Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

ERØ

Naspäť tam

1
Počet hlasov: 180

ERØ

Naspäť tam

Erik Žigmund je študentom hry na gitare na VŠMU v Bratislave, a popri škole skladá hudbu v štýle folku, jazzu, indie rocku, popu aj rnb. Okrem gitary hrá tiež na klavíri a spieva. Jeho inšpiráciou je Amy Winehouse, Zaz, Stevie Wonder a ďalší. Hudbe sa venuje odmalička, ale skladá a koncertuje dva roky. Koncertuje zatiaľ iba v podnikoch, na open micoch alebo v divadlách (Ticho a spol. , Bábkové divadlo v Žiline). Venuje sa aj skladaniu hudbe do rôznych študentských filmov. Spolupracuje aj s Borekom Suchánkom alebo Juliánou Hamranovou. Nedávno mu vyšiel singel a videoklip Naspäť tam, kde hovorí o tom, ako by sa rád vrátil do detských čias. Zložil už viac ako 40 skladieb, ktoré sa chystá postupne nahrať v štúdiu.

Sidy

Crypto rap

1
Počet hlasov: 88

Sidy

Crypto rap

Sidy sa venuje rapu a spevu už približne 5 rokov. Jeho obľúbení hudobníci sú 2pac, Biggi, Future či Wiz Khalifa, zo slovenských iba Ego. Jeho snom je tvoriť hudbu, lebo hudba je pre neho niečo ako sloboda. Zároveň má rád aj kryptomeny, a presne tieto dve veci spojil v tracku Crypto rap.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 64

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 62

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

Lukáš Urbánek

Pirane

0
Počet hlasov: 46

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

Adrián Ulík

Please Mind The Gap

0
Počet hlasov: 45

Adrián Ulík

Please Mind The Gap

Adrián Ulík pochádza z Hlohovca. Miluje elektronickú hudbu, ktorú sleduje a samozrejme počúva už niekoľko rokov. V minulosti hrával aj ako drum’n’bassový DJ pod menom KRIDIAN. Tvorba hudby ho vždy fascinovala a zaujímala, avšak až teraz sa jej venuje naplno. Doteraz vždy, keď mal možnosť, sa postupne vzdelával, ako napr. počas navštevovania kurzu hudobnej produkcie v Bristole alebo slovenského kurzu v LFO škole.

NaiKavols

Epitaf na Seikilovom náhrobku

0
Počet hlasov: 27

NaiKavols

Epitaf na Seikilovom náhrobku

Persona NaiKavols vznikla v roku 2018 s cieľom autora podeliť sa o svoje myšlienky so svetom. Myšlienky, ktoré predstavujú nielen jeho osobné strasti, ale aj momentálne dianie vo svete. NaiKavols sa snaží pohybovať v rôznych hudobných štýloch a žánroch kladúc dôraz na jeho veľký hlasový rozsah. Tvorí prevažne alternatívnu elektronickú hudbu s prvkami orchestrálnej hudby, folku, popu a housu. NaiKavols zatiaľ vydal sedem EPčiek, ktoré boli inšpirované mnohými životnými etapami. Pieseň Epitaf na Seikilovom náhrobku sa nachádza na jeho najnovšom EP Taurus Season, ktoré bolo inšpirované historickým vývojom hudby a polyfonie v stredoveku, antike a renesancii.

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

2
Počet hlasov: 18

Zóna Dilemy

Ticho a nahlas

Zóna Dilemy je amatérska kapela, ktorá sa zaoberá vymýšľaním a hraním pesničiek vlastnej tvorby. Je to dlhodobo fungujúca partička profitujúca najmä z výbornej rytmiky zastúpenej Dancúlom (bicie) a Fúšorom (basgitara). Klasickú zostavu dopĺňajú gitaristi Dury a Mio. Koncom roka 2018 kapela samizdatovo vydala album "Slová z piesku", z ktorého je aj pieseň "Ticho a nahlas" a neúnavne skúša nájsť svoje miestečko na slovenskej hudobnej scéne.

LØAN

Jupiter

0
Počet hlasov: 7

LØAN

Jupiter

LØAN je inštrumentálne trio (basgitara – Martin Hudec, gitara – Richard Valovič a bicie – Erik Šabo) zo Zlatých Moraviec. Zoskupenie sa vyformovalo z hudobníkov a priateľov pôsobiacich v poslednom desaťročí vo viacerých kapelách, ktorí k sebe v priebehu rokov inklinovali a spájala ich túžba po tvorbe hudby a odhodlanie. Rokmi sa formovala i žánrová rozmanitosť hudobnej inšpirácie jednotlivých členov, ktorá viedla k súčasným témam, zvuku a smeru vlastnej tvorby. V inštrumentálnych skladbách možno počuť vplyvy psychedelického rocku, klasickej hudby, ambient rocku či minimalizmu, ktoré skupina prenáša do energických, často experimentálnych prvkov v kontraste s atmosférickými pasážami.

Pego

Know You

0
Počet hlasov: 6

Pego

Know You

Matúš Pecho pochádza z Partizánskeho a pod menom Pego sa hudobnej produkcii venuje približne od roku 2008. Väčšina jeho produkcie je temná a miestami experimentálna. Do Demovnice sa po dlhom zvažovaní rozhodol poslať track Know You, ktorý je síce z roku 2017, ale nie je až tak temný.

design by konkurencia