Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 150

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

LØAN

Jupiter

1
Počet hlasov: 130

LØAN

Jupiter

LØAN je inštrumentálne trio (basgitara – Martin Hudec, gitara – Richard Valovič a bicie – Erik Šabo) zo Zlatých Moraviec. Zoskupenie sa vyformovalo z hudobníkov a priateľov pôsobiacich v poslednom desaťročí vo viacerých kapelách, ktorí k sebe v priebehu rokov inklinovali a spájala ich túžba po tvorbe hudby a odhodlanie. Rokmi sa formovala i žánrová rozmanitosť hudobnej inšpirácie jednotlivých členov, ktorá viedla k súčasným témam, zvuku a smeru vlastnej tvorby. V inštrumentálnych skladbách možno počuť vplyvy psychedelického rocku, klasickej hudby, ambient rocku či minimalizmu, ktoré skupina prenáša do energických, často experimentálnych prvkov v kontraste s atmosférickými pasážami.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 98

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Lukáš Urbánek

Pirane

0
Počet hlasov: 50

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

Out of Office

Understand You

0
Počet hlasov: 48

Out of Office

Understand You

Štvorčlenná bratislavská kapela Out of Office hráva od roku 2016 v zostave 2 gitary, 2 vokály, basa a bicie. Hudobne stojí na základoch klasického energického rocku s prvkami iných žánrov. Skupina príležitostne koncertuje, jej repertoár tvoria výlučne autorské skladby s anglickými textami.

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

2
Počet hlasov: 48

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

Zóna Dilemy je amatérska kapela, ktorá sa zaoberá vymýšľaním a hraním pesničiek vlastnej tvorby. Je to dlhodobo fungujúca partička profitujúca najmä z výbornej rytmiky zastúpenej Dancúlom (bicie) a Fúšorom (basgitara). Klasickú zostavu dopĺňajú gitaristi Dury a Mio. Koncom roka 2018 kapela samizdatovo vydala album "Slová z piesku", z ktorého je aj pieseň "Ticho a nahlas" a neúnavne skúša nájsť svoje miestečko na slovenskej hudobnej scéne.

KolE

My Past

0
Počet hlasov: 34

KolE

My Past

Jakub Kolembus má 17 rokov a hudba mu veľmi prirástla k srdcu. Miluje ju tvoriť či upravovať tvorbu iných. Hudba je pre neho jednou z možností, ktorou sa po škole vydať, no ešte o tom nie je skalopevne rozhodnutý. Zaujímavosťou je, že táto skladba sa zrodila, keď hral na klavíri známu melódiu od Hansa Zimmera (jeho veľkého idola) Intersteller. Postupne sa z dvoch tónov stala vlastná melódia. Pôvodne to mala byť epická skladba, no brat mu poradil, že by ju mal urobiť v štýle drum&bass, tak ju trošku pretransformoval. Okrem hudby sa rád venuje florbalu, písaniu textov, ale aj čítaniu kníh. Jeho umelecké meno je KolE, pretože ho tak prezývajú spolužiaci.

Posthype

Time Eater

0
Počet hlasov: 31

Posthype

Time Eater

Kapela Posthype predstavuje Žilinské garage rock trio. Chalani sa postupne dostávajú do povedomia Žiliny a širšieho okolia cez lokálne koncerty, festivaly a obdobné akcie. Momentálne skupina vydáva svoje debutové EP s názvom Time Eater EP skladajúceho sa z piatich skladieb s charakteristickým spevom, energickými bicími a výraznou basou. Skladby aktuálne zaznievajú na prebiehajúcom turné po Slovensku spolu s kapelou Dave Brannigan.

Tribe

Green D

0
Počet hlasov: 15

Tribe

Green D

Tribe je úplne novým projektom na bratislavskej hudobnej scéne. Ide o duo v zložení Šimon Gál a Martin Vyoral. Spojili sa pred dvoma rokmi, aby našli vlastný originálny zvuk. Snažia sa obohatiť slovenskú scénu o prvky, ktoré im tu roky chýbali. Prvý singel nesie názov Green D a nájdete ho okrem Youtube aj na Spotify. Už teraz pripravujú aj ďalšie single.

D# pipl araund

Forest Walk

0
Počet hlasov: 11

D# pipl araund

Forest Walk

D# pipl araund (These people around) vznikli iba v tomto roku, aj keď koncept kapely vraj ležal bubeníkovi a saxofonistovi v hlave už asi dva roky. Až v tomto roku sa k nim pridal gitarista a basák a hneď si muzikantsky porozumeli. Hudba kapely je ovplyvnená jazzom, rockom a elektronikou (umelcami ako je Aphex Twin, Autechre, Nerve či Squarepusher). Štýlovo by sa sami priradili všeobecne do elektronickej hudby, s miernymi nuansami jazzu a rocku. Demo je nahraté ako live nahrávka na jednu stereo stopu z mixu u nich v skúšobni.

design by konkurencia