupne sa z dvoch tónov stala vlastná melódia. Pôvodne to mala byť epická skladba, no brat mu poradil, že by ju mal urobiť v štýle drum&bass, tak ju trošku pretransformoval. Okrem hudby sa rád venuje florbalu, písaniu textov, ale aj čítaniu kníh. Jeho umelecké meno je KolE, pretože ho tak prezývajú spolužiaci.

D# pipl araund

Forest Walk

0
Počet hlasov: 81

D# pipl araund

Forest Walk

D# pipl araund (These people around) vznikli iba v tomto roku, aj keď koncept kapely vraj ležal bubeníkovi a saxofonistovi v hlave už asi dva roky. Až v tomto roku sa k nim pridal gitarista a basák a hneď si muzikantsky porozumeli. Hudba kapely je ovplyvnená jazzom, rockom a elektronikou (umelcami ako je Aphex Twin, Autechre, Nerve či Squarepusher). Štýlovo by sa sami priradili všeobecne do elektronickej hudby, s miernymi nuansami jazzu a rocku. Demo je nahraté ako live nahrávka na jednu stereo stopu z mixu u nich v skúšobni.

Posthype

Time Eater

0
Počet hlasov: 78

Posthype

Time Eater

Kapela Posthype predstavuje Žilinské garage rock trio. Chalani sa postupne dostávajú do povedomia Žiliny a širšieho okolia cez lokálne koncerty, festivaly a obdobné akcie. Momentálne skupina vydáva svoje debutové EP s názvom Time Eater EP skladajúceho sa z piatich skladieb s charakteristickým spevom, energickými bicími a výraznou basou. Skladby aktuálne zaznievajú na prebiehajúcom turné po Slovensku spolu s kapelou Dave Brannigan.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 59

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

Lukáš Urbánek

Pirane

0
Počet hlasov: 59

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

2
Počet hlasov: 59

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

Zóna Dilemy je amatérska kapela, ktorá sa zaoberá vymýšľaním a hraním pesničiek vlastnej tvorby. Je to dlhodobo fungujúca partička profitujúca najmä z výbornej rytmiky zastúpenej Dancúlom (bicie) a Fúšorom (basgitara). Klasickú zostavu dopĺňajú gitaristi Dury a Mio. Koncom roka 2018 kapela samizdatovo vydala album "Slová z piesku", z ktorého je aj pieseň "Ticho a nahlas" a neúnavne skúša nájsť svoje miestečko na slovenskej hudobnej scéne.

Love My Science

Prize

1
Počet hlasov: 57

Love My Science

Prize

Electropunk/indie/synth/postpunk/deathrock slovensko-anglický projekt Love My Science vznikol koncom roku 2017. Členmi sú Ingrid Rudavská (hudba, texty,klávesy, husle), bývalá členka slovenskej deathrockovej kapely Hysteric Helen hranej aj v rádiu FM, a Richard Veal /UK/ (gitara), bývalý člen britskej kapely. Doteraz nahrali trinásť songov v štúdiu TC Lemons a radi by sa zviditeľnili, hrali na koncertoch, festivaloch alebo v rádiu. Texty pojednávajú o súčasnej realite zavalenej vedecko-technickým pokrokom, virtuálnou realitou, nedostatkom citov, ľudskosti a skrachovaných vzťahov. Opisujú kontrast medzi láskou a vedou, osamelosťou a globalizáciou, nikdenekončiaci virtuálny rozmer i nebezpečie internetu. Hudobne ich ovplyvňujú Joy division, The cure, Gary Numan, Yes yes yeahs, Cranes, DM, Duran Duran či Frustration.

Rudy Bujna

Pompeje

0
Počet hlasov: 55

Rudy Bujna

Pompeje

Rudy vystupuje pod svojím rodným menom Rudy Bujna. Pracuje v lese a vo svojom voľnom čase sa venuje hudbe. Netlačí na pílu, ako príde, tak je. Piesne si skladá už dlhšiu dobu, ale čas nahrať ich prišiel až teraz. Pomohol mu Erik „Losos“ Horák, u ktorého sa to všetko spáchalo. Vo vzduchu visí prvý autorský album. Zatiaľ môžete nájsť na single „V nedeľu ráno...“ a „Pompeje“.

Danube Daniels

Chalcanthite

0
Počet hlasov: 3

Danube Daniels

Chalcanthite

Chalcanthite je druhý singel z pripravovaného konceptuálneho albumu, ktorý začal vznikať v roku 2006 po jednom veľmi smutnom rozchode, ktorý Danube Danielsa ovplyvnil na dlhé mesiace. Hudobnej tvorbe sa predtým intenzívnejšie nevenoval, jeho skladby vznikli prevažne intuitívne. Začiatkom minulého roka sa ich rozhodol posunúť do profesionálnejšej roviny a oslovil producenta Erika „Lososa“ Horáka z kapely Noisecut a Katku Málikovú, ktorá mu prispela klavírnymi aranžmánmi do jednej z piesní. Hotových je zatiaľ 5 pesničiek, každá má iný výraz a charakteristický zvuk. Chalcanthite je zmesou tanečného rocku inšpirovaného kapelou New Order a elektroniky.

design by konkurencia