Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

0
Počet hlasov: 113

Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

Michaela Martykanová je slovenská speváčka a moderátorka. Žije v obci Zborov nad Bystricou (okres Čadca) a študuje Angličtinu pro překladatelskou praxi na Ostravskej univerzite. Spevu a hudbe sa venuje viac ako 10 rokov, od roku 2012 pôsobí v hudobnej skupine KOMA. V decembri 2019 v Košiciach nahrala nový singel a EP s názvom Povedzme, že ty a ja, ktorý prihlásila aj do Demovnice. S kapelou aj sólovo vystupuje na festivaloch, súkromných akciách či v kluboch a príležitostne pôsobí tiež ako herečka a moderátorka.

Floating Planet

Mojo

0
Počet hlasov: 87

Floating Planet

Mojo

Vladimír Adamek alias Hubert je producent, gitarista a DJ z Piešťan. Robí hudbu v kombinácii elektronika, hlavne analog a modular, a živé nástroje. Vydal už dve EP a tento rok aj album.

Baby Bourgeoisie

Blue (Do plynu)

2
Počet hlasov: 62

Baby Bourgeoisie

Blue (Do plynu)

Meno Baby Bourgeoisie vzniklo ako odkaz na deti 90. rokov, kedy sa po páde režimu začala tvoriť akási nová trieda ľudí – Bourgeoisie, ktorí zmenili svoje sociálne postavenie. Deti tejto buržoázie, rodiaca sa smotánka – Baby, v sebe majú stále zakódovaný akýsi „drive“ po materiálnych veciach. Kvôli tomuto „drive-u“ majú tendenciu zanedbávať a zabúdať na svoje skutočné ja, skutočné vášne a skutočné sny. Hudbe sa venuje nejaký čas a plánuje v tom pokračovať. Žánrovo sa pohybuje medzi punkom až elektronikou. Je zahraničná Slovenka (pun intended) žijúca v Barcelone. Aj keď text skladby Blue (Do plynu) vznikol pred piatimi rokmi, je stále aktuálny.

Pomawex

Solar Energy

0
Počet hlasov: 56

Pomawex

Solar Energy

Patrik Arvai vystupujem pod umeleckým menom Pomawex. Je to začínajúci slovenský umelec, ktorý komponuje hudbu, píše texty a spieva. Venuje sa skladaniu prevažne súčasných moderných žánrov ako pop, electronic music, rnb, tropical house, ale nepohrdne ani inými žánrami. Texty píše anglické aj slovenské. Rád tvorí hudbu, ktorá je príjemná ako na počúvanie, tak aj na zábavu a tanec. Všetku hudbu si tvorí sám na DAW v počítači, prípadne nahraním živých nástrojov. V súčasnosti pracuje na slovenskom hudobnom materiáli.

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

0
Počet hlasov: 55

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

The Chronic Sleepers je kapela fungujúca od januára 2011. Hrá klasický old school grunge v štýle kapiel ako napr. Mudhoney alebo Nirvana, orientovaný skôr do punku ako do metalu. Za 9 rokov svojej existencie sa pohli ďalej, ale podstata a princíp muziky v zásade ostala. Na jeseň roka 2017 predskakovali na turné Slobodnej Európy a Pary. Z pôvodných štyroch členov sa pred pár rokmi zredukovali na klasickú trojčlennú rockovú zostavu – gitara, basa a bicie. Aktuálne vydávajú nový album Ignore Yourself!, na ktorý práve prebieha kampaň 10 singlov za 10 týždňov. Skladba Sonic Sleep je šiesty, zatiaľ ešte stále nevydaný, singel z tohoto albumu.

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

0
Počet hlasov: 52

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

Kapela Livingroom Trio pochádza z Brezovej pod Bradlom. Jej prvé nahrávky sú inštrumentálne improvizácie, ktoré vznikli spontánne počas dvoch rokov. Do Demovnice sa jej členovia rozhodli zapojiť so skladbou Leaving The IMPROSPACE, ktorá uzatvára improvizačný koncept LiF.vE from The IMPROSPACE. V súčasnosti pripravujú svoje prvé CD.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

1
Počet hlasov: 47

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

Nov

Labyrint

0
Počet hlasov: 43

Nov

Labyrint

Bratislavská kapela Nov vznikla v apríli 2019 a za krátku dobu bola v mačacích kruhoch popri zasnívanom psychedelickom post shoegaze klasifikovaná ako vážna hrozba. Nevinné romantické melódie sa často ocitnú v temnej uličke, v ktorej sa ozýva iba tichý ženský žalospev. Ich prvé demo Labyrint nahrávali v kúpeľni a v skúšobni, a zvukové maximum sa z neho post produkciou pokúsil vytiahnuť Martin Iso Krajčír.

The Tricksters

Do krajín

4
Počet hlasov: 37

The Tricksters

Do krajín

The Tricksters je výraz pre človeka, ktorý dokáže zvíťaziť duchaprítomnosťou a výrečnosťou, a vyhnúť sa tak fyzickému násiliu. Kapela hudobne spája duševný a emočný prejav, punk, pop, ale aj metal. Známa je tiež improvizovanými pasážami, kde nastáva synergia medzi vnímavým publikom a hudobným telesom. Psycho-rocková kapela zo Ziegelfeldu, legendárnej, vtedy okrajovej bratislavskej štvrte, známej pouličnými bitkami a nepokojmi, bola založená na troskách post-punkových kapiel To zas Bude a Sex Pre Panenstvo. Texty v slovenčine sú položené najmenej v dvoch rovinách chápania. Zoskupenie vyznáva tradičné hodnoty hudobného prejavu sústredené na živé vystúpenia a živé nahrávky.

Filip Mirus

Si

0
Počet hlasov: 19

Filip Mirus

Si

Filip Mirus je slovenský hudobník žijúci v Brne, ktorý skladá pesničky na texty básnika Stanislava Kaľavského. V minulosti bol členom niekoľkých kapiel, ale momentálne sa venuje iba sólovej tvorbe. Jeho piesne sú žánrovo na pomedzí indie rocku a folku, vyznačujú sa stručnosťou a silnou koncentráciou emócie a významu.

design by konkurencia