Máš iba jeden hlas pre jednu skladbu. Dobre si to rozmysli.

IAmNot

Tell me the Reason

0
Počet hlasov: 196

IAmNot

Tell me the Reason

Sofia je mladá producentka z Bratislavy, ktorá rozbieha svoj vlastný elektro/tanečný projekt s názvom IAmNot. Práve pracuje na skladbách na svoj debutový album. V blízkej dobe zverejní aj videoklip na druhý singel, o ktorého réžiu sa postaral Simon Seris, ktorý točil klipy grimeovým rapperom ako napríklad Smack alebo Gleb, poprípade známej slovenskej kapele Korben Dallas. Žánrovo vychádza z tanečného UK elektra 90. rokov, ktorý má v krvi od mala, a ktorý miluje.

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

3
Počet hlasov: 158

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

Bratislavskú skupinu BELLCANTO založil gitarista a spevák Martin Domáň Bellcanto (ex-Fresh Carnations, ex-Rain) s bubeníkom Petrom Stankom (ex-Rain), s ktorým už vo viacerých skupinách hrával. Hrajú priamočiary indie rock'n'roll & alternative pop. Neskôr do kapely pribudol basák Michal Vorčák a klávesák Michal Ondroš. V týchto dňoch púšťajú medzi ľudí svoj nový singel Čas hrá medzi nás.

Vanesa Jam

Jeseň

0
Počet hlasov: 96

Vanesa Jam

Jeseň

Vanesa Jambrozyová sa venuje nielen divadlu, ale aj hudbe, ktorej by postupne chcela vyčleniť viac svojho času. Do Demovnice Rádia_FM sa zapojila tematickou skladbou Jeseň.

Save as

Boží flám

1
Počet hlasov: 63

Save as

Boží flám

V aktuálnom zložení Ravando Mexa (gitara), Tomáš Cecek (basa), Peťo Rúža (bicie), Iwan Hrozný (slide) Didgeridoo kapely funguje asi tri roky. Vznikla na základe Ravandovej iniciatívy a nekonečnej chuti hrať. Každý člen mal už niečo za sebou odohrané, niekto viac a niekto menej, čo malo za následok takmer okamžitú vlastnú tvorbu, ktorá vystihuje každého povahu, názory a osobnú energiu.

Lera

Walked Away

0
Počet hlasov: 46

Lera

Walked Away

Mladá indie-rocková kapela Lera pochádza z Bratislavy, no doteraz pôsobila na scéne pod názvom CORR. Pod týmto menom sa kapela zúčastnila Demovnice aj v minulosti, keď sa jej podarilo vyhrať dve kolá s debutovým singlom Chance to Win. Aktuálne kapela vydala svoje debutové EP Colors of Running River, ktoré je pomyselnou rozlúčkou s obdobím CORR, keďže EP je kombináciou starších a nových piesní. Z tohoto EP pochádza aj singel Walked Away.

Everglade

Confusion

1
Počet hlasov: 40

Everglade

Confusion

Vznik kapely sa datuje na rok 2015. Jej tvorba stojí pevnými nohami na hard-rockovom základe, je však „líznutá“ alternatívou a práve toto spojenie jej dáva nezameniteľný punc. Chlapci milujú svojich fanúšikov a preto ich debutový album, ktorý vyšiel v auguste tohto roku, je v digitálnej forme dostupný úplne grátis. Skladba Confusion je prvým spoločným dielom tohto qarteta a zároveň prvá v na albume. Obsadenie Everglade tvorí spevák Maťo Melichar, na gitare hrá Lukáš „Laky“ Villem, basu ovláda Maťo „Kuzmič“ Šúchal a na bicie búcha Marcel Sucháň.

Polar Mango

Break Out

0
Počet hlasov: 30

Polar Mango

Break Out

Polar Mango je dvojica hudobníkov a producentov zo Žiliny, ktorí kombinujú živé nástroje s elektronikou. Vo svojej tvorbe sú autormi textov, melódií, harmónií, kompozície aj aranžmánu.

NighTeen SevenTies

Breathe closely

0
Počet hlasov: 20

NighTeen SevenTies

Breathe closely

Mladá kapela NighTeen SevenTies pochádza z Myjavy. Hudobný žáner kapely je zmes pop punku, post-hardcore-u a alternative rocku, aj keď tieto škatuľky pre nich nikdy nemali veľký význam. Každý z členov počúva inú hudbu, čo reflektuje aj ich tvorba. Chcú, aby pre nich bola každá skladba niečím výnimočná. Cieľom je nebyť zaškatuľkovaní v jednej žánrovej bubline a limitovať sa jej hranicami.

Temporalsounds

Black Hole II

0
Počet hlasov: 5

Temporalsounds

Black Hole II

Temporalsounds vo voľnom čase rád komponuje elektronickú hudbu pomocou PC a DAW & Plugins, prípadne niekedy využíva aj keyboard.

Sushicide

Hormones

0
Počet hlasov: 3

Sushicide

Hormones

Hormones, debutový singel alternatívno-popovej kapely Sushicide, vám pomôže pochopiť vaše emócie s dávkou vedeckého nadhľadu. Smútok, šťastie, hnev, nenávisť a v podstate každý pocit, ktorý zažívate, je iba reakciou vo vašom mozgu vyvolaná najmä hormónmi adrenalínom, oxytocínom a dopamínom. Kapela Sushicide je projekt, ktorý okrem hudby slúži ako kreatívny priestor a prax pre mladých umelcov a marketérov. Sushicide predstavuje opak suicide (samovražda). Motivuje ľudí k tomu, aby keď majú problémy, riešili ich hudbou, umením, priateľmi, športom, sushi a nie krajnými rozhodnutiami, akými sú napríklad samovražda, sebaubližovanie alebo drogy.

design by konkurencia