Take Apart

All Insane

0
Počet hlasov: 59

Take Apart

All Insane

Kapela Take Apart pochádza z Púchova a hrá alternatívny rock zo začiatku 90. rokov. V ich skladbách cítiť grunge rock s občasnými úletmi do vôd jemnej psychadélie. Skladajú vlastné skladby spievané výlučne v anglickom jazyku.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 53

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Fortuan

Time

0
Počet hlasov: 42

Fortuan

Time

Kapela Fortuan je rocková kapela z okolia Bratislavy, založená v roku 2018. Na jar 2019 absolvovala svoje prvé koncerty, v lete si zahrá napríklad na festivale Horehronské Mecheche 2019 v Heľpe. Koncom leta kapela vydá ešte dve skladby, v klipe jednej z nich sa objaví aj známy slovenský YouTuber. Na jeseň kapela Fortuan zabojuje o slovenskú nomináciu na INES showcase festivale, s nádejou na prvé zahraničné festivaly v roku 2020.

Deepsound underground

Sunflower

0
Počet hlasov: 31

Deepsound underground

Sunflower

Ján Labovský sa venuje produkcii elektro underground hudby (techno, melodic, minimal, deep), ktorú tvorí v Holandsku, kde už pár rokov žije. Jeho umelecké meno je Deepsound underground a do Demovnice vybral track s názvom Sunflower. Ide o pomalšiu melodickú skladbu.

Sidy

Crypto rap

0
Počet hlasov: 23

Sidy

Crypto rap

Sidy sa venuje rapu a spevu už približne 5 rokov. Jeho obľúbení hudobníci sú 2pac, Biggi, Future či Wiz Khalifa, zo slovenských iba Ego. Jeho snom je tvoriť hudbu, lebo hudba je pre neho niečo ako sloboda. Zároveň má rád aj kryptomeny, a presne tieto dve veci spojil v tracku Crypto rap.

Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 23

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

RaM

Definitívne

1
Počet hlasov: 17

RaM

Definitívne

Kapela sa prvýkrát objavila v Demovnici v roku 2016, teraz využijú svoju druhú šancu. Pod projektom R a M sa ukrýva Michal Matula (spev a texty) a Rastislav Jurečka (hudba a programovanie). Tvoria alternatívny synth-pop ovplyvnený kapelami ako Depeche Mode, Nine Inch Nails a Massive Attack. Zatiaľ majú na konte album z názvom Svet, v ktorom žijeme z roku 2013. Skladby sú postavené na prepracovanom aranžmáne, gradácii a temnej atmosfére, ktorú tvoria hlavne synth zvuky a sample, ktoré sa snažia vyrábať od základov.

Suspicious

Dark Paradise

0
Počet hlasov: 9

Suspicious

Dark Paradise

Milan Komrhel pochádza z Galanty a hudbe sa venuje od útleho detstva, keď ho rodičia prihlásili na klavír. V roku 1998 si kúpil prvý počítač Atari so softwareom Cubase a zvukovým modulom Roland. Neskôr s kamarátmi založil skupinu Suspicious, a pod týmto názvom tvorí dodnes, avšak sám. Tvorí elektronickú hudbu, ktorú bližšie sám definovať nechce. Tvorí pre radosť a chcel by sa s ňou podeliť aj s poslucháčmi Rádia_FM. Skladba, ktorú vybral, má názov Dark Paradise, a okrem názvu nemá nič spoločné s Lanou del Rey – Milan ho vymyslel skôr a neskôr ho už nechcel meniť.

Dominika

Blooming

0
Počet hlasov: 8

Dominika

Blooming

Dominika píše o láske, o nádeji a o živote. Jednou z jej najväčších inšpirácii je cestovanie, konkrétne ľudia, ktorých stretáva. Toto sa podpísalo aj na nahrávaní piesní, ktoré vyšli na EP Elderflower Sea. Producent Freddie je z Londýna, nahrávali ho v Berlíne, anjelské vokály Mely a Ingrid sú z Rakúska a Nórska, gitarové sólo je z New Yorku a zmastrovalo a zmixovalo sa to doma na Slovensku, v Nitre.

Adrián Ulík

Please Mind The Gap

0
Počet hlasov: 6

Adrián Ulík

Please Mind The Gap

Adrián Ulík pochádza z Hlohovca. Miluje elektronickú hudbu, ktorú sleduje a samozrejme počúva už niekoľko rokov. V minulosti hrával aj ako drum’n’bassový DJ pod menom KRIDIAN. Tvorba hudby ho vždy fascinovala a zaujímala, avšak až teraz sa jej venuje naplno. Doteraz vždy, keď mal možnosť, sa postupne vzdelával, ako napr. počas navštevovania kurzu hudobnej produkcie v Bristole alebo slovenského kurzu v LFO škole.

design by konkurencia