Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

Sidy

Crypto rap

0
Počet hlasov: 105

Sidy

Crypto rap

Sidy sa venuje rapu a spevu už približne 5 rokov. Jeho obľúbení hudobníci sú 2pac, Biggi, Future či Wiz Khalifa, zo slovenských iba Ego. Jeho snom je tvoriť hudbu, lebo hudba je pre neho niečo ako sloboda. Zároveň má rád aj kryptomeny, a presne tieto dve veci spojil v tracku Crypto rap.

Deepsound underground

Sunflower

1
Počet hlasov: 88

Deepsound underground

Sunflower

Ján Labovský sa venuje produkcii elektro underground hudby (techno, melodic, minimal, deep), ktorú tvorí v Holandsku, kde už pár rokov žije. Jeho umelecké meno je Deepsound underground a do Demovnice vybral track s názvom Sunflower. Ide o pomalšiu melodickú skladbu.

Adrián Ulík

Please Mind The Gap

2
Počet hlasov: 73

Adrián Ulík

Please Mind The Gap

Adrián Ulík pochádza z Hlohovca. Miluje elektronickú hudbu, ktorú sleduje a samozrejme počúva už niekoľko rokov. V minulosti hrával aj ako drum’n’bassový DJ pod menom KRIDIAN. Tvorba hudby ho vždy fascinovala a zaujímala, avšak až teraz sa jej venuje naplno. Doteraz vždy, keď mal možnosť, sa postupne vzdelával, ako napr. počas navštevovania kurzu hudobnej produkcie v Bristole alebo slovenského kurzu v LFO škole.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 57

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Dominika

Blooming

0
Počet hlasov: 43

Dominika

Blooming

Dominika píše o láske, o nádeji a o živote. Jednou z jej najväčších inšpirácii je cestovanie, konkrétne ľudia, ktorých stretáva. Toto sa podpísalo aj na nahrávaní piesní, ktoré vyšli na EP Elderflower Sea. Producent Freddie je z Londýna, nahrávali ho v Berlíne, anjelské vokály Mely a Ingrid sú z Rakúska a Nórska, gitarové sólo je z New Yorku a zmastrovalo a zmixovalo sa to doma na Slovensku, v Nitre.

Suspicious

Dark Paradise

0
Počet hlasov: 25

Suspicious

Dark Paradise

Milan Komrhel pochádza z Galanty a hudbe sa venuje od útleho detstva, keď ho rodičia prihlásili na klavír. V roku 1998 si kúpil prvý počítač Atari so softwareom Cubase a zvukovým modulom Roland. Neskôr s kamarátmi založil skupinu Suspicious, a pod týmto názvom tvorí dodnes, avšak sám. Tvorí elektronickú hudbu, ktorú bližšie sám definovať nechce. Tvorí pre radosť a chcel by sa s ňou podeliť aj s poslucháčmi Rádia_FM. Skladba, ktorú vybral, má názov Dark Paradise, a okrem názvu nemá nič spoločné s Lanou del Rey – Milan ho vymyslel skôr a neskôr ho už nechcel meniť.

Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 21

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

NaiKavols

Epitaf na Seikilovom náhrobku

0
Počet hlasov: 19

NaiKavols

Epitaf na Seikilovom náhrobku

Persona NaiKavols vznikla v roku 2018 s cieľom autora podeliť sa o svoje myšlienky so svetom. Myšlienky, ktoré predstavujú nielen jeho osobné strasti, ale aj momentálne dianie vo svete. NaiKavols sa snaží pohybovať v rôznych hudobných štýloch a žánroch kladúc dôraz na jeho veľký hlasový rozsah. Tvorí prevažne alternatívnu elektronickú hudbu s prvkami orchestrálnej hudby, folku, popu a housu. NaiKavols zatiaľ vydal sedem EPčiek, ktoré boli inšpirované mnohými životnými etapami. Pieseň Epitaf na Seikilovom náhrobku sa nachádza na jeho najnovšom EP Taurus Season, ktoré bolo inšpirované historickým vývojom hudby a polyfonie v stredoveku, antike a renesancii.

ERØ

Naspäť tam

0
Počet hlasov: 12

ERØ

Naspäť tam

Erik Žigmund je študentom hry na gitare na VŠMU v Bratislave, a popri škole skladá hudbu v štýle folku, jazzu, indie rocku, popu aj rnb. Okrem gitary hrá tiež na klavíri a spieva. Jeho inšpiráciou je Amy Winehouse, Zaz, Stevie Wonder a ďalší. Hudbe sa venuje odmalička, ale skladá a koncertuje dva roky. Koncertuje zatiaľ iba v podnikoch, na open micoch alebo v divadlách (Ticho a spol. , Bábkové divadlo v Žiline). Venuje sa aj skladaniu hudbe do rôznych študentských filmov. Spolupracuje aj s Borekom Suchánkom alebo Juliánou Hamranovou. Nedávno mu vyšiel singel a videoklip Naspäť tam, kde hovorí o tom, ako by sa rád vrátil do detských čias. Zložil už viac ako 40 skladieb, ktoré sa chystá postupne nahrať v štúdiu.

Lukáš Urbánek

Pirane

0
Počet hlasov: 0

Lukáš Urbánek

Pirane

Lukáš Urbánek prešiel od kapelného hrania k hraniu sólo - sám si vraj rozumie najviac. Často píše, najmä o láske, nakoľko je to pre neho jedným z najsilnejších citov. Skladba Pirane vznikla v roku 2018 a Lukáš verí v to, že sa nám nebude zdať príliš smutná. Podľa neho je aj naozaj šťastný človek ten, kto sa dokáže tešiť aj zo smutnej pesničky.

design by konkurencia