Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

2
Počet hlasov: 138

Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

Michaela Martykanová je slovenská speváčka a moderátorka. Žije v obci Zborov nad Bystricou (okres Čadca) a študuje Angličtinu pro překladatelskou praxi na Ostravskej univerzite. Spevu a hudbe sa venuje viac ako 10 rokov, od roku 2012 pôsobí v hudobnej skupine KOMA. V decembri 2019 v Košiciach nahrala nový singel a EP s názvom Povedzme, že ty a ja, ktorý prihlásila aj do Demovnice. S kapelou aj sólovo vystupuje na festivaloch, súkromných akciách či v kluboch a príležitostne pôsobí tiež ako herečka a moderátorka.

Pomawex

Solar Energy

1
Počet hlasov: 108

Pomawex

Solar Energy

Patrik Arvai vystupujem pod umeleckým menom Pomawex. Je to začínajúci slovenský umelec, ktorý komponuje hudbu, píše texty a spieva. Venuje sa skladaniu prevažne súčasných moderných žánrov ako pop, electronic music, rnb, tropical house, ale nepohrdne ani inými žánrami. Texty píše anglické aj slovenské. Rád tvorí hudbu, ktorá je príjemná ako na počúvanie, tak aj na zábavu a tanec. Všetku hudbu si tvorí sám na DAW v počítači, prípadne nahraním živých nástrojov. V súčasnosti pracuje na slovenskom hudobnom materiáli.

Baby Bourgeoisie

Blue (Do plynu)

3
Počet hlasov: 66

Baby Bourgeoisie

Blue (Do plynu)

Meno Baby Bourgeoisie vzniklo ako odkaz na deti 90. rokov, kedy sa po páde režimu začala tvoriť akási nová trieda ľudí – Bourgeoisie, ktorí zmenili svoje sociálne postavenie. Deti tejto buržoázie, rodiaca sa smotánka – Baby, v sebe majú stále zakódovaný akýsi „drive“ po materiálnych veciach. Kvôli tomuto „drive-u“ majú tendenciu zanedbávať a zabúdať na svoje skutočné ja, skutočné vášne a skutočné sny. Hudbe sa venuje nejaký čas a plánuje v tom pokračovať. Žánrovo sa pohybuje medzi punkom až elektronikou. Je zahraničná Slovenka (pun intended) žijúca v Barcelone. Aj keď text skladby Blue (Do plynu) vznikol pred piatimi rokmi, je stále aktuálny.

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

0
Počet hlasov: 43

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

The Chronic Sleepers je kapela fungujúca od januára 2011. Hrá klasický old school grunge v štýle kapiel ako napr. Mudhoney alebo Nirvana, orientovaný skôr do punku ako do metalu. Za 9 rokov svojej existencie sa pohli ďalej, ale podstata a princíp muziky v zásade ostala. Na jeseň roka 2017 predskakovali na turné Slobodnej Európy a Pary. Z pôvodných štyroch členov sa pred pár rokmi zredukovali na klasickú trojčlennú rockovú zostavu – gitara, basa a bicie. Aktuálne vydávajú nový album Ignore Yourself!, na ktorý práve prebieha kampaň 10 singlov za 10 týždňov. Skladba Sonic Sleep je šiesty, zatiaľ ešte stále nevydaný, singel z tohoto albumu.

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

2
Počet hlasov: 32

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

Kapela Livingroom Trio pochádza z Brezovej pod Bradlom. Jej prvé nahrávky sú inštrumentálne improvizácie, ktoré vznikli spontánne počas dvoch rokov. Do Demovnice sa jej členovia rozhodli zapojiť so skladbou Leaving The IMPROSPACE, ktorá uzatvára improvizačný koncept LiF.vE from The IMPROSPACE. V súčasnosti pripravujú svoje prvé CD.

Filip Mirus

Si

1
Počet hlasov: 26

Filip Mirus

Si

Filip Mirus je slovenský hudobník žijúci v Brne, ktorý skladá pesničky na texty básnika Stanislava Kaľavského. V minulosti bol členom niekoľkých kapiel, ale momentálne sa venuje iba sólovej tvorbe. Jeho piesne sú žánrovo na pomedzí indie rocku a folku, vyznačujú sa stručnosťou a silnou koncentráciou emócie a významu.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

1
Počet hlasov: 18

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

Ladislav Lendvai

ESENTIA – Hovor si čo chceš

4
Počet hlasov: 9

Ladislav Lendvai

ESENTIA – Hovor si čo chceš

Ladislav Lendvai v súčasnosti nepôsobí v žiadnej kapele, i keď v minulosti pôsobil v niektorých amatérskych bratislavských kapelách – asi 4 roky v skupine THE SNOW so Zolom Razgyelom a Júliusom Csibom. Celý život tvorí pesničky aj „inštrumentálne hlúposti“ a teraz sa odhodlal jednu takú vypustiť do Demovnice.

Lara Abou Hamdan

Wahem

0
Počet hlasov: 8

Lara Abou Hamdan

Wahem

Lara Abou Hamdan pochádza zo Sýrie a na Slovensko prišla v roku 2018, má 19 rokov a študuje kompozíciu na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Na gitare hrá už 13 rokov, píše piesne po anglicky, po arabsky a dokonca už aj po slovensky.

Stranger

Birth

0
Počet hlasov: 7

Stranger

Birth

Stranger je inštrumentálny, post-rockový a experimentálny projekt s ambientnými prvkami. Na konte má už dva albumy, skladba Birth je ochutnávkou z toho najnovšieho, ktorý vyšiel v decembri roku 2019.

design by konkurencia