IAmNot

Tell me the Reason

1
Počet hlasov: 182

IAmNot

Tell me the Reason

Sofia je mladá producentka z Bratislavy, ktorá rozbieha svoj vlastný elektro/tanečný projekt s názvom IAmNot. Práve pracuje na skladbách na svoj debutový album. V blízkej dobe zverejní aj videoklip na druhý singel, o ktorého réžiu sa postaral Simon Seris, ktorý točil klipy grimeovým rapperom ako napríklad Smack alebo Gleb, poprípade známej slovenskej kapele Korben Dallas. Žánrovo vychádza z tanečného UK elektra 90. rokov, ktorý má v krvi od mala, a ktorý miluje.

Pavlovitz No Profits

Zabudnutá pieseň od The Cure

3
Počet hlasov: 69

Pavlovitz No Profits

Zabudnutá pieseň od The Cure

Kapela Pavlovitz No Profits vznikla v apríli 2018 v Bardejove, a jej zostavu momentálne tvoria Pavlovitz /Pavol Bartoš/ - gitara/vokály, Peter Gurský - basgitara a Matúš Roman - bicie/vokály. Skladba Zabudnutá pieseň od The Cure vznikla ešte v roku 2014. Je to melancholická a zároveň povzbudzujúca pieseň venovaná párom rovnakého pohlavia. Týmto im kapela vyslovuje podporu a obdiv, aby sa nevzdávali snov a všetkého, čo k tomu patrí. V septembri 2019 pripravujú krst a vydanie EP so šiestimi skladbami, ako aj živé vystúpenia.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

4
Počet hlasov: 62

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Deepsound underground

Sunflower

1
Počet hlasov: 42

Deepsound underground

Sunflower

Ján Labovský sa venuje produkcii elektro underground hudby (techno, melodic, minimal, deep), ktorú tvorí v Holandsku, kde už pár rokov žije. Jeho umelecké meno je Deepsound underground a do Demovnice vybral track s názvom Sunflower. Ide o pomalšiu melodickú skladbu.

Bibi Hall

This Is How We Do

0
Počet hlasov: 39

Bibi Hall

This Is How We Do

Speváčka Bibi Hall sa hudbe venuje od svojich desiatich rokov, na klavíri hrá 12 rokov, čo jej pomáha pri skladaní textov a hudby. Jej najvýraznejšie úspechy boli na muzikálovej akadémii pôsobiacej na Novej scéne, kde pôsobila 3 roky a vyhrala aj niekoľko cien. Ako sólová speváčka veľakrát vystúpila na rôznych podujatiach, napr. na Fashion show Lydie Eckhardt či na premiére divadelnej hry Leni - Zdenka Studenková. Aj keď bol proces vzniku skupiny dlhý a náročný, nakoniec vzniklo spojenie Bibi Hall And Absolute Dreamers.

Zlý Funk

Vieš, že nie som zlý

1
Počet hlasov: 34

Zlý Funk

Vieš, že nie som zlý

Skupina Zlý Funk funguje s prestávkami od roku 2014. Pochádza z Bardejova, aj keď momentálne sú takmer všetci niekde mimo. Na začiatku bol Sancho a Jednoduchý Syntax, potom sa pridal Kendo. Najprv to bolo iba o koncertoch so sólovými vecami, ktoré mali. Neskôr začali spolu nahrávať. Od tej doby spoločne vydali 4 single. Skladba Vieš, že nie som zlý je tohto roku 5. singel, ktorý vyšiel pod Zlým Funkom. Predchádzali mu Hej, Doktor! a Jaba Daba Dúúú. Jeden Pridal aj Sancho, ďalšie budú vypustené ešte v priebehu tohto leta. Pieseň Vieš, že nie som zlý nie je úplne to, čo zvyčajne Zlý Funk robí, avšak nikde nie je napísané, ako to má znieť.

Vincent

Bereme to vážne

16
Počet hlasov: 33

Vincent

Bereme to vážne

Peter je z Bratislavy a vystupuje pod menom Vincent. Svoje demo nahrávky nahráva v práci a doma asi 4 mesiace. Ku skladbe Bereme to vážne plánuje čoskoro vydať aj videoklip.

Kvaskova

Pripovidka

0
Počet hlasov: 14

Kvaskova

Pripovidka

Východoslovenská kapela KVASKOVA funguje v aktuálnej zostave zhruba dva roky, aktívne skúša v MusicLabe v Košiciach. Pieseň v rusínskom jazyku Pripovidka, v preklade Rozprávka, je veľmi sugestívna. Je o vnímaní niekedy čiernych myšlienok, ktoré sa prirodzene rozpúšťajú vplyvom blahodárneho prostredia. Je tiež o hľadaní a znovunájdení akejsi rovnováhy a sily pokračovať, ako sa hovorí „po stý krát“. Je o uvedomení a vyslovení toho, o čom snívame a po čom túžime, a nebojíme sa o to znova a znova usilovať. K piesni vzniklo aj nízkorozpočtové video.

Kristína Mihaľová

I’ll Be There

0
Počet hlasov: 9

Kristína Mihaľová

I’ll Be There

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý sa prezentujú ich prvou spoločnou skladbou I’ll Be There, ktorá vznikla spontánne, tak ako väčšina ich pôvodnej tvorby.

BOX

Samotári

0
Počet hlasov: 3

BOX

Samotári

Kapela BOX hrá v aktuálnej zostave Mišák, Buse a Peťo už asi 2 roky. Nedávno vydali nový dvojpesničkový singel a z neho do Demovnice vybrali pieseň Samotári. Majú radi, keď je v hudbe počuť názory, postoje a emócie, ktoré vytvárajú dôležitú pridanú hodnotu.

design by konkurencia