Rado One

Miracles

4
Počet hlasov: 327

Rado One

Miracles

Rado One je slobodné hudobné duo zložené zo skúsených slovenských interpretov. Matej Smutný je bubeník kapely Martina Haricha a má na svojom konte stovky koncertov po celej Európe. V Rado One hrá v živom prevedení elektronické pady (bicie). Druhým členom je Radovan Oravkin zo slovenskej skupiny Reunion, ktorá má na svojom konte niekoľko úspešných singlov aj zo slovenských komerčných rádií, naživo spieva a hrá na basgitaru a gitaru. Projekt Rado One vznikol za účelom vytvorenia muziky, ktorá nebude ničím limitovaná. Rado One je alternatívny pop s prvkami orchestrálnej hudby a miestami aj hip-hopu.

Trilobeat

Čiara

4
Počet hlasov: 226

Trilobeat

Čiara

Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Skladateľ Jakub Mikula stavia atmosféru skladieb na klavírnych kompozíciách, tie sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích Marek Sasko (Horehigh, Matěj Vávra Band, Genius Locci). Po dvoch rokoch aktívnej spolupráce štyroch hudobníkov z rôznych hudobných sfér sa úvodná kapitola projektu uzatvorila a Trilobeat 4. apríla vydal debutový eponymný album, ktorý následne odprezentoval na turné po slovenských mestách.

Komplici

Prázdne byty

1
Počet hlasov: 207

Komplici

Prázdne byty

Martinská kapela Komplici funguje zatiaľ skôr ako štúdiový projekt, keďže mimo stálice bicie, klávesy/basa sa strieda viac speváčok aj gitaristov z jednej veľkej partie muzikantov a nadšencov prevažne alternatívnej muziky. Aj preto sa im za rok podarilo dokončiť dokopy len päť skladieb, nakoľko reálne repertoár zatiaľ neskúšajú. Skoro každá skladba je žánrovo úplne iná, takže sa nevedia, a zrejme ani nechcú, nijakým smerom škatuľkovať. Do Demovnice sa prihlásili s najnovším trackom Prázdne byty.

Universum Project

Surface

3
Počet hlasov: 140

Universum Project

Surface

DRUHÁ ŠANCA Universum Project je košická štvorčlenná multižánrová skupina, ktorá pôsobí od roku 2018. Ich tvorba by sa dala charakterizovať ako zmes mnohých žánrov ako napríklad art rock, jazz, blues, fusion či psychadelic rock. Nebránia sa žiadnym experimentom a častokrát spájajú priam nespojiteľné. Ich živé vystúpenia sú navyše obohatené o necenzurovaný humor, energické muzikantské výkony a poriadnu show. Kapela pôsobí v zložení Filip Mischura (gitara, klávesy, spev), Benjamín Tóth (gitara, spev), Richard Hritz (bicie nástroje, perkusie, spev) a Matej Kopunič (basgitara, spev).

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

1
Počet hlasov: 97

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

Kapela Livingroom Trio pochádza z Brezovej pod Bradlom. Jej prvé nahrávky sú inštrumentálne improvizácie, ktoré vznikli spontánne počas dvoch rokov. Do Demovnice sa jej členovia rozhodli zapojiť so skladbou Leaving The IMPROSPACE, ktorá uzatvára improvizačný koncept LiF.vE from The IMPROSPACE. V súčasnosti pripravujú svoje prvé CD.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

6
Počet hlasov: 92

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

Kvet z Alokatu

Líška

0
Počet hlasov: 63

Kvet z Alokatu

Líška

Kvet z Alokatu je zoskupenie naoko nezoskupiteľných ľudí, ktorých spojila láska k muzike, elektrizujúcim koncertom a vypredaným štadiónom. Jeho prvé semienka boli starostlivo uložené do zeme v meste Banská Bystrica, po čom nasledovali roky kultivácie, hnojenia a kyprenia. Počas spoločných „seáns“ sa pokúšali oddeliť plevel od ušľachtilých výhonkov, presvetliť kompozície a zapustiť silné korene. Povzbudení úspechmi na hudobných súťažiach a priaznivou klímou ich listy bujneli, až kým sa dostali do bodu, v ktorom prerastajú črepník a je načase presadiť sa. Preto sa s nami podelili o svoje prvé plody kultivované v PJ STUDIO.

Kotol orchestra

Večná hra

2
Počet hlasov: 58

Kotol orchestra

Večná hra

Kotol orchestra je folkové zoskupenie z Prešova. Za vznikom skupiny stojí Rasťo Kotal , ktorý autorsky zastrešuje repertoár skupiny, spieva a hrá na gitaru. Andrej Novák hrá na akordeón a gitaru a Tóno Potočňák na husle. V jej tvorbe prevláda melancholický zvuk, textovo podporený jednoduchými témami z bežného života. V roku 2019 svojpomocne vydala autorský album.

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

2
Počet hlasov: 39

BELLCANTO

Čas hrá proti nám

Bratislavskú skupinu BELLCANTO založil gitarista a spevák Martin Domáň Bellcanto (ex-Fresh Carnations, ex-Rain) s bubeníkom Petrom Stankom (ex-Rain), s ktorým už vo viacerých skupinách hrával. Hrajú priamočiary indie rock'n'roll & alternative pop. Neskôr do kapely pribudol basák Michal Vorčák a klávesák Michal Ondroš. V týchto dňoch púšťajú medzi ľudí svoj nový singel Čas hrá medzi nás.

Arte

Sfarbený Páv

0
Počet hlasov: 15

Arte

Sfarbený Páv

Mladá začínajúca skupina Arte pochádza z Liptova a venuje sa vlastnej tvorbe. Každý člen je síce iný, no spoločne tvoria jeden celok. Do Demovnice nastúpili s prvou oficiálnou skladbou Sfarbený páv.

design by konkurencia