Agamath

Once More With Me

2
Počet hlasov: 154

Agamath

Once More With Me

Martin Hraška má 21 rokov, pochádza z Leopoldova a hudbe sa venuje už vyše osem rokov pod menom Agamath. Pri tvorbe prešiel všemožnými štýlmi, od dubstepu, DnB, trapu, future bassu cez ambient, chill-out až po orchestrálnu hudbu a soundtracky. Je otvorený každému štýlu a preto miluje každým dňom experimentovať a skúšať nové veci a učiť sa. Chce ukázať ľuďom, že hudba nie je len o striktných žánroch, ale hlavne o slobode a neviazanosti.

Waterbased

Silence And Sirens (Acoustic)

3
Počet hlasov: 123

Waterbased

Silence And Sirens (Acoustic)

Júlia Mihalyiová pred šiestimi rokmi ako 18-ročná odišla študovať do Kodane, kde stále žije. Presne vtedy sa odsekla od hudby, no texty a básne písala stále. Pred dvoma rokmi nastal zlom, kedy jej rozchod, pol roka na Novom Zélande a potápačský kurz vyjasnili, čo chce skutočne robiť. V decembri minulého roku vydala svoj prvý singel. Voda je jej najväčšou inšpiráciou, všetci sme voda. Melancholické piesne, ktoré tvorí, sú o vnútorných a vonkajších svetoch, ktoré nás paralelne všetkých sprevádzajú. Venuje sa aj téme životného prostredia, kde pripomína, ako veľmi sme od prírody závislí. Na gitare a klavíri ju sprevádza Kasper Kronborg.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

2
Počet hlasov: 74

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

Stranger

Birth

0
Počet hlasov: 67

Stranger

Birth

Stranger je inštrumentálny, post-rockový a experimentálny projekt s ambientnými prvkami. Na konte má už dva albumy, skladba Birth je ochutnávkou z toho najnovšieho, ktorý vyšiel v decembri roku 2019.

Universum Project

Surface

1
Počet hlasov: 53

Universum Project

Surface

DRUHÁ ŠANCA Universum Project je košická štvorčlenná multižánrová skupina, ktorá pôsobí od roku 2018. Ich tvorba by sa dala charakterizovať ako zmes mnohých žánrov ako napríklad art rock, jazz, blues, fusion či psychadelic rock. Nebránia sa žiadnym experimentom a častokrát spájajú priam nespojiteľné. Ich živé vystúpenia sú navyše obohatené o necenzurovaný humor, energické muzikantské výkony a poriadnu show. Kapela pôsobí v zložení Filip Mischura (gitara, klávesy, spev), Benjamín Tóth (gitara, spev), Richard Hritz (bicie nástroje, perkusie, spev) a Matej Kopunič (basgitara, spev).

Komplici

Prázdne byty

1
Počet hlasov: 51

Komplici

Prázdne byty

Martinská kapela Komplici funguje zatiaľ skôr ako štúdiový projekt, keďže mimo stálice bicie, klávesy/basa sa strieda viac speváčok aj gitaristov z jednej veľkej partie muzikantov a nadšencov prevažne alternatívnej muziky. Aj preto sa im za rok podarilo dokončiť dokopy len päť skladieb, nakoľko reálne repertoár zatiaľ neskúšajú. Skoro každá skladba je žánrovo úplne iná, takže sa nevedia, a zrejme ani nechcú, nijakým smerom škatuľkovať. Do Demovnice sa prihlásili s najnovším trackom Prázdne byty.

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

2
Počet hlasov: 44

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

Kapela Livingroom Trio pochádza z Brezovej pod Bradlom. Jej prvé nahrávky sú inštrumentálne improvizácie, ktoré vznikli spontánne počas dvoch rokov. Do Demovnice sa jej členovia rozhodli zapojiť so skladbou Leaving The IMPROSPACE, ktorá uzatvára improvizačný koncept LiF.vE from The IMPROSPACE. V súčasnosti pripravujú svoje prvé CD.

Inakshi

Zlatá,zlatá,zlatá, zlatá

0
Počet hlasov: 35

Inakshi

Zlatá,zlatá,zlatá, zlatá

Inakshi je 22-ročný umelec, ktorý nemal žiaden kontakt s hudbou predtým, ako začal a zároveň skončil v 3. ročníku na hudobnej VŠ. Za tri roky sa naučil všetko, čo chcel, aby mohol sám vytvoriť projekt, z ktorého máte možnosť vypočuť si túto skladbu.

Luke

Red wine

0
Počet hlasov: 25

Luke

Red wine

Skladba Red wine je z Lukeovho môjho EP Boundless possibilities. Hudbe sa venuje už niekoľko rokov, a to hlavne prostredníctvom svojej metalcorovej kapely Crimson Ocean. Sólový projekt Luke je odbočkou od tvrdých skreslených gitár a ukážka toho, že je blbosť zameriavať sa len na jeden štýl. Žijeme vo svete, kde máme Boundless possibilities, tak prečo ich nevyužiť?

Trilobeat

Čiara

0
Počet hlasov: 24

Trilobeat

Čiara

Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Skladateľ Jakub Mikula stavia atmosféru skladieb na klavírnych kompozíciách, tie sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích Marek Sasko (Horehigh, Matěj Vávra Band, Genius Locci). Po dvoch rokoch aktívnej spolupráce štyroch hudobníkov z rôznych hudobných sfér sa úvodná kapitola projektu uzatvorila a Trilobeat 4. apríla vydal debutový eponymný album, ktorý následne odprezentoval na turné po slovenských mestách.

design by konkurencia