Stolen Money

One Love

5
Počet hlasov: 81

Stolen Money

One Love

Stolen Money je mladá dirty rocková kapela z Dolného Kubína. Sú charakteristickí energickými pesničkami, špinavým zvukom a divokou show na koncertoch. Sú známi z niekoľkých letných festivalov či klubových gigov. Koncom apríla by mohli vydať svoj debutový album, nahrávaný v renomovanom štúdiu LVGNC Studios. Do Demovnice sa rozhodli poslať posledný singel One Love, ku ktorému natočili aj videoklip. Svoju hudbu by chceli posunúť ďalej a predstaviť ju širšiemu spektru poslucháčov.

Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

1
Počet hlasov: 45

Michaela Martykanová

Povedzme, že ty a ja

Michaela Martykanová je slovenská speváčka a moderátorka. Žije v obci Zborov nad Bystricou (okres Čadca) a študuje Angličtinu pro překladatelskou praxi na Ostravskej univerzite. Spevu a hudbe sa venuje viac ako 10 rokov, od roku 2012 pôsobí v hudobnej skupine KOMA. V decembri 2019 v Košiciach nahrala nový singel a EP s názvom Povedzme, že ty a ja, ktorý prihlásila aj do Demovnice. S kapelou aj sólovo vystupuje na festivaloch, súkromných akciách či v kluboch a príležitostne pôsobí tiež ako herečka a moderátorka.

MyKey

Invisible Dreams

0
Počet hlasov: 40

MyKey

Invisible Dreams

Pieseň Invisible Dreams nahral MyKey v garáži s pomocou kamarátov, ktorí sa nahrávaniu venujú na amatérskej úrovni. Všetky nástroje a vokály nahral sám. Hudbe sa venuje s krátkymi prestávkami asi 20 rokov. Pôsobil vo viacerých kapelách, v UK často vystupoval ako pesničkár na Open Mic Nights vo viacerých puboch. Momentálne nahráva svoje prvé EP a snaží sa nájsť vhodných hudobníkov do kapely.

Detox Of a Pony

Dopamín

3
Počet hlasov: 35

Detox Of a Pony

Dopamín

Rockové duo Detox of a Pony tvoria Juraj Beňačka (basgitara, spev) a Matúš Folvarčík (bicie). Aj keď sú len dvaja, dokážu bez problémov urobiť hard-rockový randál za štyroch. Za pomoci zvukových efektov sa z Jurajovej basgitary zároveň stáva elektrická gitara s mimozemským zvukom. Energiu, ktorú do skladieb dávajú, je vidieť na pódiu, ale i počuť z nahrávok. Postupným vývojom ich zvuk naberá na hustote a tučnote.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

3
Počet hlasov: 29

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

0
Počet hlasov: 28

The Chronic Sleepers

Sonic Sleep

The Chronic Sleepers je kapela fungujúca od januára 2011. Hrá klasický old school grunge v štýle kapiel ako napr. Mudhoney alebo Nirvana, orientovaný skôr do punku ako do metalu. Za 9 rokov svojej existencie sa pohli ďalej, ale podstata a princíp muziky v zásade ostala. Na jeseň roka 2017 predskakovali na turné Slobodnej Európy a Pary. Z pôvodných štyroch členov sa pred pár rokmi zredukovali na klasickú trojčlennú rockovú zostavu – gitara, basa a bicie. Aktuálne vydávajú nový album Ignore Yourself!, na ktorý práve prebieha kampaň 10 singlov za 10 týždňov. Skladba Sonic Sleep je šiesty, zatiaľ ešte stále nevydaný, singel z tohoto albumu.

Pomawex

Solar Energy

0
Počet hlasov: 25

Pomawex

Solar Energy

Patrik Arvai vystupujem pod umeleckým menom Pomawex. Je to začínajúci slovenský umelec, ktorý komponuje hudbu, píše texty a spieva. Venuje sa skladaniu prevažne súčasných moderných žánrov ako pop, electronic music, rnb, tropical house, ale nepohrdne ani inými žánrami. Texty píše anglické aj slovenské. Rád tvorí hudbu, ktorá je príjemná ako na počúvanie, tak aj na zábavu a tanec. Všetku hudbu si tvorí sám na DAW v počítači, prípadne nahraním živých nástrojov. V súčasnosti pracuje na slovenskom hudobnom materiáli.

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

3
Počet hlasov: 24

Livingroom Trio

Leaving The IMPROSPACE

Kapela Livingroom Trio pochádza z Brezovej pod Bradlom. Jej prvé nahrávky sú inštrumentálne improvizácie, ktoré vznikli spontánne počas dvoch rokov. Do Demovnice sa jej členovia rozhodli zapojiť so skladbou Leaving The IMPROSPACE, ktorá uzatvára improvizačný koncept LiF.vE from The IMPROSPACE. V súčasnosti pripravujú svoje prvé CD.

MONSS

Tic Tac Toe

0
Počet hlasov: 5

MONSS

Tic Tac Toe

MONSS má 21 rokov, pochádza z Nitry a venuje sa produkcii drum and bassu, dubstepu, ale aj iným žánrom. Svoju hudbu presadil najmä v Belgicku, Rakúsku a v Británii, keďže sa venuje hlavne subžánru jump up. Momentálne jeho produkcia ide skôr do deep/roller soundu. Spolupracoval aj s top producentmi Belgicka. Myslí si, že Slovensko má veľmi kvalitnú produkciu, a preto by aj svojou tvorbou rád ukázal, čo všetko slovenská scéna ponúka.

Tolltek Warrior

Head Job

0
Počet hlasov: 2

Tolltek Warrior

Head Job

DRUHÁ ŠANCA V týchto zvláštnych časoch, kedy by sme si mali uvedomiť svoju úlohu na našej planéte, trochu sa zastaviť a dať čas vydýchnuť či už sebe alebo prírode, vznikol track Head Job. Mali by sme naozaj všetci začať premýšľať o tom, či to, kam smerujeme a ako fungujeme, je to najsprávnejšie . Pohnúť hlavou je pre niektorých to najťažšie na celom svete a radšej utekajú k výhovorkám voči sebe samému. Radšej sa nechávajú unášať tým, čo im prikazuje mainstream. Preto aj dal Tolltek Warrior tejto skladbe názov Head Job.

design by konkurencia