Rado One

Miracles

8
Počet hlasov: 259

Rado One

Miracles

Rado One je slobodné hudobné duo zložené zo skúsených slovenských interpretov. Matej Smutný je bubeník kapely Martina Haricha a má na svojom konte stovky koncertov po celej Európe. V Rado One hrá v živom prevedení elektronické pady (bicie). Druhým členom je Radovan Oravkin zo slovenskej skupiny Reunion, ktorá má na svojom konte niekoľko úspešných singlov aj zo slovenských komerčných rádií, naživo spieva a hrá na basgitaru a gitaru. Projekt Rado One vznikol za účelom vytvorenia muziky, ktorá nebude ničím limitovaná. Rado One je alternatívny pop s prvkami orchestrálnej hudby a miestami aj hip-hopu.

Trilobeat

Čiara

1
Počet hlasov: 64

Trilobeat

Čiara

Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Skladateľ Jakub Mikula stavia atmosféru skladieb na klavírnych kompozíciách, tie sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích Marek Sasko (Horehigh, Matěj Vávra Band, Genius Locci). Po dvoch rokoch aktívnej spolupráce štyroch hudobníkov z rôznych hudobných sfér sa úvodná kapitola projektu uzatvorila a Trilobeat 4. apríla vydal debutový eponymný album, ktorý následne odprezentoval na turné po slovenských mestách.

Kvet z Alokatu

Líška

0
Počet hlasov: 48

Kvet z Alokatu

Líška

Kvet z Alokatu je zoskupenie naoko nezoskupiteľných ľudí, ktorých spojila láska k muzike, elektrizujúcim koncertom a vypredaným štadiónom. Jeho prvé semienka boli starostlivo uložené do zeme v meste Banská Bystrica, po čom nasledovali roky kultivácie, hnojenia a kyprenia. Počas spoločných „seáns“ sa pokúšali oddeliť plevel od ušľachtilých výhonkov, presvetliť kompozície a zapustiť silné korene. Povzbudení úspechmi na hudobných súťažiach a priaznivou klímou ich listy bujneli, až kým sa dostali do bodu, v ktorom prerastajú črepník a je načase presadiť sa. Preto sa s nami podelili o svoje prvé plody kultivované v PJ STUDIO.

Easy Peasy

Význam

0
Počet hlasov: 28

Easy Peasy

Význam

DRUHÁ ŠANCA V minulosti boli Easy Peasy v Demovnici so skladbou Pomáhaj a chráň, no dnes prichádzajú s novým singlom Význam. Skladba je dôkazom toho, že kde je vôľa, tam je cesta, len treba vydržať. Po niekoľkoročnej práci sa im ju totiž podarilo nahrať vo vlastnom štúdiu, odkiaľ je aj klip k skladbe. Ako to už býva, úspešné dokončenie štúdia šlo na úkor neúspechu dlhoročného vzťahu jedného z členov kapely. Tak vznikol aj text pesničky, kedy bol spolu s hudbou napísaný po ťažkom rozchode. Napriek tomu sú ale všetci radi, že veci dopadli tak, ako dopadli, a že vďaka tomu všetkému dnes môžeme počuť skladbu v Demovnici Rádia_FM.

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

0
Počet hlasov: 25

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

Bratislavskú skupinu BELLCANTO založil gitarista a spevák Martin Domáň Bellcanto (ex-Fresh Carnations, ex-Rain) s bubeníkom Petrom Stankom (ex-Rain), s ktorým už vo viacerých skupinách hrával. Hrajú priamočiary indie rock'n'roll & alternative pop. Neskôr do kapely pribudol basák Michal Vorčák a klávesák Michal Ondroš. V týchto dňoch púšťajú medzi ľudí svoj nový singel Čas hrá medzi nás.

Cascabel

Against The Wind

0
Počet hlasov: 18

Cascabel

Against The Wind

DRUHÁ ŠANCA Cascabel je folk punková kapela z Banskej Bystrice. Ponúka nám mix rýchlych akordov a chytľavých melódií, všetko hrané na akustických nástrojoch ako husle, kontrabas, akustická gitara a cajon. Zahrali si aj v Dánsku, Nórsku, Švédsku Rusku, Belgicku, Írsku či Anglicku. Na konte majú dve EPčka, z ktorých to druhé vyšlo aj na vinyle “Blood, wood & rats” (2017). Momentálne sa pripravujú na svoje prvé kanadské turné.

JKF

Q8CE

0
Počet hlasov: 17

JKF

Q8CE

Jakub Krč alias JKF

Guitarritos

Odchádzam

0
Počet hlasov: 15

Guitarritos

Odchádzam

Kapela Guitarritos bola oficiálne založená v lete roku 2017. Jej jadro tvoria bratia Juraj a Jozef Guldánovci, ktorí sa venujú hre na gitare a spevu od útleho detstva. V kapele sú okrem nich aj ďalší talentovaní nadšenci - David Šarkezi (kontrabas), Peter Suchanič (perkusie) a príležitostne aj Dušan Studnický (trúbka). Skupina sa venuje ľudovej hudbe Španielska a Latinskej Ameriky a pri hraní používa aj autentické ľudové nástroje, ako napríklad kubánska gitarka "tres", peruánsky bicí nástroj "cajon" a rôzne ďalšie zaujímavé perkusie. V ich repertoári nájdete najslávnejšie ľudové a populárne piesne týchto krajín, medzi nimi aj piesne od interpretov ako Buena Vista Social Club, Carlos Puebla, Gipsy Kings, Los Lobos, Santana či Paco De Lucia. V súčasnosti tvoria už aj vlastné skladby, ktoré sú hudobne verné latinu, avšak texty sú v slovenčine.

Parketový lev

Ďalej

0
Počet hlasov: 10

Parketový lev

Ďalej

Parketový Lev je nová rock'n'rollová kapela založená postavami bratislavského undergroundu, bratmi Jánom a Jakubom Hrčkovými (Kaktus, Ramones Bratislava, Sveťo Korbeľ & Personál) postavená na základoch ich akustického projektu Bratia Hrčkovci. Kapelu doplnili ostrieľaní hráči na bicie Alex Oplt a na basu Dafy (Dafy & The Rafters).

Sxul

And I Wonder Why

0
Počet hlasov: 7

Sxul

And I Wonder Why

Sxul by rád zistil, či jeho hudba dokáže ovplyvniť tento svet (samozrejme v pozitívnom smere). Má obrovské plány a dúfa, že bude môcť inšpirovať ľudí z tejto malej krajinky a ukázať im, že aj ako samostatní jedinci môžu uspieť na svetovej úrovni. Tvorí inštrumentálnu hudbu, pretože mu pripadá ako úžasná forma vyjadrenia sa.

design by konkurencia