IAmNot

Tell me the Reason

0
Počet hlasov: 112

IAmNot

Tell me the Reason

Sofia je mladá producentka z Bratislavy, ktorá rozbieha svoj vlastný elektro/tanečný projekt s názvom IAmNot. Práve pracuje na skladbách na svoj debutový album. V blízkej dobe zverejní aj videoklip na druhý singel, o ktorého réžiu sa postaral Simon Seris, ktorý točil klipy grimeovým rapperom ako napríklad Smack alebo Gleb, poprípade známej slovenskej kapele Korben Dallas. Žánrovo vychádza z tanečného UK elektra 90. rokov, ktorý má v krvi od mala, a ktorý miluje.

JamSquad

Miluj ma

0
Počet hlasov: 85

JamSquad

Miluj ma

Kapela JamSquad pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Začiatkom roku 2017 ju založili členovia Maco (gitara) a Petko (spev), po čase sa k nim pridal Mišák (bicie) a až po približne pol roku sa našiel posledný článok tejto štvorice, Martin (basa). Žánrovo sa pohybujú na úrovni funky-rocku s prvkami popu. Prednedávnom vydali svoj prvý singel Miluj Ma!. Snažia sa písať texty hlavne o láske, avšak v trochu sarkastickom štýle.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 65

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Pavlovitz No Profits

Zabudnutá pieseň od The Cure

0
Počet hlasov: 27

Pavlovitz No Profits

Zabudnutá pieseň od The Cure

Kapela Pavlovitz No Profits vznikla v apríli 2018 v Bardejove, a jej zostavu momentálne tvoria Pavlovitz /Pavol Bartoš/ - gitara/vokály, Peter Gurský - basgitara a Matúš Roman - bicie/vokály. Skladba Zabudnutá pieseň od The Cure vznikla ešte v roku 2014. Je to melancholická a zároveň povzbudzujúca pieseň venovaná párom rovnakého pohlavia. Týmto im kapela vyslovuje podporu a obdiv, aby sa nevzdávali snov a všetkého, čo k tomu patrí. V septembri 2019 pripravujú krst a vydanie EP so šiestimi skladbami, ako aj živé vystúpenia.

Bibi Hall

This Is How We Do

0
Počet hlasov: 25

Bibi Hall

This Is How We Do

Speváčka Bibi Hall sa hudbe venuje od svojich desiatich rokov, na klavíri hrá 12 rokov, čo jej pomáha pri skladaní textov a hudby. Jej najvýraznejšie úspechy boli na muzikálovej akadémii pôsobiacej na Novej scéne, kde pôsobila 3 roky a vyhrala aj niekoľko cien. Ako sólová speváčka veľakrát vystúpila na rôznych podujatiach, napr. na Fashion show Lydie Eckhardt či na premiére divadelnej hry Leni - Zdenka Studenková. Aj keď bol proces vzniku skupiny dlhý a náročný, nakoniec vzniklo spojenie Bibi Hall And Absolute Dreamers.

Zlý Funk

Vieš, že nie som zlý

0
Počet hlasov: 24

Zlý Funk

Vieš, že nie som zlý

Skupina Zlý Funk funguje s prestávkami od roku 2014. Pochádza z Bardejova, aj keď momentálne sú takmer všetci niekde mimo. Na začiatku bol Sancho a Jednoduchý Syntax, potom sa pridal Kendo. Najprv to bolo iba o koncertoch so sólovými vecami, ktoré mali. Neskôr začali spolu nahrávať. Od tej doby spoločne vydali 4 single. Skladba Vieš, že nie som zlý je tohto roku 5. singel, ktorý vyšiel pod Zlým Funkom. Predchádzali mu Hej, Doktor! a Jaba Daba Dúúú. Jeden Pridal aj Sancho, ďalšie budú vypustené ešte v priebehu tohto leta. Pieseň Vieš, že nie som zlý nie je úplne to, čo zvyčajne Zlý Funk robí, avšak nikde nie je napísané, ako to má znieť.

Deepsound underground

Sunflower

0
Počet hlasov: 13

Deepsound underground

Sunflower

Ján Labovský sa venuje produkcii elektro underground hudby (techno, melodic, minimal, deep), ktorú tvorí v Holandsku, kde už pár rokov žije. Jeho umelecké meno je Deepsound underground a do Demovnice vybral track s názvom Sunflower. Ide o pomalšiu melodickú skladbu.

Wuss

REM

0
Počet hlasov: 11

Wuss

REM

Matej Sedlák sa vo voľnom čase venuje DJingu a techno, house, ambient produkcii pod pseudonymom Wuss. Skladbu REM žánrovo zaradil medzi techno ambient a break.

BLu-Fi

Okay, That Does It

1
Počet hlasov: 6

BLu-Fi

Okay, That Does It

Radovan Baláž na hudobnej scéne figuruje pod umeleckým menom BLu-Fi. Je čerstvým absolventom VŠMU a pracuje ako klavirista v jednom z bratislavských hotelov. Jeho hudba vychádza z jazzu, hip hopu, groovu, ale je tiež charakteristická zmesou elektronickej hudby a nintendového chiptune. Hudba BLu-Fi sa pokúša o prepojenie rôznych žánrov a odporuje poslucháčovmu očakávaniu jej vývoja. Má viacero zvukových vrstiev a je harmonicky príbuzná jazzu. Neobvyklé striedanie rytmov, metier a polyrytmia sú takisto súčasťami, ktoré napomáhajú vzopretiu sa očakávaniam, na ktoré je masový poslucháč zvyknutý z počúvania populárnej hudby.

Vincent

Bereme to vážne

1
Počet hlasov: 0

Vincent

Bereme to vážne

Peter je z Bratislavy a vystupuje pod menom Vincent. Svoje demo nahrávky nahráva v práci a doma asi 4 mesiace. Ku skladbe Bereme to vážne plánuje čoskoro vydať aj videoklip.

design by konkurencia