1000 psov

Vyprchala

4
Počet hlasov: 198

1000 psov

Vyprchala

Tvorba kapely 1000 psov nie je zameraná na konkrétny štýl, ale viac sa sústreďuje na originalitu jednotlivých nápadov, resp. skladieb. Ak by ale musela, nazvala by tento štýl "melting pot rock". Zatiaľ má za sebou šesť živých vystúpení, svoje prvé demo nahrala minulé leto.

Random Choices

Searching for Inspiration

2
Počet hlasov: 177

Random Choices

Searching for Inspiration

Random Choices nie je na slovenskej hudobnej scéne úplne neznámy pojem. Štyria, iba 20-roční, hudobníci na seba prvýkrát upozornili vďaka EP Medzi nebom peklom a vedomím nahraným v roku 2018 v trenčianskom štúdiu Men At Sound v réžii Matúša Homolu (Autumnist, Nylon Union). Odvtedy odohrali množstvo koncertov v rodnom Trenčíne a okolí, ale aj v zahraničí, napríklad v Česku či na Rakúskom festivale Flammhaus v Saghammeri. Na festivale Art in Park v Trenčianskych Tepliciach hrali ako predkapela Bad Karma Boy a na trenčianskom festivale Gympelrock ako predkapela kapely Para. Po dvojročnom koncertovaní dozrel čas na prvý album, nahraný v Stopa Studios a zmixovaný v réžii Mariána Fera, ktorý nesie meno Zrkadlová zem. Vyjde 31. júla 2020.

Daniel Štěpánek

Gray zone

0
Počet hlasov: 70

Daniel Štěpánek

Gray zone

Daniel Štěpánek má 13 rokov a vo voľnom čase produkuje elektronickú hudbu. Venuje sa jej už niekoľko rokov a doteraz vyprodukoval jeden album.

From The Depths Of Mexico

Paint the Man, Cut the Lines

4
Počet hlasov: 53

From The Depths Of Mexico

Paint the Man, Cut the Lines

From the depths of Mexico je hudobné trio z Košíc. Skupina sa sformovala ako vedľajší projekt členov po dlhoročnej spolupráci v iných kapelách. Po viac ako piatich rokoch spoločného hrania sa dostal na svet ich samostatne vydaný debutový album Guadalupe Cartel. Išlo o vytvorenie hudobného experimentu, ktorý by svojím minimalistickým, no prepracovaným štýlom komunikoval myšlienku širokému spektru publika aj bez nutnosti vokálu. Spolu tak vytvorili vlastný inštrumentálny svet bez hudobných bariér. Žánrovo je kapela ovplyvnená post-rockovým svetom a pohybuje se niekde na rozmedzí rocku, experimentalu a metalu. Pieseň Paint the man, cut the lines, ktorú vybrali do Demovnice, je tak jedným z príbehov, ktoré sa svojou hudbou snažia vyrozprávať.

Detox Of a Pony

Dopamín

1
Počet hlasov: 48

Detox Of a Pony

Dopamín

Rockové duo Detox of a Pony tvoria Juraj Beňačka (basgitara, spev) a Matúš Folvarčík (bicie). Aj keď sú len dvaja, dokážu bez problémov urobiť hard-rockový randál za štyroch. Za pomoci zvukových efektov sa z Jurajovej basgitary zároveň stáva elektrická gitara s mimozemským zvukom. Energiu, ktorú do skladieb dávajú, je vidieť na pódiu, ale i počuť z nahrávok. Postupným vývojom ich zvuk naberá na hustote a tučnote.

Denné mory

Luna

2
Počet hlasov: 46

Denné mory

Luna

Denné mory je mladá kapela (17-18 rokov) z rôznych kútov Oravy v zložení dve speváčky, jeden gitarista, jeden basgitarista a jeden bubeník. Jej prvý singel s názvom Luna skupina definuje ako alternatívny pop s kúskami jazzu. Hlavnou pohnútkou pri tvorbe jej hudby je, aby sa dotýkala čo najviac ľudí zvnútra a vyvolala určité pocity.

Fortuan

Lose My Mind

1
Počet hlasov: 41

Fortuan

Lose My Mind

DRUHÁ ŠANCA Pop-rocková kapela Fortuan začala svoje pôsobenie v lete roku 2018. Kapela vznikla ako autorský projekt členov svadbovej cover kapely Wooders, ktorí cítili potrebu začať tvoriť vlastnú originálnu hudbu. Medzi najväčšie úspechy Fortuanu patrí druhé miesto v súťaží Rocková maturita 2019 v kategórii Pop. Skupina nemá striktne vymedzený žáner, ktorým sa má tvorba uberať, a preto je hudba Fortuanu plná cross-žánrových prekvapení. Z toho dôvodu možno v repertoári nájsť zmes rôznych hudobných žánrov ako napríklad pop, rock, blues alebo funk.

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

4
Počet hlasov: 40

JOZEFOVEKONE

Virtuálne

DRUHÁ ŠANCA JOZEFOVEKONE je Slovenská rocková skupina založená v roku 2016. Jej členmi sú PALCO - Pavol Kováč (spev, gitara), EDDY - Kamil Krivosudský (basová gitara, vocal), VITÓRIO - Viktor Čičaj (klávesy, spev), MAŤO - Martin Mesaroš (sólová gitara) a MARCEL - Marcel Majbík (bicie nástroje). Skupina je známa svojimi energickými živými vystúpeniami na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Hrá vlastnú originálnu autorskú tvorbu, ktorá je inšpirovaná mnohými žánrami ako pop-rock, punk, metal, hard-rock, alternatívny rock či space rock. A prečo názov JOZEFOVEKONE? Všetko okolo skupiny sa nesie v spojení s koňmi a Jozefom.

BARA

Časopriestor

1
Počet hlasov: 24

BARA

Časopriestor

Barbora Repková vystupuje pod pseudo menom BARA a skladá vlastné texty i hudbu. Predtým sa venovala skôr popovej akustike, teraz však prešla do elektroniky, avšak pop ostáva. Singel Časopriestor je o tom, že každý z času na čas potrebuje vlastnú bublinu. Hlavná myšlienka tejto piesne patrí jej krvi, no nie v jej tele. Barina sestra je maliarka, a keďže do jej života prišli dve krásne dcéry, čas na zvyšok sveta a kreativitu ostal v úzadí. Pod jeden obraz napísala "Časopriestor v čase, keď čas nie je, je iba duša vo svojom tele," čo je gro tejto skladby. Každý potrebuje vlastnú izbu, svoje vlastné ticho, šmah štetcom, minútu, dve, tri pre seba, aby sa vyrovnalo PH v hlave z rušného alebo monotónneho sveta. Píše v zásade len vlastné texty, avšak netají sa tým, že si občas ukradne citáty a výroky od ľudí, ktorí jej to dovolia.

Stolen Money

One Love

1
Počet hlasov: 13

Stolen Money

One Love

Stolen Money je mladá dirty rocková kapela z Dolného Kubína. Sú charakteristickí energickými pesničkami, špinavým zvukom a divokou show na koncertoch. Sú známi z niekoľkých letných festivalov či klubových gigov. Koncom apríla by mohli vydať svoj debutový album, nahrávaný v renomovanom štúdiu LVGNC Studios. Do Demovnice sa rozhodli poslať posledný singel One Love, ku ktorému natočili aj videoklip. Svoju hudbu by chceli posunúť ďalej a predstaviť ju širšiemu spektru poslucháčov.

design by konkurencia