Bibi Hall

This Is How We Do

4
Počet hlasov: 81

Bibi Hall

This Is How We Do

Speváčka Bibi Hall sa hudbe venuje od svojich desiatich rokov, na klavíri hrá 12 rokov, čo jej pomáha pri skladaní textov a hudby. Jej najvýraznejšie úspechy boli na muzikálovej akadémii pôsobiacej na Novej scéne, kde pôsobila 3 roky a vyhrala aj niekoľko cien. Ako sólová speváčka veľakrát vystúpila na rôznych podujatiach, napr. na Fashion show Lydie Eckhardt či na premiére divadelnej hry Leni - Zdenka Studenková. Aj keď bol proces vzniku skupiny dlhý a náročný, nakoniec vzniklo spojenie Bibi Hall And Absolute Dreamers.

Deepsound underground

Sunflower

0
Počet hlasov: 53

Deepsound underground

Sunflower

Ján Labovský sa venuje produkcii elektro underground hudby (techno, melodic, minimal, deep), ktorú tvorí v Holandsku, kde už pár rokov žije. Jeho umelecké meno je Deepsound underground a do Demovnice vybral track s názvom Sunflower. Ide o pomalšiu melodickú skladbu.

Sidy

Crypto rap

1
Počet hlasov: 40

Sidy

Crypto rap

Sidy sa venuje rapu a spevu už približne 5 rokov. Jeho obľúbení hudobníci sú 2pac, Biggi, Future či Wiz Khalifa, zo slovenských iba Ego. Jeho snom je tvoriť hudbu, lebo hudba je pre neho niečo ako sloboda. Zároveň má rád aj kryptomeny, a presne tieto dve veci spojil v tracku Crypto rap.

Take Apart

All Insane

0
Počet hlasov: 38

Take Apart

All Insane

Kapela Take Apart pochádza z Púchova a hrá alternatívny rock zo začiatku 90. rokov. V ich skladbách cítiť grunge rock s občasnými úletmi do vôd jemnej psychadélie. Skladajú vlastné skladby spievané výlučne v anglickom jazyku.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 36

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 36

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

Absence of Existence

Vous Petite Fille Triste

0
Počet hlasov: 31

Absence of Existence

Vous Petite Fille Triste

Absence of Existence je začínajúce duo z Košíc v zložení Tomáš Huszaník (hudba, gitara, klavír) a Vanda Hašková (texty, spev). Názov dvojice vyjadruje ich nihilisticko-existencionalistické ladenie, kedy spovedajú svoje vnútra a trhajú ilúzie svojej optiky. Žánrovo sa pohybujú medzi jazzom, bluesom, art-rockom, ale škatuľkovaniu sa chcú radšej vyhýbať. Momentálne je mnohopočetným zdrojom ich inšpirácie tvorba Deža Ursinyho spolu s Ivanom Štrpkom. Pieseň Vous Petite Fille Triste (Ty malé smutné dievča) je o dievčati so srdcervúco dobrým srdcom, ktoré bolo nútené robiť eskort a psychicky to ňou značne pohlo. Autori jej príbeh poznajú veľmi dobre, a preto sa rozhodli poctiť si jej krásnu dušu ódou na jej neblahú minulosť a dobré srdce.

Daniel Kuciak

Nájsť seba

0
Počet hlasov: 28

Daniel Kuciak

Nájsť seba

V Demovnici sa Daniel Kuciak objavil už v minulosti, no tentokrát nám prináša najnovší singel Nájsť Seba s americkou produkciou a mix-masteringom od Mareka Rakovického z LVGNC studio.

RaM

Definitívne

0
Počet hlasov: 8

RaM

Definitívne

Kapela sa prvýkrát objavila v Demovnici v roku 2016, teraz využijú svoju druhú šancu. Pod projektom R a M sa ukrýva Michal Matula (spev a texty) a Rastislav Jurečka (hudba a programovanie). Tvoria alternatívny synth-pop ovplyvnený kapelami ako Depeche Mode, Nine Inch Nails a Massive Attack. Zatiaľ majú na konte album z názvom Svet, v ktorom žijeme z roku 2013. Skladby sú postavené na prepracovanom aranžmáne, gradácii a temnej atmosfére, ktorú tvoria hlavne synth zvuky a sample, ktoré sa snažia vyrábať od základov.

Fortuan

Time

0
Počet hlasov: 7

Fortuan

Time

Kapela Fortuan je rocková kapela z okolia Bratislavy, založená v roku 2018. Na jar 2019 absolvovala svoje prvé koncerty, v lete si zahrá napríklad na festivale Horehronské Mecheche 2019 v Heľpe. Koncom leta kapela vydá ešte dve skladby, v klipe jednej z nich sa objaví aj známy slovenský YouTuber. Na jeseň kapela Fortuan zabojuje o slovenskú nomináciu na INES showcase festivale, s nádejou na prvé zahraničné festivaly v roku 2020.

design by konkurencia