Pomawex

Solar Energy

0
Počet hlasov: 132

Pomawex

Solar Energy

Patrik Arvai vystupujem pod umeleckým menom Pomawex. Je to začínajúci slovenský umelec, ktorý komponuje hudbu, píše texty a spieva. Venuje sa skladaniu prevažne súčasných moderných žánrov ako pop, electronic music, rnb, tropical house, ale nepohrdne ani inými žánrami. Texty píše anglické aj slovenské. Rád tvorí hudbu, ktorá je príjemná ako na počúvanie, tak aj na zábavu a tanec. Všetku hudbu si tvorí sám na DAW v počítači, prípadne nahraním živých nástrojov. V súčasnosti pracuje na slovenskom hudobnom materiáli.

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

0
Počet hlasov: 46

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

The Chronic Sleepers je kapela fungujúca od januára 2011. Hrá klasický old school grunge v štýle kapiel ako napr. Mudhoney alebo Nirvana, orientovaný skôr do punku ako do metalu. Za 9 rokov svojej existencie sa pohli ďalej, ale podstata a princíp muziky v zásade ostala. Na jeseň roka 2017 predskakovali na turné Slobodnej Európy a Pary. Z pôvodných štyroch členov sa pred pár rokmi zredukovali na klasickú trojčlennú rockovú zostavu – gitara, basa a bicie. Aktuálne vydávajú nový album Ignore Yourself!, na ktorý práve prebieha kampaň 10 singlov za 10 týždňov. Skladba Sonic Sleep je šiesty, zatiaľ ešte stále nevydaný, singel z tohoto albumu.

Lara Abou Hamdan

Wahem

4
Počet hlasov: 39

Lara Abou Hamdan

Wahem

Lara Abou Hamdan pochádza zo Sýrie a na Slovensko prišla v roku 2018, má 19 rokov a študuje kompozíciu na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Na gitare hrá už 13 rokov, píše piesne po anglicky, po arabsky a dokonca už aj po slovensky.

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

3
Počet hlasov: 32

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

Kapela Livingroom Trio pochádza z Brezovej pod Bradlom. Jej prvé nahrávky sú inštrumentálne improvizácie, ktoré vznikli spontánne počas dvoch rokov. Do Demovnice sa jej členovia rozhodli zapojiť so skladbou Leaving The IMPROSPACE, ktorá uzatvára improvizačný koncept LiF.vE from The IMPROSPACE. V súčasnosti pripravujú svoje prvé CD.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

3
Počet hlasov: 20

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

Ladislav Lendvai

ESENTIA – Hovor si čo chceš

8
Počet hlasov: 14

Ladislav Lendvai

ESENTIA – Hovor si čo chceš

Ladislav Lendvai v súčasnosti nepôsobí v žiadnej kapele, i keď v minulosti pôsobil v niektorých amatérskych bratislavských kapelách – asi 4 roky v skupine THE SNOW so Zolom Razgyelom a Júliusom Csibom. Celý život tvorí pesničky aj „inštrumentálne hlúposti“ a teraz sa odhodlal jednu takú vypustiť do Demovnice.

Stranger

Birth

0
Počet hlasov: 13

Stranger

Birth

Stranger je inštrumentálny, post-rockový a experimentálny projekt s ambientnými prvkami. Na konte má už dva albumy, skladba Birth je ochutnávkou z toho najnovšieho, ktorý vyšiel v decembri roku 2019.

Komplici

Prázdne byty

0
Počet hlasov: 7

Komplici

Prázdne byty

Martinská kapela Komplici funguje zatiaľ skôr ako štúdiový projekt, keďže mimo stálice bicie, klávesy/basa sa strieda viac speváčok aj gitaristov z jednej veľkej partie muzikantov a nadšencov prevažne alternatívnej muziky. Aj preto sa im za rok podarilo dokončiť dokopy len päť skladieb, nakoľko reálne repertoár zatiaľ neskúšajú. Skoro každá skladba je žánrovo úplne iná, takže sa nevedia, a zrejme ani nechcú, nijakým smerom škatuľkovať. Do Demovnice sa prihlásili s najnovším trackom Prázdne byty.

Braňo Potančok

Za pultom v bare

0
Počet hlasov: 1

Braňo Potančok

Za pultom v bare

Braňo Potančok skladá piesne už viac ako 30 rokov, aj keď zatiaľ len pre svojich priateľov a známych. Nie je to profesionál, no autorom textu, hudby, aranžu, gitár a klávesov piesne Za pultom v bare je iba on. Prostredníctvom Demovnice hľadá spoluhráčov, pre ktorých má tiež piesne smerujúce viac do jazzu. Jeho vzorom je už celé roky J. J. Cale. Ako tvrdí sám Braňo, nie je najmladší, čo možno poznať aj na nahrávke, avšak nikdy nie je neskoro a verí, že sa niekomu jeho piesne môžu zapáčiť.

Andy Galery

Fly Away

1
Počet hlasov: 0

Andy Galery

Fly Away

Andrej vystupuje ako pesničkár pod menom Andy Galery. Pôvodom je z Piešťan, no momentálne žije už 16. rok v Corku v Írsku. Má rád elektroakustickú alternatívnu hudbu a komponuje vlastné veci v angličtine a slovenčine.

design by konkurencia